Miksi jouduin mankkaalle? (ja alkoholisoiduin).
Kirjoitin noin 42 vuotta sitten opuksen Vxttumaisia säkeitä. Se julkaistiin ollessani mankkaan psykiatrisessa sairaalassa hoitaja/lääkäri harjoittelijana.
Ihan aluksi..Ymmärsin tiettyjen lahkolaisten/uskontojen ja muiden yhteneväisiä ajatuskia ja ihmisten hallintaa aivopesemällä. Laitoksen pesulassa kävi kova kohina öisin kun jotkut (eräät) aivopesivät uusia harjoittelijoita tähän. 
Minä onneksi huomasin ja pelastauduin siltä kohtalolta.
Kirjoitin opuksen joka kertoi tästä. Nimesin sen  Vxttumaisia säkeitä. Sain sen julkaistavaksi. kaikki eivät siitä tykänneet. Voitin kuitenkin erään kirjallisuuden palkinnon tästä mutta sillä seuraamuksella että vaikka sainkin mökkitontin mankkaalta nämä vihaihmiset muuttivat asian niin että jouduinkin mankkaan kaatopaikalle. 
Tontti löytyi paikallisten juoppojen kylästä. Yritin saada oikeutta oikeudessa mutta suomihan nyt tunnetaan laeistaan. Uhrilla ei oikeuksia.
Niin no..kirjoitin vielä lisää vXttumaisia säkeitä jolloin nämä vihaihmiseni antoivat minusta eliminointi palkkion.
Muutamaa vuotta myöhemmin sainkin puukosta. minut hakattiin ja minut yritettiin myrkyttää  feikkivodkalla. Se aiheutti minulle ryppyjä, neurologisia ongelmia harmaan ihon ja minusta tuli likinäköinen. Tunsin itseni charles bronsoniksi. paitsi että minulla on pienet kädet sekä olen likinäköinen enkä ollut oikeasti niin wanha.
Selvisin niistä jutuista kuitenkin ajan kanssa ja selvisin mankkaaltakin joten nyt olen saanut olla rauhassa. 
Maine on menevä ja tässä tapauksessa hyvä niin. Maailma on muuttunut ja henkenikin on vain 20 euron luokkaa. Täytyy hullu olla (lahkolainen?)että riskeeraa elämänsä 20 euron vuoksi. 
Mitenköhän kävi heionjen murhissa???
Haley bobb ei vienyt mukanaan avaruuteen..enkä päässyt portugaliin mutta nyt olen pentholusessa ja perintöä odotellessa. jos perseidien kakat eivät pommita minua hengiltä harkitsen muuttoa tästä byroslaviasta viimestään kun on perintö hallussa.
Miksi jouduin mankkaalle?(ja alkoholisoiduin).
2
283
Vastaukset
- Oletkin näköjään ottanut neuvostani vaarin ja vaihtanut alkoholin koviin huumeisiin tai skitsofreniaan. Tämä oli hyvä kirjoitus! Heinojen autokin oli parkkeerattuna Mankkaan kaatopaikalle eli kaikki täsmää. 
 Aiotko yöpyä vai ovatko vammasi liian vakavat? Jos ihmisellä on pienet kädet, niin hänellä on kansanperinteen mukaan pienet tulotkin.
 Hannu Salama tuomittiin aikanaan vankeuteen jumalanpilkasta, mutta Kekkonen armahti. Nämä eräät maat elävät ainakin 3000 vuotta perässä meistä. Nillä ei ole muuta nykyaikaista kuin aseet, joita Putinillekin myyvät.- Otin neuvostasi muorin. 
 Luulin näitä vieroitusoireiksi kun en ole alkoholia voinut juoda eikä sitä pirun keskikeppanaa. Vodkasta aidostakin sekoo pää. Entinen kihti jalka on rasitusarka mutta kihti kadonnut. luulen.
 En ole kuitenkaan uskaltanut juoda alkoholia ja rahaakin on säästynyt. Sijoita en mutta säästöön laitan. parempi tontti pois espoosta. Nukun kotona ja lähikauppaon kaukaisin paikka missä olen käynyt. tai no kaikki alle 5 kilometrin säteellä.
 Voi viddu pienet kädet mutta kätevät.
 Aseet ovat tärkeitä takapajuisille maille. Jollain pitää pullistella muttei älyllä. Tuhoamalla vaan. Sotaa sotaa jumalan nimeen.
 
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliinYli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset727337
- Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti845684
- Enää viisi yötä Sannan kirjaanIhan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut393816
- Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessäänmutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät153106
- Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L1112945
- SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensaSDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral962785
- IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!"Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k422760
- Anteeksi TAamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa132101
- En mä tahallani ole näin hankala.Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta161826
- Harmittaako mies, että yhteys katkesi?Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?2431703
