USA tekee Ukrainan sodan varjossa pahojaan.

Tappoi Al-Qaidan johtajan. Ja tekee koko ajan pahojaan kun kaikkien katseet ovat Ukrainan ja Venäjän välisesssä kahinassa. Tässä samalla USA härnää Kiinaakin.
https://yle.fi/uutiset/3-12560670
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

https://t.me/endilluminati/19274 Mitä ne Globalistit tekeekään..
Keitä ne ovat,,,liskoja

Äänestä

Hyvin tehty jälleen.
Ilman USAta maailmaa hallitsisi täysin moraalittomat rosvojoukot, fundamentalisti uskikset, vanhakantaiset kommarit, Kimit, Xit, putinin uusrosvot jne. Elettäisiin siinnä suhteessa täysin pimeää keskiaikaa aina vahvimman roiston ehdoilla.

Äänestä
  • Usan vuoksihan juuri sellaiset hallitsee.

    Äänestä

Jokaisen Yhdysvaltalaisen presidentin pitää saada tappaa joku merkittävä henkilö. Se on perinne.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tappoi Al-Qaidan johtajan. Ja tekee koko ajan pahojaan kun kaikkien katseet ovat Ukrainan ja Venäjän välisesssä kahinassa. Tässä samalla USA härnää Kiinaakin.
https://yle.fi/uutiset/3-12560670

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu