Ihmisen elimistö ei kestä pitkässä juoksussa lukuisia uusia korona tartuntoja. Veritulpat ja kaikki mahdolliset pitkän covidin oireet ovat ihmiskunnan tuho
Lopulta korona variantit tappaa koko ihmiskunnan
Anonyymi
8258
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 42 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 82
Vanhimmat
Mahdoton suojautua, jos et todella asu eristyksissä ja tilaa ruokiasi kotiin.
On se kummaa, jos vihollinen tai muu vieras haitake tulee maahan, se tuhotaan eli maahanhyökkäys tukahdutetaan ja vihollisen maahantulo estetään maahantulon uusiutumista estävillä rajojen tukahdutustoimilla. Ei viruksen, vieraan vallan vihollisjoukkojen tai haittamaahanmuuton tuloa estetä passeilla, todistuksilla tai rokotuksilla, ne estetään tukahdutustoimilla. 2015 ja 2020-2022 on näyttänyt että haitakkeiden maahantuloa ei haluta Suomessa estää, koska muutkaan verrokkimaat eivät viitsi niitä estää. Ei voida estää, koska ei haluta estää. Kävisiköhän maahantunkeutuvan ryssän kanssa samoin? Jonkin aikaa armotonta menoa ja sitten kädet pystyyn, kun eihän me niiden maahanpääsyä voida estää? Tämä siitä huolimatta että kyse olisi vain tahdosta, ei resursseista pitää vihollinen poissa tuhoamasta kansaa.
Itse en käy ihmisten ilmoilla kuin kerran pari kuukaudessa. Silloinkin käytän aina vähintään tuplamaskeja. Ei ole vielä tarttunut, ei edes flunssa.
Olet siis joku karvainen luolassa elävä erakko.
Ristiretki covidia ja koronanhoidon välinpitämättömyyttä vastaan
Kertyneen SARS2-tiedon pohjalta lähtökohdat päätöksenteolle:
- uusi muunnos jo 70 päivän välein
- virus muuttuu yhä tartuttavammaksi
- uusintainfektio mahdollinen jo 28 päivän välein
- covid ei muutu lievämmäksi
- immuniteettiä ei saa sairastamalla tai rokotteella
- jokainen tartuntakerta tuhoaa lisää elimistöä
- uusintainfektio keskimäärin vaarallisempi
- rokote suojaa vain hieman vakavalta akuutilta taudilta
- koronarokotepassit ja koronatodistukset lisäävät tartuntoja illuusiolla turvasta
- ei hoitoa mm. LC
- epidemia-aaltoja kesät-talvet ympäri vuoden
Pandemia ei ole ohi.
Tukahdutus ja zerocovid on ainoa vaihtoehto
En ole ottanut ensimmäistäkään koronarokotetta. Olen liikkunut aivan normaalisti ihmisten parissa ja matkustellut. En ole sairastanut infukenssaa vuosikymmeniin.
Samoin aktiivinen 83- vuotias äitini on rokottamaton. Hänen tuttavapiiristään on kuollut rokotettuja kymmeniä vuoden aikana.
Tuo+on+totta,+mutta+vain+ROKOTETTUJEN+keskuudessa+koska+heidän+immuniteettinsä+on+vaurioitunut+koronarokotteiden+vuoksi.+Tämän+takia+he+tarvitsevat+uuden+rokotteen+3-4+kuukauden+välein+loppuelämän+ajan.+Tosin+tämä+aika+ei+välttämättä+ole+kovin+pitkä...
Nämä+uudet+koronavariantit+eivät+ole+sen+vaarallisempia+kuin+se+alkuperäinenkään+joka+tappoi+Suomessa+v.+2020+peräti+558+ihmistä+(kuolleiden+keski-ikä+84v.)
Mitään+'epidemiaa'+ei+ollut+Suomessa+v.+2020.
Nyt+kun+on+tuplarokotettu+yli+18-v.+Lähes+90%+-+on+hävinnyt+verrokkiryhmä.+Terveelle,+rokottamattomalle+alle+75v.+Korona+ja+sen+variantit+ovat+edelleen+pikkuflunssa.
https://twitter.com/OssiTiihonen/status/1548189848120332288?t=5qDNn0KybmHWBxKqAFr8fw&s=19 video suomea ja aihe
Ylikuolleisuus 2021 vk 40 v 2022 kevät. Alkoi 2 piikin jälkeen kesällä 21 ja jatkuu. Samaa taphtuu on muissa maissa,
Paljonko rokottamattomua on kuollut?
Muistelen, että epidemian alussa, kun mitään rokotteita ei vielä ollut, kuolleita oli jo miljoonia.
Koska melkeinpä kaikki kuolemat kirjattiin koronakuolemiksi.
Mitä tulee virologiaan niin kaikki ossitiihoset ovar sekatyösmies-Hessuja, jotka luulevat aivan liikaa itsestään. Ei viruksista opi MV-lehteä lukemalla.
Joko unohdit ne uutiset siitä, että monessa maassa krematoriot poltti ruumiita ympäri vuorokauden, joukkohautoja kaivettiin kaivinkoneilla jopa puistoihin jne jamaailmalta tuli uutisia siitä mitenkuolleita lojui ympäriinsä? Toki noin pahaksi tilanne ei mennyt esimerkiksi suomessa, muttakyllä maailmalta uutisia tuollaisesta tuli. Eli kyllä niitä todellakin koronaan kuolleita oli jo pandemian alussa miljoonia. Unohtuiko sulta jo esimerkiksi se kuinka pahaksi tilanne meni italiassa? Sulla taitaa olla aika lyhyt muisti tai sitten ihan tahallasi valikoit muistamasi asiat.
Tuleeko+parmpimieli+jos+otetaan+tuosta+luvusta+vaikka+30%+ei+coronaan+kuolleita.+Saat+vastauksen+kysymykseen.
Kymmenkertaisesti
Ei tapa kun luonnollisesti ne sairastaa, oireet lähes okemattomat. Kaikki kuolleet piikitettyjä.
Noin tyhmän on varmaan helpompi elää tuossa käsityksessä. Poikani sairastui Coronaan 32 v ei ollut saanut vielä rokotetta, kärsii vieläkin lievistä hengitys vaikeuksia. Ei ylipainoinen.
Koronasta syntyy koko ajan uutta varianttia, jossain vaiheessa tulee tappava
Totta.
Niin pitkään kun rokotetaan puolittain tewhottomalla rokotteella syntyy uusia variantteja, virus muuntautuu rokotteelle immuuniksi ja kehittyy siten toisenlaiseksi variantiksi.
Näin on käynyt myö lukemattomille eri bakteereille jotka ovat kehittynee resistentiksi antibioteille. Kokoajan kehitetään uusia antibiootteja ja kehitystyö on muuttunut entistä vaikeammaksi.
Variantit kuin valliantit tai varistorit heh, niinpä. Varistorit kuin Resistori-Risto.
Voi luoja ihmiskuntya, monta vuosituhatta asuttu ettekä vielä ole päässyt vierailemaan edes Alpha Centaurissakaan?
Koronavirukset ovat tavallisia flunssan aiheuttajia olleet ikiajat. En usko että tästä siitä kummempaa tulee.
Se on sellaista kilpajuoksua. Talvella taas laajat sulkutoimet ja rajoitukset voimassa. Uutta tappavaa koronavarianttia silloin jo liikkeellä.
Koronat ei kerkee, kyllä itä tulee ennemin mailman tuhoamaan.
No ei se itä tuhoa ilmoittamatta. Pysytään vain loitolla sen verivihollisesta USAsta ja Natosta kuten ollaanhan yli 80v oltu jo rauhassa.
😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Ja tieteelliset vertaisarvioidut perustelut kiitos.
Otin itse kaikki piikiyt 3kpl sain otettua, asiakirja paperikin on todisteena.
Enempäiä en saanut 3 vain sain.Toistaiseksi.
Tarkotit kai rokotteet.
Flunssaa on ollut aina, ja aina selvitty, mutta rokote on uusi juttu.
Rokotteet on omalta osalta otettu 3 kertaa, mutta ei enää yhtäkään lisää
Antoiko ne suostumuslomekkeen
nähtäville, ennen piikitystä?
Ihmiskokeeseen pitää pyytää suostumus osallistuneilta ja
kertoa mitä testataan, millä aineella ja mahdolliset haitat.
Itse haen neljännen rokotteen heti kun on saatavilla.
- Olisikos kenelläkään kertoa mitään järkisyytä olla ottamatta?
