Työttömät heti

Työvoimatoimistoon työtä hakemaan. Kuntouttavaa työtä on vaikka kuinka paljon. Työkkäri on auki joten mars mars. Soitan tänään teille työttömille ja kysyn onko töitä haettu viikonloppuna. Jos ei ole niin karenssia tulee heti. Kiusaan työttömiä tällä viikolla ihan kunnolla.

T: työvoimatoimiston virkailija
669
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Luulet sä feikki työkkäri tantta että karenssit kiinnostaa, jos luuleet niin olet kyllä harvinaisen värässä. Kuntouttavaa työtoimintaa en ole mennyt aikasemmin, enkä tule menemään. Olenkin sanonut työkkäri tantoille että otan mielummin karenssin kun menen kuntouttavaa. Ja on niitä otettu ennenkin.

Äänestä
  • Eihän saunakauha-Kalervo (aloittaja) tiedä mitään muiden työmatkakustannuksista ym. Hänen mielestä työpaikka on naapurissa, vaikka matkaa olisi yli 100 km yhteen suuntaan.

    Äänestä

Aaaaaaaaa olette orjia joudutte maksamaan työssä olosta aaaaaaaaaaaaaa

Äänestä

Juu, Suomi on siitä jännä maa, että täällä ei paljoa kannusteta työntekoon. Saman rahan saa makaamalla sohvalla, joten miksi ei? Tukien korottamisien sijaan niitä kuuluisi laskea sille tasolle, että se työnteko nähtäis kannattavana juttuna. Mutta maassa maan tavalla.

Äänestä

Ansiosidonnaista vielä jäljellä satoja päiviä ja veronpalautukset kilahtaa kohta tilille, kattellaan keväällä sitten työpaikkoja jos kiinnostaa.

Äänestä

Työtä ei haeta työvoimatoimistosta! :D
Nykyisin haetaan työtä firmoista joissa tehdään työtä! Eikä niitä tarvits enään hakea kuin henk.koht. määritetyn määrän/kk(0-4kpl) ei siis joka päivä! :D

Palkatonta työtä ei tarvitse tehdä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Työvoimatoimistoon työtä hakemaan. Kuntouttavaa työtä on vaikka kuinka paljon. Työkkäri on auki joten mars mars. Soitan tänään teille työttömille ja kysyn onko töitä haettu viikonloppuna. Jos ei ole niin karenssia tulee heti. Kiusaan työttömiä tällä viikolla ihan kunnolla.

T: työvoimatoimiston virkailija

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu