Strictly Urheilua!

MM- kisat yleisurheillaan helteen vuoksi tänä vuonna yöllä - alkavat tasan viikon päästä. Eugenessa, Oreganossa, jossa ne pidetään, on vain 150 000 asukasta, mutta arviolta 20 miljoonaa yksityisessä omistuksessa olevaa ampuma- asetta. Kaupunki on paljon pienempi, kuin Turku, mutta sen metropolialueella on Springfieldin kaupunki, joka on tuttu Simpsoneista. Amerikassahan on kaksi yleisurheiluareenaa eli Eugenen lisäksi, Santa Monica.

Sini Lällä on Suomen toivo korkeushypyssä. Hän joutuu vastaamaan puhelimeensa:"Lällällä" ja se on suututtanut monet soittajat ja luuri on lyöty korvaan!

Suomi on päässyt avuliaiden rallikatsojien ansiosta "torilla tavataan"- asemaan. Kannattaa katsoa näitä työmuurahaisia ja amerikkalaisten reaktioita heihin:
https://www.youtube.com/watch?v=4IuNmmSDclg&t=7s

Helmipöllöt osoittautuivat liian keveiksi. Kuikkakin käy näköjään pöllöstä.

Aina on artikkeleita, että jos kaapistasi löytyvät vain nämä aineet, niin saat aikaan vaikka mitä ja kuinka. Koskaan ei kirjoiteta, että jos kaapista löytyy vain lettuja, niin miten niistä saa: maitoa, suolaa, kananmunia ja sokeria! Se on paljon vaikeampaa niin päin, mutta noi jälkimmäiset ainekset ovat paljon käyttökelpoisempia.

Suomi ja Ruotsi joutuivat NATO:n tarkkailuluokalle, koska Turkki väitti, että nämä ovat kansainvälisen terrorismin suurimmat tukijamaat. Sori Iran, mutta taas tavataan torilla.

Mammuttihelteet uhkaavat nousta, Pekka Poudan mukaan, Siberian ikiroudasta. Nehänne karvanorsut alunperinkin tappoivat- ei meteorologit!

4

387

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Etelään pimeys saapuu aikasin. Ainakin latinomaissa (yhdysvallat)(yhdysmeksiko??syödään iltaisin otetaan cavaa pastista pernoota ja muistellaan 80-luvun aniskarkkeja jotku saattaa muistaa stopinkin..taisii kyllä maistuu mintulle.. oregaanoa laitetaan pizzan päälle ja lampunavalot päähän näkee pimeässä niitä kisoja..

      pituushyppyjäkin muistan 80-luvulta..ite en oo pitkä mutta aikamoisen loikan tein kyllä pituushypyssä..jos ylitetään rima..luvassa venähdyksiä nyrjähdyksiä ja pahimmassa tapauksessa se tankokin voi löytää tiensä jonnekin minne ei pitäis..

      pöllöjä on radalla ja ralleissa jotkut saa autonrötjakkeen kaaliinsa..muistatko 70-80-luvun kuplaralli?..siinä meni hienoja kuplafolkkareita romuttamolle..nyt yksi kuplafollakkari on painonsa arvoinen kultaa..vaikka hitlerilläkin oli näppinsä pelissä folkkareiden suhteen..

      kaksi päivää sitten tein oliivisämpylöitä, rapareperipiirakkaa ja korwabuuseja jotka ei kyllä näytä korwabuusteilta mutta maistuvat sille kyllä..niitä on nyt pakkasessa..kaikkee se känni teettää..ainakin yhden työntäyteisen leipomispäivän..minkä kondiittorin maailma menettääkään kun halutaa
      halpatyövopimaa..vaikka reservissä on se 300000 vihaista vanhaa työtöntä..minä yksi niistä..

      helteet onneksi hellittää ja jokapäivänen uinti merenrannasssa kannattaa..mutta varokaa niitä vihaisia haukia..seksiäkään ei voi enää harrastaa pellolla..kun on nykyjään älykameroita,droneja kyylääjiä ja kaiken maailma pervoja..niin se maailma muuttuu..

      • Pumpernikkeliä on nykyään vaikea löytää. Amerikassa ei kuulemma enää myydä marenkia kaupoissa. Muistan kokonaisen TV- sarjan, jossa Hanski yritti hankkia koiralleen pumpernikkeliä.

        Loikkarit ovat tosiaan vähentyneet. Enää ei vaan puhuta loikkauksesta, vaikka moni on Venäjältäkin Suomen kautta viime aikoina paennut.

        Businessgurun neuvo sinulle: Osta Kiinasta halpoja, blankoja t- paitoja painata niihin Myanmarissa, lapsityövoimalla teksti: "pervokki". Tälläisiä paitoja kantavat kaltaisesi, löytävät esimerkiksi ravintolassa näin kaltaisensa helposti. Jos vaikka pyydät 25 euroa paidalta, niin voittoa tulee n. 24 euroa/paita, edellyttäen, että tilaat vähintään tuhat kappaletta alunperin. Sitten, kun rahaa tulee ovista ja ikkunoista, niin voit laajentaa ja alkaa myydä vaikkapa syksyllä koulutiensä aloittaville, "pikku- pervokki"- reppuja. Näin lapsetkin löytävät itselleen sopivat kaverit helposti.


    • Anonyymi

      Kirjoitetaan Lällä yhdellä vai kahdella ällällä?

      • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      31
      3914
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      41
      2619
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      44
      2594
    4. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      8
      2375
    5. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      29
      2228
    6. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      303
      2103
    7. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      1829
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      46
      1633
    9. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      46
      1498
    10. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      141
      1477
    Aihe