Kuulostat niin varmalta asiasta. Teen itsellesi kuten parhaaksi näet.
Pelkäätkö Flunssaa ja nuhaa?
Kyllä sinäkin kaipaisit lääkitystä, ainakin mielialalääkkeitä.
Ymmärrän rokotteesta kieltäytymisen, jos pystyttäisiin kertomaan. Mitkä geenit lieventävät tai torjuvat corona tartunnan.
Itselläni 3 rokotetta, ihmettelen etten ole sairastunut. Koska työssäni joudun olemaan monen ihmisen kassa tekemisessä, olen raskaanajoneuvon kuljettaja 62 v.
Oletko muuten pärjännyt elämässäsi, noin lapsellisella ajatusmailmalla.
Ihmiset pelkäävät Flunssaa niin, että ottavat piikkejä sitä vastaan, jos et ole sattunut huomaamaan.
"Olisikos kenelläkään kertoa mitään järkisyytä olla ottamatta?"
ei ole mitään järkisyytä... peli on jo menetetty sinun osalta olet saanut jo riittävän annoksen kokeellista covid rokotetta joten sen takia elinajan ennuste on melko huono.
3 rokotetta otettu ja heti kun saa niin otan tietenkin neljännen.
Sitten se on kai tarkoitettu niin.
Olet koekaniini.
Etkä edes tiedä mille.
tismalleen noin... maailmasta on tehty koe-eläinpuisto
Se on myrkytys,
piikki ja sitä edeltävät ”oireet”
on myrkytys.
Ja se testi, ÄLKÄÄ MENKÖ PCR TESTIIN.
Se ei diganosoi mitään mitä annetaan ymmärtää.
Testi on vaarallinen, täysin väärä ... mihinkään.
https://www.brighteon.com/d1e6267e-7b81-4a01-a228-08610f2fc169
PCR testipuikolla voi aiheuttaa aivovamman,
puikossa on myrkyllistä ainetta (”steriili..”)
ja testin ottaja voi todella vahingoittaa vaarallisesti ihmistä
kiertämällä ja vääntämällä puikkoa.
Jos et ole sairas, miksi suostuisit moiseen testiin.
Sillä ei diagnosoida - ei ole koskaan diagnosoitu mitään
myrkytyksiä, eikä viruksia. Ei tavallisia eikä tavattomia.
Koko testi on petos, juna kaasukammioon.
Jos mietit, miten uskallat sanoa EI,
onko mitään tärkeämpää kuin suojata itsesi?
SE HOITAJA EI OLE OIKEALLA ASIALLA.
Pyydä sylkitesti, jos ne haluaa jonkin tuloksen väkisin.
Ja onko kenelläkään oikeutta vaatia mitään testiä väkisin?
Pylly aukosta otetaan näytteitä Kiinassa se on kait turvallisin tapa?😻😻
korjaus aloitukseen että rokotettu ihmiskunta on vaarassa....
Kun ihmiset ei näköjään itse pysty hoitamaan liikakansoitusta yrittää luonto tehdä sen ikävämmän kautta.
”luonto” = Bill Gatesin piikityskampanja.
The Economist 16.7.2022
- Covid vaccines saved around 20m lives in their first year. But when Airfinity, a life-sciences data firm, analysed the figures, it found two had an outsized impact: those produced by AstraZeneca-Oxford and Pfizer-BioNTech. Each averted between 5m and 7m deaths; combined they accounted for more than half the lives saved by vaccines. In third spot was the Sinovac vaccine, at 1.7m-2.2m lives saved, followed by Moderna at 1.5m-2m.
