Miten saada tunteet hiipumaan

Anonyymi

Olen ollut jo yli 3 vuotta ihastunut työkaveriin(mieheen).
Alkaa tulla olo, että ei nämä tunteet tästä koskaan häviä..
Olisiko jollakin vinkkejä miten on saanut tunteet hiipumaan?

12

1554

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Otat siihen työkaveriin, nainen, heti yhteyttä ja kysyt rakastellaanko koko loppuelämä. Työkaveri, nainen, vastaa, KYLLÄ TODELLAKIN! Tehdään elämästä taidetta!

    • Anonyymi

      Näe tosiasiat. Kolme vuotta ettekä ole yhdessä. Kolmekymmentävuotta ettekä edelleenkään ole yhdessä. Hanki oma elämä.

      • Anonyymi

        Niin pitäisi.


    • Anonyymi

      Kunpa tuntisin sut irl, sama tilanne samojen pohdintojen kanssa.

      • Anonyymi

        Itsekkin olet siis ihastunut työkaverimieheen?
        Mikä estää tutustumasta?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Itsekkin olet siis ihastunut työkaverimieheen?
        Mikä estää tutustumasta?

        Kyllä. Lyhyesti ilmaistuna hänen kylmä-kuuma käytöksensä. Pakko arvostaa itseään sen verran, että koitan unohtaa, mutta tunteet tuli rytinällä ja voimakkaasti, että varmaan vielä tovi siinä kestää. Jos olisi vain joku nappula tai edes tiedonjyvä jolla saisin itseni parannettua tästä. Sama kaava toistui vuosia sitten paljon lievempänä ja siitäkin toipuminen kesti kauan. Hyvä puoli on se, että tiedän etten tästä koskaan kunnolla "parane" ja sen myötä pidän todella epätodennäköisenä, että tuo kaava enää toistuu. Olen asennoitunut elämään loppuikäni sinkkuna ja ajoittain jo tunnen siitä kiitollisuutta, kun ei tarvitse miettiä miehiä sen kummemmin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Itsekkin olet siis ihastunut työkaverimieheen?
        Mikä estää tutustumasta?

        Vai hetkonen tarkotitko meitä tuolla tutustumisella? Käyn vähän hitaalla tähän aikaan vuorokaudesta.. 😅


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vai hetkonen tarkotitko meitä tuolla tutustumisella? Käyn vähän hitaalla tähän aikaan vuorokaudesta.. 😅

        Siis teitä tarkoitin juurikin :D
        Ehkä minunkin vain täytyy toivoa, että jollain tavalla jokin päivä tästä pääsee eteenpäin.


    • Anonyymi

      Amatööri!

      Mulla tulee kohta 10v täyteen!

      Mä olen kokeillut kaikkea, mutta ehdottomasti paras konsti on ollut tunnustaa se sille, jota kaipaan!

      Se ei lopettanut ikävöimistä, mutta sen jälkeen on ollut helpompi olla, kun ei tarvitse miettiä, tykkäisikö hän sittenkin minusta!

      Aina on ikävä, mutta olo ei ole epätoivoinen!

    • Anonyymi

      Ensinnäkin olisi hyvä selvittää onko työkaverilla
      ollut paljon suhteita?Toiseksi olisi hyvä selvittää
      pride taustat,ettei tule yllätystä kummallekkaan.
      Kolmanneksi olisi hyvä selvittää asuinpaikka mistä
      kotoisin ja käydä utelehtimassa naapuritalossa,että
      millainen lottovoitto on tulossa,niin ei tipu perseilleen.

      • Anonyymi

        Kuulostaa hullulta.


    • Anonyymi

      Samaa olen miettinyt. Olen ollut ihastunut työkaveriin kohta 2 vuoden ajan. Asiaa ei yhtään helpota se, että suutelimme yrityksen juhlissa nyt syksyllä miehen aloitteesta. (Useamman kerran) Molemmat olemme varattuja. Juttelimme asiasta juhlien jälkeen ja tunnustin miehelle ihastukseni. Työkaveri ei suoraan tunnustanut tunteitaan, mutta sanoi että jos tilanne olisi eri (molemmat vapaita), niin olisi kiinnostunut. Päätimme pysyä ystävinä, vaikka minulla on edelleen tunteita miestä kohtaan, on vaikeaa vaan unohtaa. Töissä mies on ollut tapahtuneen jälkeen jotenkin vaisun oloinen ja välttelee katsomasta silmiin. Hankalaa tämä kyllä on..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      62
      1198
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      891
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      334
      678
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      651
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      636
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      628
    7. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      610
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      582
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      564
    Aihe