Yhteydenpito ainoaan sisarukseen

Anonyymi

Te joilla yksi sisko tai veli, kuinka usein olette yhteydessä..Minulla vanhempi sisko jonka kanssa yhteydenpito todella vähäistä. Nytkin mennyt liki 2 kuukautta ettei oltu tekemisissä. Ei sillä en oikein ole kokenut hänen olevan sellainen sisko kun siskon kuuluisi mielestäni olla. Kaiken lisäksi hän tuntuu pitävän erästä Facebook kaveriaan enemmän siskonaan kuin minua.

2

167

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pari kertaa vuodessa nähdään veljen perhettä. Kaikilla oma elämänsä ja kiireet. Anna ap olla jos siskosi ei ole läheinen ollut ennenkään ei se siitä muutu myöhemminkään. Ystävät voi valita, sukuaan ei.

    • Anonyymi

      Minulla on yksi veli, asunut toisella puolella Suomea jo 35 vuotta( n. 600 km).
      On nähty ehkä kerran vuodessa, joskus kaksi kertaa ( vanhempien vielä eläessä).
      Soitellaan 1-2kk välein. Somessa jotain kommentointia nykyisin. Kyllä meillä on ihan hyvät välit, mutta omat elämät.

      Omilla lapsillani on tällä hetkellä myös välimatkaa n 500 km, opiskelujen vuoksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      229
      5806
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      78
      4689
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      80
      3478
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      245
      2926
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      146
      2699
    6. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      175
      2152
    7. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      256
      1623
    8. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      1155
    9. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      28
      1078
    10. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      1076
    Aihe