GK:
𝘾𝙤𝙫𝙞𝙙-𝙧𝙤𝙠𝙤𝙩𝙩𝙚𝙚𝙩 𝙥𝙚𝙡𝙖𝙨𝙩𝙞𝙫𝙖𝙩 𝙣𝙤𝙞𝙣 𝟮𝟬 𝙢𝙞𝙡𝙟𝙤𝙤𝙣𝙖𝙖 𝙝𝙚𝙣𝙠𝙚𝙖̈ 𝙚𝙣𝙨𝙞𝙢𝙢𝙖̈𝙞𝙨𝙚𝙣𝙖̈ 𝙫𝙪𝙤𝙩𝙚𝙣𝙖𝙖𝙣. 𝙈𝙪𝙩𝙩𝙖 𝙠𝙪𝙣 𝘼𝙞𝙧𝙛𝙞𝙣𝙞𝙩𝙮, 𝙗𝙞𝙤𝙩𝙞𝙚𝙩𝙚𝙞𝙙𝙚𝙣 𝙩𝙞𝙚𝙩𝙤𝙮𝙧𝙞𝙩𝙮𝙨, 𝙖𝙣𝙖𝙡𝙮𝙨𝙤𝙞 𝙡𝙪𝙫𝙪𝙩, 𝙨𝙚 𝙝𝙖𝙫𝙖𝙞𝙩𝙨𝙞, 𝙚𝙩𝙩𝙖̈ 𝙠𝙖𝙝𝙙𝙚𝙡𝙡𝙖 𝙤𝙡𝙞 𝙨𝙪𝙪𝙧𝙞 𝙫𝙖𝙞𝙠𝙪𝙩𝙪𝙨: 𝘼𝙨𝙩𝙧𝙖𝙕𝙚𝙣𝙚𝙘𝙖-𝙊𝙭𝙛𝙤𝙧𝙙𝙞𝙣 𝙟𝙖 𝙋𝙛𝙞𝙯𝙚𝙧-𝘽𝙞𝙤𝙉𝙏𝙚𝙘𝙝𝙞𝙣 𝙩𝙪𝙤𝙩𝙩𝙖𝙢𝙞𝙡𝙡𝙖. 𝙅𝙤𝙠𝙖𝙞𝙣𝙚𝙣 𝙫𝙖̈𝙡𝙩𝙩𝙞 𝟱–𝟳 𝙢𝙞𝙡𝙟𝙤𝙤𝙣𝙖𝙣 𝙠𝙪𝙤𝙡𝙚𝙢𝙖𝙣; 𝙣𝙚 𝙚𝙙𝙪𝙩𝙩𝙞𝙫𝙖𝙩 𝙮𝙝𝙩𝙚𝙚𝙣𝙨𝙖̈ 𝙮𝙡𝙞 𝙥𝙪𝙤𝙡𝙚𝙩 𝙧𝙤𝙠𝙤𝙩𝙩𝙚𝙞𝙙𝙚𝙣 𝙥𝙚𝙡𝙖𝙨𝙩𝙖𝙢𝙞𝙨𝙩𝙖 𝙞𝙝𝙢𝙞𝙨𝙝𝙚𝙣𝙠𝙞𝙨𝙩𝙖̈. 𝙆𝙤𝙡𝙢𝙖𝙣𝙣𝙚𝙡𝙡𝙖 𝙨𝙞𝙟𝙖𝙡𝙡𝙖 𝙤𝙡𝙞 𝙎𝙞𝙣𝙤𝙫𝙖𝙘-𝙧𝙤𝙠𝙤𝙩𝙚, 𝟭,𝟳–𝟮,𝟮 𝙢𝙞𝙡𝙟𝙤𝙤𝙣𝙖𝙣 𝙞𝙝𝙢𝙞𝙨𝙝𝙚𝙣𝙠𝙞𝙖̈ 𝙥𝙚𝙡𝙖𝙨𝙩𝙚𝙩𝙩𝙪, 𝙟𝙖 𝙨𝙞𝙩𝙖̈ 𝙨𝙚𝙪𝙧𝙖𝙨𝙞 𝙈𝙤𝙙𝙚𝙧𝙣𝙖 𝟭,𝟱–𝟮 𝙢𝙚𝙩𝙧𝙞𝙣 𝙠𝙤𝙧𝙠𝙚𝙪𝙙𝙚𝙡𝙡𝙖.
- - -
Siinäpä sitä on rokotevastaisille hörhöille pähkinää purtavaksi, kun vakavasti otettava tutkimus kertoo koronarokotteiden pelastaneen pelkästään ensimmäisenä käyttövuotena noin 20 miljoonaa ihmistä maailmanlaajuisesti.
Se on sama kuin 20.000.000 ja yli kolminkertaisesti Suomen väkilukuun nähden.
- Ei siitä pääse yli eikä ympäri, että rokotteet mukaan lukien koronarokotteet ovat kertakaikkiaan siunaus ihmiskunnalle.
tieteellinen näyttö puuttuu...
"tieteellinen näyttö puuttuu..."
