Sain kutsun aseelliseen palvelukseen, upseeri kun olen. Otin kutsun vastaan kiitollisena ja ylpeänä isänmaan puolustajana. Palstan ripulivajakki sisäsiittoinen lestapiru ei nosta tikkua ristiin maanpuolustuksen hyväksi, homo kun on. Hyi saatana! Olen evp., mutta nyt aktiivinen tuhoamaan vihollisen. :)
Isänmaa on hyvissä käsissä, kiitos teistien!
6
196
Vastaukset
- Anonyymi
hyvä mummo ! Paina menemään ! Törkyä kansalle !
- Anonyymi
Minä en sinun puolestasi menetä henkeäni 🤣🤣🤣
Eräs sinun joukoissasi ampuu sinut kelvottomana suurten tappioiden aiheuttajana 🤔 Kertausharjoituksessa on tehokasta ajankäyttöä ja Hessu on illan oppitunneilla kun palsta on hiljentynyt. Ei kouluttajat katso hyvällä kännykän näpräämistä vaikka olisi reservin upseeri.
- Anonyymi
Ei upseereita kutsuta aseelliseen palveluun.
- Anonyymi
aseelliset polkee niitä miinoja 🤣
- Anonyymi
Aloittaja valehtelee minkä ehtii. Tosi upseeri ei puhu noin. Ettei ois sama kun JP, joka uhoaa olevansa eversti? Ja pääsä sillä kyllä pahasti viiraa. Täysin jäljessä kehityksestä. Ei pidä päästää lähellekään aseita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23945198Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12325976SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32315654Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16410791Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229707Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369481Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!309383Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858468Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426814Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2216476