Saksassa saa uutta autoa alle jopa alle 100 e/kk. Suomessa ei taida sdaa käytännössä mitään alle 300 e/kk.
https://www.sparneuwagen.de/
https://www.sparneuwagen.de/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Suomessa ns. yksityisleasingit ovat useasti tosiasiassa tavanomaisia osamaksusoppareita eri vaatteisiin puettuna. Rahoitusfirma vaan ottaa omansa välistä kuukaisittain laskutuslisän.
Niin ovat. Mitenköhän Saksassa pystytään kauppimaan liisareita satadsella kuussa? Kait joka jannu sielläkin haluaa palkkaa itselleen?
Ainakin jossain maissa autovalmistajilla on omia rahoitusfirmoja tekemässä sopimuksia. Mutta tuohon satku kuussa -väitteeseen on joku koira haudattu, koska arvon pudotus on pienessäkin uudessa kärryssä tuon verran. Veikkaisin että tuo on joku hinnat alkaen -temppu (esim. sisältää vain 5000 km/v ) johon tulee puolipakollisisia "lisäpalveluita" ja varusteita saman verran lisää.
Sakemannilassa
Škoda Fabia 1.0 MPI
Käsiraha 999€
69€/kk
24kk / 20 000km
24kk soppari 2655€
Joten ei se auton arvo hirveästi pihassa pienene.
Siihen päälle merkkiliikkeen yksi huolto, vero ja vakuutus
Liisausauton arvo pyritään kuittaamaan sopimusajan maksuilla, voitto otetaan kun auto myydään sopimusajan päätyttyä.