Miten tutustua mieheen?

Anonyymi

Törmäis kadulla? Rautakaupassa, kirjastossa? Sanois, että moi, oot kiinostava.
Vaikeaa, kun on nainen, joka ei syty käpälöinnistä.

9

111

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mee kirkkoon

    • Anonyymi

      Törmää häneen, jos näet hänet jossakin, ihan vaan kävelet kohti. Hän väistää, jos ei halua mitään tai jos ei väistä, siitä syntyy jutustelua välillenne ja siitä se alkaa.

      • Anonyymi

        Eih, 🥲 kauhea tuollainen tyyli


    • Anonyymi

      Netissä

    • Anonyymi

      Tansseista muutaman tavannut olen.

    • Anonyymi

      Herkkä kosketus kämmenselkään ja perään sanot ...oho, anteeksi.

    • Anonyymi

      Tuttu nainen kävi soittamassa ovikelloa ja kysyi "Aletaanks olee?"

      Toinen kertoi olleensa kuskina kaveriporukalle ja auto oli yhden siitä porukasta. Yhtenä iltana sitten ky. nainen totesi "Minä muutankin nyt luoksesi".

      Kikka (R.I.P.) tapasi miehensä bussipysäkillä.

    • Anonyymi

      Otat ja tutustut. Asiallisesti, vastoin luontaista taipumustasi odottaa täydellistä hetkeä ja tilaisuutta. Hiljaa sisälläsi kiroillen, tuntien itsesi alttiiksi ja epävarmaksi, fiiliksellä että haluat oikeastaan juosta pakoon (mutta valitset olla juoksematta).

      Teet sen, epäidyllisesti, töksäytellen, arvostellen itseäsi. Mutta teet sen. Pettyen (luultavasti), toivoen liikoja, jälkiviisaana itseäsi (tai toista) sättien.

      Mutta. Teet sen. Se on sinun elämäsi ja sinun kohtalosi joka on sinun käsissäsi.

    • Mene tyttökaverin kanssa ravintolaan ja menkää istumaan miesten pöytään.
      Jos sen tekee yksin vaikutat tyrkyltä ja miesten asenne sinua kohtaan on seksistinen.

      Naiset ovat aina lähestyneet ryhmänä miehiä ja näissä kohtaamisissa on syntynyt pareja. Jos miesryhmä lähestyy naisten pöytää, naiset saattavat kokea sellaisen uhkana. Silloin ei synny kunnon keskustelua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      48
      5324
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      78
      3223
    3. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      23
      3064
    4. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      143
      2921
    5. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      34
      2197
    6. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      50
      1755
    7. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      227
      1676
    8. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      91
      1615
    9. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      418
      1384
    10. Persut palkkaavat verorahoilla

      avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei
      Maailman menoa
      261
      1328
    Aihe