Pyyteettömyys parisuhteessa

Anonyymi

Onko nykyään ihan normaalia se että puolisot eivät tee asioita pyytettömästi. Esimerkiksi että puoliso pyytää palkkaa vaikka auton vikojen korjauksesta yms.

5

316

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siis mitä hittoo.. ei ole normaalia. Hyväksikäyttö suhteelta kuulostaa. Tommonen itsekäs mies vaihtoon heti.

      • Anonyymi

        Kuulostaa tasa-arvon vaalimiselle jos mies pyytää palkkaa auton laitosta, onhan miehetkin joutuneet makselemaan naisen tavarasta kautta aikojen minkkiturkeilla, timanteilla💎 ja ranskalaisilla hajuvesillä.


    • Anonyymi

      Munkin ent. Ukkeli sanoi kun suuttu että mene siitä pesee auto. En mennyt käskin tehdä kaikki muut työt kotona meni sitten pesemään oman autonsa. Kaikki vaan on nyt niin että se mikä on toisen on saatava itselle vaikka sitten asuntomurroilla jotka on hyvä esimerkki. Pohjakassan pesu on varmaan vitsi ainakin minä nauroin makeasti.

    • Anonyymi

      Pesin miehen auton viikonloppuna . En muuta palkkaa saanut kuin sen ettei vaatteet likaannu autoon mennessä. 🤔

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomessa on meneillään boomereiden kosto

      1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä
      Maailman menoa
      108
      3078
    2. IPCC romahtaa

      Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl
      Ilmastonmuutos
      64
      2222
    3. Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?

      Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri
      Maailman menoa
      158
      2148
    4. Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?

      Loviisan satamaan tuotiin laiva­lastillinen pähkinän­kuoria Norsun­luu­rannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al
      Maailman menoa
      42
      1822
    5. Miten voit vain

      Olla kuin mitään ei olisi?
      Ikävä
      147
      1484
    6. Pelolla pakottaminen

      Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha
      Kaste
      624
      1016
    7. Niin siinä kävi. :D

      oisit halunnu seurustella :D jäit ilman :D
      Ikävä
      100
      926
    8. Ketä T mies kaipaa?

      Kaikki T miehet saavat vastata omansa. Aloitan: T kaipaa J naista.
      Ikävä
      56
      808
    9. Inhottava stalkkeri

      Mikä ajaa ihmisen moiseen toimintaan ?
      Ikävä
      89
      808
    10. Nähdäänköhän me enää

      Lähiaikoina tai koskaan
      Ikävä
      56
      749
    Aihe