Törmäis kadulla? Rautakaupassa, kirjastossa? Sanois, että moi, oot kiinostava.
Vaikeaa, kun on nainen, joka ei syty käpälöinnistä.
Miten tutustua mieheen?
9
90
Vastaukset
- Anonyymi
Mee kirkkoon
- Anonyymi
Törmää häneen, jos näet hänet jossakin, ihan vaan kävelet kohti. Hän väistää, jos ei halua mitään tai jos ei väistä, siitä syntyy jutustelua välillenne ja siitä se alkaa.
- Anonyymi
Eih, 🥲 kauhea tuollainen tyyli
- Anonyymi
Netissä
- Anonyymi
Tansseista muutaman tavannut olen.
- Anonyymi
Herkkä kosketus kämmenselkään ja perään sanot ...oho, anteeksi.
- Anonyymi
Tuttu nainen kävi soittamassa ovikelloa ja kysyi "Aletaanks olee?"
Toinen kertoi olleensa kuskina kaveriporukalle ja auto oli yhden siitä porukasta. Yhtenä iltana sitten ky. nainen totesi "Minä muutankin nyt luoksesi".
Kikka (R.I.P.) tapasi miehensä bussipysäkillä. - Anonyymi
Otat ja tutustut. Asiallisesti, vastoin luontaista taipumustasi odottaa täydellistä hetkeä ja tilaisuutta. Hiljaa sisälläsi kiroillen, tuntien itsesi alttiiksi ja epävarmaksi, fiiliksellä että haluat oikeastaan juosta pakoon (mutta valitset olla juoksematta).
Teet sen, epäidyllisesti, töksäytellen, arvostellen itseäsi. Mutta teet sen. Pettyen (luultavasti), toivoen liikoja, jälkiviisaana itseäsi (tai toista) sättien.
Mutta. Teet sen. Se on sinun elämäsi ja sinun kohtalosi joka on sinun käsissäsi. Mene tyttökaverin kanssa ravintolaan ja menkää istumaan miesten pöytään.
Jos sen tekee yksin vaikutat tyrkyltä ja miesten asenne sinua kohtaan on seksistinen.
Naiset ovat aina lähestyneet ryhmänä miehiä ja näissä kohtaamisissa on syntynyt pareja. Jos miesryhmä lähestyy naisten pöytää, naiset saattavat kokea sellaisen uhkana. Silloin ei synny kunnon keskustelua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiselle puolikkaalleni
Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j492318- 262143
Katu täyttyy askelista...
Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.271535Näin susta unta
Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!161454- 1241417
- 191083
Tiedätkö nainen sen tunteen
Kun toinen tulee jossain vastaan. Naama leviää hymyyn kuin hangonkeksi. Mulla on susta semmonen,tunne.71974Kauniit ihmiset ei ole sinkkuja, se on karu fakta
Ihmisessä on lähes poikkeuksetta aina jotain vikaa jos hän pysyy sinkkuna pitkään. Sori kun sanon tän näin suoraan, mut117944Mikset päästä irti ja hae apua
Mt ongelmiisi. En vaan voi ikinä enää luottaa sinuun, pelkään sinua ja toivon löytäväni jonkun muun. Rahaa sulla on saad89934Kristinusko - epätoivoinen yritys pelastaa ihmiset jumalalta
Ei ole mitään sellaista, mitä pitää "pelastua". Lukuun ottamatta tietysti ”jumalan” (sen ei jumalan, joka väittää oleva333883