perhesuhteenne kuntoon niin ei tarvitse katsoa palstalla mouruamista. Eksät, nyksät ja myös viinankäyttö.
Yrittäkäähän saada
Anonyymi
3474
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Viime aikoina täällä on ollut hirveää telttailua ja kylpylälomia; patjat ja pyyhkeet ja naiset ja miehet vaihtavat paikkaa on Kiinasta on Suomesta ei tiedetä kenen lapsi on kellä ja missä on oikeasti koti ja ollaanko edes lomalla vai riippuvasti mukana vai mitä ihmettä onko lisävuode maksettu ja onko se vahingossa pakattu kotiin mukaan ja respat soittaa perään - semmosta sekavaa sakkia se on nykyaikana!
Ei s….na 🤣😂😂😂
Sisälukutaito voisi helpottaa sun sekavaa oloasi.
Hahhhah hah. Älähän nyt. Tältä meistä lukijoista tuntuu. :”D
Siksi on nimimerkit, ettei tartte seota ihmisissä. :)
Suosittelen.
Niin niin! Hahahah ja sinä olet takuukortti, että teillä trolleilla on vain yksi nimimerkki. Nyt nauraa jo sammakkokin suon laidassa 😂😂😂
Me kaikki ei olla niin sekaisin, kun sinä olet.
Jos trollipoloinen palstailee vain pelleilläkseen, niin meillä muilla voi olla ihan muut syyt ja metodit keskusteluihin.
Te kaikki olette yksi kirjoittaja. Ja sinua ärsyttää kun kupla sanoi POKS! Älä sekoile tarinoidesi keskellä niin nimimerkkihahmot eivät paljastuisi jeah?
Minua ärsyttää, kun keskusteluja häiriköi kaltaisesi turhannaurajat ja peelot.. Ne vie kaikelta asialta pohjan ja mielenkiinnon koko palstakeskusteluun. Toki, et ymmärrä kuin oman poks näkemyksesi, mut sehän ei yllätä. Lusikalla annettu, ei voi sulta kauhalla vaatia. 🤷🏼♂️
Hei hei! Sorde. Mä aina pilaan päiväsi. Mut Totuus tulee tietäjän suusta. No can do. :)
Viimeksi kyllä pyydettiin saunasaavillinen :)
Palstalaisiksi hyväksytään vain raittiina, reippaita eikä kukaan ulkopuolinen kauan SA yli 0,5 promillen kirjoittaa palstalle. Jokaisella tulee olla nuhteeton elämä. Ei sallita exiä, eikä nyksiä. Menneisyydestä ei saa paljastua tuntemattomia sukulaisia ja puhua saa vain palstavastaavan luvalla. Aiheet ovat rajattuja, eikä rönsyilyä sallita. Hakemuksen saa toimittaa aloittajalle ja ne käsitellään arkipäivien puitteissa klo 8:00 - 11:00 välisenä aikana. Vastauksen saa palstalla viimeistään 3 kk kuluessa. Vaihtuvia nimimerkkejä ei sallita. Rekisteröityminen on pakollinen. Palstalta voidaan poistaa sääntöjä rikkovat!
😁🤣😂
Kylpylässä on tunnelmaa! :D
Joku tarvitsee aamuvenyttelyt loman jälkeen vatsaltaan ylös asentoon. Sen verran jumissa.
Ei jaksa edes palstalle valtautua :)
Loman jälkeen tarvitaan lomaa.
Ja lomalaiset eivät tiedä mitään mitä sillä välin on palstalla tapahtunut :)
Välillä voi kuunnella Leo Rojaksen panhuilu ujellusta, että rentoutuu.
Sepä siinä onkin että koska en juo viinaa niin suhteessa menee huonosti.
Mutta kuitenkin tiedät oman patjasi ja paikkasi? :D
Trampoliinihyppely on rankka laji aikuiselle. Varsinkin jos on jo ikää.
Lapset pitäisi hankkia nuorena.
Mutta ens viikolla alkaa koulut. Muistakaa laittaa lapset kouluun. Ja vaatikaa että laiskat opettajat opettaa myös kädentaitoja lapsillenne. Jo Chygnaeuksen ensimmäisessä kansakoulussa opetettiin kädentaitoja ja puutarhanhoitoa myös. Etenkin lukion opettajat on tosi laiskoja tällä saralla, vaikka oppikoulujemme teoreettisuutta on päivitelty jo melkein sata vuotta. Lapset on kuitenkin tulevaisuutemme ja me kaikki haluamme lapsistamme osaavia ja käteviä.
Nyt joutuu taas isukit laskutehtävien pariin.
🙂🙂🙂
Tampere on my mind.
Sitä täälä just tehdään! Alkaa oleen mestat kunnossa. Tässä on mukana exät nyxät viina kalja viini viski lonkku siideri konjakki hanapakkausviini 5litraa ja täyteläinen lörmplyree valkoviini
Aamulla on sekametelisoppaa kaikkialla.
Parisuhde alkaa aina " vahingosta " tai kärystä . Joten noista ei koskaan voi syntyä pitempiaikaista suhdetta . Mutta miksi pitäisikään ?
Onpa siellä omituista. Uusi tieto.
Täysin uusi tieto minullekkin. Mahtaa olla kokemusta näistä vahingoista ja käryistä.
Sen kuvan tuosta sai. Aika ankea tarina jos kaikki aina noin. Ilmeisesti ns. rysän päältä-kaveri.
Ootko miettinyt, että muuttaisit vähän kaavaas i? Meinaan aika kuluttavaa tollanen.
Pakko olla kun aina alkaa noista lähtökohdista parisuhde.