Kurikkalaisen kepulaisen pahimmat viholliset

Anonyymi

1. Jalasjärveläinen kepulainen
2. Jurvalainen kepulainen

8

171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Keskusta paaduttaa sydämensä ja on maaseudun vihollinen numero 1
      Ruuantuottajien viesti on ollut seuraava: tähän asti tuottajat ovat uskoneet siihen, että kepun läsnäolo hallituksessa on hyvä asia.
      Tuottajat ovat tajunneet, että kepu toimii heitä vastaan. Kepu on nyt maaseudun ruuantuottajien mielessä vihollinen numero 1.

      Otetaan esimerkiksi valtion maaseudulle suuntaama ”hätäapu”. Maanviljelijät ja ruuan tuottajat ovat raivona sen sisällöstä.

      Syvissä vaikeuksissa oleville tuottajille tarjotaan eioota ja pikkurahoja. Paketti itsessään on herja ja loukkaus veloissa oleville tuottajille, jotka eivät pääse omilleen EU almuilla tai omalla työllään.

      Jokainen siihen syventynyt tajusi heti, että kyseessä oli vihreiden suunnittelema paketti, jossa ilkkuen heiteltiin pari euroa sinne ja pari euroa tänne.

      Keskustan tärkein viesti tuottajille on: ilmastomuutos & IPCC & vhreät.

      Sitten jotain positiivista kepulle. Ensiksi, onnea valituille uusille ja vanhoille kepuministereille.

      Tiede- ja kulttuuriministeri Antti Kurvinen nousee maa- ja metsätalousministeriksi. Kurvisen paikalle tiede- ja kulttuuriministeriksi nousee Petri Honkonen. Venäjä-seuran pomosta ja isojen valtiontukien saajasta tuli kulttuuriministeri! Hyvä Petri! Uuden maatalousministerin suurin asiantuntemus ko. alalle tiivistyy siihen syvälliseen tunnustukseen, että hän syö päivittäin.

      Kauhavan rauta (lusikka?) ei ruostu.

    • Anonyymi

      Edes maanviljelijät eivät ole niin tyhmiä, että kuvittelisivat että Kepu pelastaa heidät tai jotenkin muuten ovat tekemässä päätöksiä. Kepun kannatus 15 prossaa Suomessa.
      Kuvittelisi, että tämän tajuaa jo tavallinen kansakin.
      Kepun syyttely maatalouden asioiden tilasta on turhaa, koska niitä jotka eivät maaseudusta ole kiinnostuneita on moninkertaisesti enemmän Suomessa.
      Tuossa huutamisessa ei ole mitään järkeä.

    • Anonyymi

      Kepu pettää aina

      • Anonyymi

        Ihmiset äänestää nykyään Perussuomalaisia. Tai sitten tätä uutta porukkaa, Sinimusta Liike !


    • Anonyymi

      kenttäkepulaasen pahin vihollinen on hualtamatoon viljakärryn rengas joka posahtaa keskellä valtaitietä ja se kärry jää sinne viikoiksi kaiken kansan ihmeteltäväksi

      • Anonyymi

        ihmisen vihollinen on kepu ja persu


    • Anonyymi

      kepu haluaa ampua mursun ne on aivan kauheita

      • Anonyymi

        kepu vie suomen talouden hautaan


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6298
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      355
      5795
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2783
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2218
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1908
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1754
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1633
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1300
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1197
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1098
    Aihe