MM- kisat yleisurheillaan helteen vuoksi tänä vuonna yöllä - alkavat tasan viikon päästä. Eugenessa, Oreganossa, jossa ne pidetään, on vain 150 000 asukasta, mutta arviolta 20 miljoonaa yksityisessä omistuksessa olevaa ampuma- asetta. Kaupunki on paljon pienempi, kuin Turku, mutta sen metropolialueella on Springfieldin kaupunki, joka on tuttu Simpsoneista. Amerikassahan on kaksi yleisurheiluareenaa eli Eugenen lisäksi, Santa Monica.
Sini Lällä on Suomen toivo korkeushypyssä. Hän joutuu vastaamaan puhelimeensa:"Lällällä" ja se on suututtanut monet soittajat ja luuri on lyöty korvaan!
Suomi on päässyt avuliaiden rallikatsojien ansiosta "torilla tavataan"- asemaan. Kannattaa katsoa näitä työmuurahaisia ja amerikkalaisten reaktioita heihin:
https://www.youtube.com/watch?v=4IuNmmSDclg&t=7s
Helmipöllöt osoittautuivat liian keveiksi. Kuikkakin käy näköjään pöllöstä.
Aina on artikkeleita, että jos kaapistasi löytyvät vain nämä aineet, niin saat aikaan vaikka mitä ja kuinka. Koskaan ei kirjoiteta, että jos kaapista löytyy vain lettuja, niin miten niistä saa: maitoa, suolaa, kananmunia ja sokeria! Se on paljon vaikeampaa niin päin, mutta noi jälkimmäiset ainekset ovat paljon käyttökelpoisempia.
Suomi ja Ruotsi joutuivat NATO:n tarkkailuluokalle, koska Turkki väitti, että nämä ovat kansainvälisen terrorismin suurimmat tukijamaat. Sori Iran, mutta taas tavataan torilla.
Mammuttihelteet uhkaavat nousta, Pekka Poudan mukaan, Siberian ikiroudasta. Nehänne karvanorsut alunperinkin tappoivat- ei meteorologit!
Strictly Urheilua!
4
511
Vastaukset 4
Etelään pimeys saapuu aikasin. Ainakin latinomaissa (yhdysvallat)(yhdysmeksiko??syödään iltaisin otetaan cavaa pastista pernoota ja muistellaan 80-luvun aniskarkkeja jotku saattaa muistaa stopinkin..taisii kyllä maistuu mintulle.. oregaanoa laitetaan pizzan päälle ja lampunavalot päähän näkee pimeässä niitä kisoja..
pituushyppyjäkin muistan 80-luvulta..ite en oo pitkä mutta aikamoisen loikan tein kyllä pituushypyssä..jos ylitetään rima..luvassa venähdyksiä nyrjähdyksiä ja pahimmassa tapauksessa se tankokin voi löytää tiensä jonnekin minne ei pitäis..
pöllöjä on radalla ja ralleissa jotkut saa autonrötjakkeen kaaliinsa..muistatko 70-80-luvun kuplaralli?..siinä meni hienoja kuplafolkkareita romuttamolle..nyt yksi kuplafollakkari on painonsa arvoinen kultaa..vaikka hitlerilläkin oli näppinsä pelissä folkkareiden suhteen..
kaksi päivää sitten tein oliivisämpylöitä, rapareperipiirakkaa ja korwabuuseja jotka ei kyllä näytä korwabuusteilta mutta maistuvat sille kyllä..niitä on nyt pakkasessa..kaikkee se känni teettää..ainakin yhden työntäyteisen leipomispäivän..minkä kondiittorin maailma menettääkään kun halutaa
halpatyövopimaa..vaikka reservissä on se 300000 vihaista vanhaa työtöntä..minä yksi niistä..
helteet onneksi hellittää ja jokapäivänen uinti merenrannasssa kannattaa..mutta varokaa niitä vihaisia haukia..seksiäkään ei voi enää harrastaa pellolla..kun on nykyjään älykameroita,droneja kyylääjiä ja kaiken maailma pervoja..niin se maailma muuttuu..Pumpernikkeliä on nykyään vaikea löytää. Amerikassa ei kuulemma enää myydä marenkia kaupoissa. Muistan kokonaisen TV- sarjan, jossa Hanski yritti hankkia koiralleen pumpernikkeliä.
Loikkarit ovat tosiaan vähentyneet. Enää ei vaan puhuta loikkauksesta, vaikka moni on Venäjältäkin Suomen kautta viime aikoina paennut.
Businessgurun neuvo sinulle: Osta Kiinasta halpoja, blankoja t- paitoja painata niihin Myanmarissa, lapsityövoimalla teksti: "pervokki". Tälläisiä paitoja kantavat kaltaisesi, löytävät esimerkiksi ravintolassa näin kaltaisensa helposti. Jos vaikka pyydät 25 euroa paidalta, niin voittoa tulee n. 24 euroa/paita, edellyttäen, että tilaat vähintään tuhat kappaletta alunperin. Sitten, kun rahaa tulee ovista ja ikkunoista, niin voit laajentaa ja alkaa myydä vaikkapa syksyllä koulutiensä aloittaville, "pikku- pervokki"- reppuja. Näin lapsetkin löytävät itselleen sopivat kaverit helposti.
- Anonyymi
Kirjoitetaan Lällä yhdellä vai kahdella ällällä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu591551- 261184
- 851048
- 42857
- 65826
- 92784
Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.15749Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i19715Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131715- 115686
Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31615Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �144614- 4612
- 43601
Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45570- 19556
Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t74547- 44538
Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä24523Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle
Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke17487
