https://www.is.fi/menaiset/ilmiot/art-2000008990525.html
"Kansainvälisessä mediassa kuhistaan nyt varsin kummallisesta uudesta trendistä, vabbingista. Sitä kokeilleet ovat vakuuttuneita pimpin tuoksun vetovoimasta.
Vabbing, eli vaginal dabbing tarkoittaa nimensä mukaisesti sitä, että nainen käyttää sormensa ensin vaginassaan ja tämän jälkeen töpöttelee sormiin tarttunutta nestettä hajuveden tavoin korvan taa ja ranteisiin."
Palstalla on asia ollut esillä jo vuosia, mutta palstalla asia on torjuttu, että hyi, yäk sentään, ei sellainen ole soveliasta ja pimpin on oltava hajuton.
Naisten käsitys on, että kun nainen ei pimpin tuoksusta perusta, niin ei se miehiäkään kiinnosta.
Vabbing, pimppihajua kaulalle
27
990
Vastaukset
- Anonyymi
Liian hapokas tuoksu mulle.
Jos huijaa ja sipaisee anjovispurkista tuoksut?
- Anonyymi
Koko ajan on paheksuttu miehiä, jos joku mies on kiinnostunut naisten pikkareista, siellähän sitä tuoksua on tulvillaan ja nyt sitten muka uusi trendi on naisilla sipaista sormella pimperoa ja sitten sipaista pimpero hunajaa korvan taakse ja ranteeseen yrittäen saada pimperon tuoksun miehen nenuun.
Yksikään tämän palstan nainen ei pimperon tuoksua ala korvan taakse laittamaan se on varma asia se vain sillin ja anjoviksen tuoksua kehoittavat miehen nuuhkimaan, joka kyselee pimperon lähituoksua. - Anonyymi
Eikö tuon saman saavuta käyskennellen avattu Ahtisillipurkki käsveskassa.
- Anonyymi
ruma, on, ruma, vaikka meijeri, voissa, paistaisi,
eikä, sitä mikään tuoksu pelasta,
N
eli, PAKSU PEKKA - Anonyymi
Miksi naiset sivelee pimperon hajua kehoonsa, mutta eivät anna miehen neneää laittaa sinne mistä sitä tuoksua ottavat, jos kerran haluavat, että miehet sen haistaa.
- Anonyymi
PALSTANVALTAAJA kirjoitti:
No jos ovat vaikka lesboja, niin eihän sinne miestä nenineen silloin päästetä.
Kyllä miehen on päästävä, minä vaadin, se on miehen perustuslaillinen oikeus tämä ja tasa-arvokyysmys, muuten miestä syrjitään.
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä miehen on päästävä, minä vaadin, se on miehen perustuslaillinen oikeus tämä ja tasa-arvokyysmys, muuten miestä syrjitään.
Eipä siinä paljon vaatimukset auta silloin. Yym.
- Anonyymi
Ei sinne nenää laiteta, sinne laitetaan kieli.
Hajuvesipilvessä kulkevat tädit ovat vähentyneet kaupungilla. Hyvä naiset! 👌🏼
Roja Goodnight Kiss on kallein naiselle ostamani EdP. Oliskohan tuo vabbing halvempaa?
Jos se vabbing on peräisin supermallista, niin kallista se on.
Itse suosin kypsän single malt viskin tuoksua. Harva juo enää Eau de Colognea.Gattino kirjoitti:
Jos se vabbing on peräisin supermallista, niin kallista se on.
Itse suosin kypsän single malt viskin tuoksua. Harva juo enää Eau de Colognea.Sherryisempi single malt sopinee paremmin hajuvedeksi kuin kovin turpeiset ja savuiset.
MaximiIIian kirjoitti:
Sherryisempi single malt sopinee paremmin hajuvedeksi kuin kovin turpeiset ja savuiset.
Just, mä olen jo unohtamassa miltä mikäkin viski tuoksuu ja maistuu.
Niitä muistikuvia pitäisi verestää koko ajan.
Eau de Toilette, ”EdT” . Liittyykö se jotenkin vessaan? Huuhteluvesi nyt ekana tuli mieleen.Gattino kirjoitti:
Just, mä olen jo unohtamassa miltä mikäkin viski tuoksuu ja maistuu.
Niitä muistikuvia pitäisi verestää koko ajan.
Eau de Toilette, ”EdT” . Liittyykö se jotenkin vessaan? Huuhteluvesi nyt ekana tuli mieleen.Ai joo, Eau de Toilette on partavettä. Nyt on parempi mennä nukkumaan.
- Anonyymi
Joo tuo uutinen hyi hyi, sama kuin mies laittaisi spermaa hajusteeksi kaikkialle...
Kysymys on aika kummallinen. Luulisi, että se on niin helppo tutkia, että yksiselitteinen tulos olisi selvä, niin kuin muidenkin eläinten kohdalla. Mistä kiikastaa? 🌹👀
- Anonyymi
Ehkä tää on just näille käytettyjen pikkareiden tilaajille suunnattu hyvä havainto? Joka toimii toiselle, harvemmin toimii kaikille. Tällaiset asiat jostain kumman syystä aina välillä näissä ano palstoilla puhkeaa kukkaan. Onko sitten kieliposkessa kirjoitettua?
- Anonyymi
Jaahas. Jos sitä sipasis jotain kuivatuista maitohappobakteereista tehtyä valmistetta korvan taakse. Tuoksu on sama kuin terveessä pimpsukassa.
- Anonyymi
Nuoruudessa tuli tv:stä joku suomalainen elokuva, jossa oli varmaankin bileet ja kaksi nuorta naista supatti keskenään,
Sen jälkeen kävi sormi pimperossa ja ojensivat pimeperon tuoksuisia sormia kohti lähellä olevaa miestä, että on tuota kikkaa nainen käyttänyt jo yli 30 vuotta sitten, ei ole uusi villitys. - Anonyymi
Ilmankos kaduilla löyhkää silli.
- Anonyymi
Kerrankin miehet ovat sivistyneempiä sillä miehet sipaisevat kainalohikensä poskillensa saaden täten naiset hurmioon.
- Anonyymi
Miehet voi pöristellä nyt sitten vapaasti, se on erittäin miehelliset tuoksut, vai mitäs???
- Anonyymi
Kyllä on järki lähtenyt maailmasta.
- Anonyymi
Onko sitä järkeä tässä maailmassa koskaan ollutkaan, ei ollenkaan.
- Anonyymi
Mikä uusi juttu tuo on. Kuulut tuo jo teininä. Sillähän ne miehet iskettiinkin. 😂No ei oikeasti.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee632112Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51765Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2331250En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71940Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.58894Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki20842Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?111751Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin38688- 19686
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93679