Olenko hoikka? mutta painava hoikaksi. 167cm paino 58kg. Käytän vaatte kokoja: S-XS
167cm 58kg
14
415
Vastaukset
- Anonyymi
...
- Anonyymi
Nukutko öisin alasti? Entä tuo painosi? Onko se mitattu alastomana, alusvaatteissa vai sisävaatteissa?
- Anonyymi
Sinä olet anorektikko. - Nm. Tervehdy, jos aiot elää vähän pidemmän elämän
- Anonyymi
Älä ainakaan enää laihduta..
Tänne tulee langan laihat valittamaan painosta😊👌🏻- Anonyymi
No mutku langanlaiha on aivan yhtä paha ja kipeä kuin läskipallero. - Nm. Ei terveitä kumpikaan
Määrittelisin vielä normaalipainoiseksi.. ..keskimäärin suomalaisetkin ovat menossa amerikkalaisten suuntaan eli olemme järkkyjä läskejä keskimäärin.. ..sellaista emme tod. kaipaa eli pidä toi.. :) ..aikalailla normaalin ylärajana pitäisin: pituus sentteinä miinus 100 eli sun tapauksessa max. 68kg..
- Anonyymi
Määrittelysi meni metsään. Olen lyhyempi ja painanut joskus tuon 58 kg, piti kerätä kovalla tuulella kiviä taskuun, ettei lähtenyt lentoon. - Nm. Pelkkää luuta ja nahkaa
- Anonyymi
Eräs normaalipainon määritelmä:
Naiset: pituus sentteinä miinus 100 - 10 %
Miehet: pituus sentteinä miinus 100 - 5 %
Nuo antavat normaalipainoksi 167 cm pitkälle naiselle 60 kg ja miehelle 63,5
- Anonyymi
Aloittaja on hämillään kun ei löydä enää pinempiä vaatteita kuin xs.Tiedoksi että xs on pienin vaatekoko joten ei ole syytä laihduttaa koska ei löydä enää pienempää vaatekokoa.Joudut tyytymään extrapieni kokoon.Vauvan vaatteet eivät ole sinulle se tavoitekoko.
- Anonyymi
Lihavalta vaikutat tuon tiedon varassa.
- Anonyymi
Osannetko arvella, miltä sinä vaikutat? - Nm. Toope
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Osannetko arvella, miltä sinä vaikutat? - Nm. Toope
Valitsit nimimerkkisi oikein.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Valitsit nimimerkkisi oikein.
Kyllä se kertoo hänestä, johon muukin kommentti liittyy. - Nm. Vielä toopempi
- Anonyymi
Ei tuollainen kantamasi kohtuullinen ylipaino ketään haittaa. Vaikka sinulla lieneekin melko pahat vatsamakkarat, viskeraalinen rasva on terveydelle se pahin. Älä siis ole huolissasi, ulkonäkö ei ole kaikki kaikessa, terveys menee usein sen edelle. Tiedän monia sinun pituisiasi, jotka painavat vielä enemmän kuin sinä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979