- Heh! Ei muuten puutu todellakaan. Autan hieman, voit goooglettaa "a peer-reviewed study on the benefits of corona vaccines"
(=vertaisarvioitu tutkimus koronarokotteiden hyödyistä)
"𝘾𝙤𝙫𝙞𝙙-𝙧𝙤𝙠𝙤𝙩𝙩𝙚𝙚𝙩 𝙥𝙚𝙡𝙖𝙨𝙩𝙞𝙫𝙖𝙩 𝙣𝙤𝙞𝙣 𝟮𝟬 𝙢𝙞𝙡𝙟𝙤𝙤𝙣𝙖𝙖 𝙝𝙚𝙣𝙠𝙚𝙖̈ 𝙚𝙣𝙨𝙞𝙢𝙢𝙖̈𝙞𝙨𝙚𝙣𝙖̈ 𝙫𝙪𝙤𝙩𝙚𝙣𝙖𝙖𝙣."
varmasti yhtä monta pelastui kun ei ottanut rokotetta
Korona kuoli samalla hetkellä kun Kiuru synnytti.
Toinen mikä koituu varmuudella ihmiskunnan kohtaloksi on antibiootti resistenssi. Siitä ei tulla selviämään.
Rokote ja lääketiedevastaiset eivät tunnusta koronaa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kristallipuolue-kannattaa-vaihtoehtohoitoja-ja-kieltaa-koronan-on-etukateen-paatetty-etta-pandemia-laitetaan-pystyyn/8158502
En todellakaan ymmärrä noita koronarokotuksia vältteleviä hörhöjä. Koronarokotteet on pelastanut valtavasti ihmishenkiä ja ne on osoittautunut turvallisiksi. Samaan aikaan me eletään joka puolelta päälle tunkevan kemikaalien ja saasteiden moskan keskellä. Koronarokotteet on kiistatta pelastanut ihhmishenkiä valtavasti ja mahdollistanut paluun normaaliin elämään eikä noiden hörhöjen puheista huolimatta rokotettuja ole kuollut kuin kärpäsiä kuten hörhöt väittää. Samaan aikaan me tosiaan eletään joka puolelta päälle käyvien kemikaalien, myrkkyjen, ilmansaasteiden ja muiden saasteiden keskellä. On täysin järjetöntä, että nuo rokotuksia välttelevät hörhöt väittää rokotteiden myrkyttävän ihmiset, miten nuo hörhöt sitten voivat hengittää ilmaa, juoda vettä tai laittaa ylipäätänsä mitään suuhunsa kun aivan kaikessa on ties mitä kemikaaleja ja ympärillä on ties mitä myrkkyjä ja saasteita jatkuvasti?
Ihmisiä on niin paljon ettei mikään tauti voi tappaa kaikkia.
Aina löytyy tarpeeksi taudin kestäviä ihmisiä.
Varmaankin ihmisiä tulee jäämään pieniksi saarekkeiksi sinne tänne mutta noin periaatteessa nykyiseen väestönmäärän nähden ei jää montaakaan jäljelle. Ja tämä on hyvä asia. Ihminen on evoluution syrjähyppy ja pelkkä haittalajike joten joutaa poistumaan.
Venäjä avittaa ihmisten tappamisissa, venäjä on aina näin karsinut ihmiskuntaa
MITEN TÄMÄÄ ANNETAAN TAPAHTUA VIELÄ TÄNÄKIN PÄIVÄNÄ
JA KAIKIN VALHEIN VIELÄ
Saattaa hyvinkin olla että korona on ihmiskunnan lähtölaskenta vaikuttava, väkeä on liikaa pallolla ensin virus tappaa heikoimpia vähitellen vahvistuessaan sitten vahvimpiakin. Afrikasta lähti 80 luvulla hiv joka luultiin miltei voitetun, ilmaantui apinarokko sitten ja nyt onkin molemmat juuri saattiin meilekin kun rajat on auki jälleen... Ei tarvitse olla skeptikko uskoakseen jotta luonto alkaa hoitaa tätä globalismiakin, yllättävän kauan vapaa matkustelu ja ihmiset levittäytyminen kuin rotujen sekoitus sai jatkua ennen kuin luonon mekanismit alkoi toimia, niin on hävinneet kaikki suuret upeat kultuurit aikanaan kulkutauteihin, siksi opittiin pitämään rajat ja valtiot ja unohdettiin taas ,olemme eläimiä ja laji vieraslajien kesto on rajallinen ihmisapinan ei välttämättä ole ede kehittyinen laji apinoista sen kehomuisti on huono sekin , katsomme ruudulta ymmärtämättä kultuurien kansojen raunioita, pähkäilemme tappoiko inkat kulkutaudit ,tuhosiko eurooppalaiset intiaanit, miksi egypti kultuureineen katosi jne, vtu joo, ja rajattomasti pervoilua ja mtu.ja
"En todellakaan ymmärrä noita koronarokotuksia vältteleviä hörhöjä."
