koska kun lukee noita joitain viestejä, tunnen itseni isoksi tytöksi, koska olen vain 166cm pitkä ja painan jopa 64kg!!!
mitähän tämäkin tekee itsetunnolle.....
mitähän tämäkin tekee itsetunnolle.....
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Minäkin tunnen itseni kauheaksi läskiksi näillä sivuilla ollessani. Olen 174cm/58kg... hui kamala :`(
Ette työ vielä läskejä oo, todellakaan. Itse oon 168cm ja painan 75kg. Verratkaa siis. Jos laskette painoindeksinne, niin ette ole läskejä, kun itsekin olen rajoilla.
ihminen ei koskaan kelpaa itselleen! Itse olen normaalipainon ja lievän ylipainon välimaastossa. 165/71
Mielestäni ihmisten tulisi ennemmin katsoa peiliin kuin niihin vaa´an näyttämiin lukuihin... Moneen olen törmännyt jotka laihduttavat kun vaaka näyttää liikaa, vaikka päällepäin ei todellakaan näytä aiheelliselta..
Laitan heti linkin kun löydän sen sivun uudelleen tai jos joku muu tietää vois sen laittaa!
Sivustolla oli eri kokoisten naisten kuvia ja piti ruksittaa mikä omasta mielestään on.. vaihtoehtoja oli 1 - 10 Yleisin naiset olivat valinneet puolesta välistä eli 5:sen ja valinneet haluavansa itsensä olevan 3:sia.
Itse arvioin 5 myöskin ja haluavani olevan 3. Todellisuudessa olin 4! Piristi mieltä.. Olin ihan tosissani että olen sitä vitos luokkaa.. tuossa huomaa oman kehonkuvan!