Vihreiden energiapolitiikka saa aikaan kaaoksen, sitä hullut Vihreät selvästi haluaa.
Vihreät haluaa Euroopan anarkiaan
Anonyymi
364
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Persujen energiapolitiikka on Putinin -politiikkaa. Jos ette maksa Venäjälle suojelurahaa niin Venäjällä on oikeus de-natsifikoida vaikka koko Eurooppa.
Jos Eurooppa ei suostu putinismin alle kuten venäläiset niin eurooppalaiset ovat täten itse tulleet todistaneeksi olevansa syyllisiä heihin kohdistuneisiin ydinpommihyökkäyksiin.
Trumppi on samaa mieltä Euroopasta, jos Eurooppa ei maksa suojelurahaa Amerikalle niin saatte sitten kärsiä itse siitä koituvat seuraukset. Eurooppalaiset joutuvat Putinin ydinpommi-iskujen kohteeksi.
Siinä missä ns. yhteiskunnallisesti tiedostavat 60- ja 70-lukujen yliopisto-opiskelijat ihastelivat kommunismia, niin nykyajan vieläkin karmeampi vastine on vihervasemmistolainen ideologia, lähes uskonomainen ilmastomuutoksesta vouhottaminen. Hyvään sanomaan verhoiltu yhteiskunnallisesti ja taloudellisesti vahingollinen ideologia on yhtä helppo saada laajasti läpi, aivan kuin rauhan viestiin kääritty venäjän militarismi.
Aikoinaan kovasti heiluteltiin Saksassa "Atomkraft, nein danke" lippusia. Nyt Die Grüne, tuo saksan äänenpainoilla EU:n energiavalintoja ohjaavat viherpellet, ovat ajaneet koko euroopan energiakriisiin.
Varsinkin Saksan ja Ranskan teolliusuus tarvitsee edullista ja varmaa sähköntoimitusta. Sitä saa ydinvoimasta, mutta ei aurinko ja tuulivoimasta.
Eikä venäläisten maakaasusta.
Toivottavasti saksalaiset äänestäjät löytävät järjen rippeensä ja upeat ydinvoimalat pysyvät toiminnassa ja myös uusia rakennetaan.
Suomella olisi nyt hyvä tilaisuus neuvotella uusista ydinvoimaloista saksalaisten toimittajien kanssa - ja nopeasti tilaisuuteen on tartuttava.
https://youtu.be/RC8_T4Jo30I?t=6
saksalaisten toimittajien kanssa - ja nopeasti