Hörhöt käyttelee ainoastaan luontaistuotteita joita kukaan ei ole tutkinut.
Suurin uhka on ne lukuisat mömmöt joita ihmisiin tungetaan. Luonnollinen vastustuskyky ei voi kehittyä.
En ole ottanut yhtään koronapiikkiä. Sairastin ehkä sen omicronin kevättalvella lievänä.
"En ole ottanut yhtään koronapiikkiä. Sairastin ehkä sen omicronin kevättalvella lievänä."
Niin, ja mitä sitten?
Rokottamattomat selviivät.
Joukkorokotusten piti vähentää COVIDin uhkaa, mutta lyhyellä aikavälillä se näyttää pahentavan sitä huomattavasti. Miksi? Ja miksi COVID on nyt ”nousussa neljässä viidestä eniten rokotetusta maasta”? Forbes-lehden mukaan:
"Rokottamattomat selviivät."
-Tuskin Suomestä löytyy yhden yhtä rokottmatonta.
jep sama täällä,,,piikitetyt työkaverit on sairastuneet jopa kahdesti.
Meikäläinen vaan porskutta ilman rokotusta, kun on hyvä vastustuskyky
viimeksi oli flunssa 6 vuotta sitten sitä ennen 10 vuotta...
Olet siis ottanut kymmeniä rokotteita, eli olet todella kaukana mistään rokottamattomasta.
Afrikassa myhäillään rokottamattomina
Ruanda,++väestöstä+täysin+rokotettuja+67,4%+😁
Pohjois Korea ja Eritrea ovat ainoita rokottamattomia maita ja näissä maissa ei koronaa ole ollenkaan eikä koronaan kuolleita 😁
Mitä ne tekevätkään Jenkeissä koronaan kuolleille?
https://t.me/AmericanExceptionalism/31688
Siellä on 20 osavaltiota hyväksynyt vainajien liottamisen hautaamisen sijaan. Siis kuollut liotetaan nesteeksi ja ravintoaineet käytetään pelloille viljan lannoitteeksi.
Tätä tuo kiertotalous ja vihreä siirtymä tuo tullessaan.
Elämä jatkuu kuoleman jälkeen
Virus ei armahda ketään
Jos sitä nyt edes on olemassakaan.
"Jos sitä nyt edes on olemassakaan."
- Heh! Et vissiin tiennyt, että koronavirusta ja sen erivariantteja on ihan myytävänä....
Vitun ääliö.
'Korona' on yhtä vaarallinen kuin tavallinen kausi-infulenssa. Kuten muissakin virustaudeissa, on ensimmäinen mutaatio vaarallisin ja seuraavat vähemmän vaarallisia. Eri juttu jos kyseessä on ihmisen tuunaama virusversio...
Kuolleita kyllä tulee paljon koska koronarokotteet ovat tuhonneet rokotettujen luontaisen immuniteetin.
Kun haluaa saada todellista tietoa niinkin tärkeään asiaan kuin omaan terveyteen liittyvistä asioista, sitä on kyllä tarjolla eikä löytäminen ole edes kovin vaikeaa. Kun puolestaan haluaa lukea kaiken maailman sekatyömies-Hessujen kotikutoisia sepitelmiä vaikka koronaviruksesta, silloin oikea osoite on S24 Maailmanmenoa-foorumi.
- Edellisen sekatyömies-Hessun mielipide on silloin ihan omassa arvossaan -0
KORONAHYSTERIA+ON+PERUSTEETON+FOBIAA+AIHEUTTAVA+MEDIAILMIÖ
Median+kautta+leviävä,+psyyken+kimppuun+hyökkäävä+mielikuvallinen+tauti,+"Covid19",+on+melkolailla+eri+kuin+se,+mikä+täällä+oikeassa+elämässä+leviää,+eli+koronaviruksen+aiheuttama+tauti.+Täällä+oikeassa+elämässä+leviävä+tauti+ei+ole+yleiskuvaltaan+sellainen,+joka+uhkaa+ihmiskuntaa,+ollen+vain+hyvin+pienelle+osalle+vaarallisempi:+
kuolleisuusaste+on+ollut+läpi+pandemian+matala,+karkeasti+1-3%+(vahvistetut+vs.+arvioidut+tartunnat).+
Jos+tuijotellaan+vain+kuolleiden+määrään,+yli+kuusi+miljoonaa,+niin+se+antaa+täysin+yksipuolista+ja+väärää+kuvaa+taudista,+jonka+seurauksena+on+helposti+jopa+täysin+turhaa+pelkoa.+Kun+katsotaan+asiaa+eri+näkökulmasta,+näemme,+että+97-99%:lle+tartunnansaaneista+tauti+ei+ole+ollut+tappava.+Suurelle+osalle+se+on+jopa+harmiton.+
Herää+kysymys,+miksi+ihan+selkeät+ja+virallisten+tahojen+julkaisemat+tiedot+herättää+jopa+vaistomaisesti+vastustusta,+jopa+pelkoa+ja+vihaa,+eli+ei+enää+kyetä+uskomaan+mihinkään+muuhun+kuin+siihen,+mitä+uutisten+kautta+on+omaksuttu.+Siitä+tulee+jäykkä+"totuus",+jota+jopa+mustasukkaisesti+ja+joukkovoimalla+puolustetaan.+Tällaisia+tapauksia+ovat+median+ja+somen+manipuloinnin+uhrit.+Ja+tietenkin+ne,+jotka+ovat+immuuneja+manipuloinnille,+ovat+yleistäen+"venäjän+trolleja",+"salaliittoteoreetikoita",+"virtsanjuojia"+tms.,+mitä+tahansa,+mikä+lohduttaa+ja+terapoi+uhria.
Koronapsykoosi+ei+ole+meemi,+ei+herja,+eikä+huuhaata.+Se+on+jopa+hyvinkin+vakavasti+psyyken+infektoiva+tauti,+"Covid19".+Kun+jatkuvasti+hysterisoidaan,+pelätään,+vihataan+jne.,+niin+"long+covidin"+voi+saada+jopa+ilman+koronatartuntaa.+Nimittäin+on+ihan+selvää,+että+pitkäkestoinen+psyykettä+kuormittava+tila+voi+saada+mielen+uupumaan,+sekä+aiheuttaa+jopa+valtavan+kirjon+psykosomaattisia+oireita.+
Lue+psykosomaattisten+oireiden+kuvaukset+ja+huomaa+yhtäläisyydet+https://www.mielenterveystalo.fi/aikuiset/Tietopankki/tietoa_oireista/Pages/selittamattomat_fyysiset_vaivat.aspx
Jos tuijotellaan kuolleiden todellista määrää, se on laatujulkaisu The Economist:n teettämän arvion mukaan suuruusluokkaa 22...25 miljoonaa. Eli ollaan tosiasiassa noin 3,4X virallisissa lukemissa.
Google "The pandemic's true death toll "
"Espanjantauti on ollut kaikkien aikojen tuhoisin influenssapandemia, ja siihen kuoli 30–100 miljoonaa ihmistä"
- Varsin pian päästään koronan kanssa samoille haminoille uhrimäärissä, ihan näille koronavähättelijöille tiedoksi.
- Mainittakoon että ehkäpä maailman arvostetuin lääketieteellinen julkaisu The Lancet on julkaissut artikkelin, jonka mukaan rokotusten ensimmäisenä vuonna säästettiin kiitos rokotusten noin 20 miljoonaa koronakuolemaa. Ihan näille rokotekieltäjille tiedoksi.
- Ai niin, MV-lehti kirjoitti puolestaan, että "KORONAHYSTERIA ON PERUSTEETON FOBIAA AIHEUTTAVA MEDIAILMIÖ"
...toiset uskoo MV-lehteä ja toiset The Lancet:n julkaisuja. Valinta on vapaa.
niin tarkoitit kai piikitetyn ihmiskunnan?
Olemme tuhon omia