Keksit ja suklaa pois!

Anonyymi

Onko kukaan laihtunut jättämällä pois keksit ja suklaan ?
Mulla voi mennä viikossa parikin keksipakettia ja ainakin se yksi suklaalevy!
Ajattelin aloittaa jättämällä nuo pois ensin ja lisäämällä liikunnan pari - kolme kertaa viikossa niin katsotaan kuinka käy.
Mulla on vaan paha vika odottaa liian nopeasti tuloksia, nyt pitää malttaa mielensä!
Himo makeaan on vaan niin pepusta!!

12

201

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Osana muuta muutosta. On suunniteltava ravinnon saaminen kokonaisuudessaan.
      Ei siinä tarvita keittiövaakaa eikä kalorien laskemista vaan syötävien yleistuntemusta, tolkkua ja itsekuria.

    • Anonyymi

      Totta kai laihtuu jos et muita herkkuja syö.Yleensä laihtuu kun jättää epäterveelliset syötävät pois.

    • Anonyymi

      Makeanhimolle kannattaa tehdä jotain; elimistöään voi puhdistaa monella tavalla siitä hiivasta, jonka sokeri aiheuttaa. Jos laihtua tahtoo, niiin kaikki sokeriset, rasvaiset ja vehnäjauhoiset ns. herkut unholaan asti. Niistä ei ole muuta hyötyä kuin että tukkivat ensin suolen ja sitten suonen. - Nm. Detox

    • Anonyymi

      Keksit ja suklaa pois ja tilalle mansikkakakkukahvit ja fasupalat ja jäätelö ja pulla.Niillä LAIHTUU kuten minä.Olen laihduttanut 37 vuotta ja syönyt monta kiloa herkkuja päivässä enkä ole tullut vielä riippuvaiseksi makeasta.Tee kuten minä.Vainnminä tiedän koska katson joka päivä youtude fideoita.

    • Anonyymi

      Jos niitä on aikaisemmin käyttänyt kohtuullisesti (=vähän),
      niin ne pois jättämällä ei laihdu.

    • Anonyymi

      Kun ylipainoa on tullut vuosien varrella niin sen poistaminenkin tarvitsee "vuosien varren" eli on aivan turha kuvitella, että jos on lihonut kolmessa vuodessa 20 kiloa, se lähtisi pois muutamassa kuukaudessa.

      Olen jonkin verran ylipainoinen (165, ja 75 kg) ja söin ennen joka päivä suklaata. Nyt syön suklaata noin kerran viikossa, en tosiaankaan kiellä tätä herkkua kokonaan ja paino on tippunut maltillisesti parikolme kiloa; parempi tämäkin kuin että paino olisi noussut saman verran.

      Keksit ovat tosi epäterveellisiä ja täyttä roskaruokaa - ne on helppo jättää pois kun ymmärrät, että se ihminen, joka huolehtii sinun hyvinvoinnistasi olet sinä!

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      116
      1366
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      911
    3. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      746
    4. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      132
      697
    5. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      666
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      616
    7. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      607
    8. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      55
      565
    9. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      100
      499
    10. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      20
      490
    11. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      98
      470
    12. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      468
    13. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      467
    14. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      115
      463
    15. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      5
      458
    16. Mitä jos...

      Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
      Sinkut
      142
      453
    17. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      49
      447
    18. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      51
      445
    19. Et sinä mitään

      Oikeasti halua
      Ikävä
      52
      413
    20. Miksi jätit vastaamatta mies

      Silloin kauan sitten 😔
      Ikävä
      42
      410
    Aihe