Siitä parisuhde koostuu

Anonyymi

Että hyväksyy kumppanin pienet viat. Ei kukaan ole seppä syntyessään.

6

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Näin on näreet.

      Parisuhde vaatii kompromissitaitoja ja -kykyä, epätäydellisyyden ja kumppanin kestämistä sekä riittävät määrät hyvää seksiä.

      Ei tämä ole kuulkaas rakettitiedettä. Kuuhun ei olla kuitenkaan menossa.

      -keinovaginamies-

    • Anonyymi

      Ja vähän isommatkin..

    • Anonyymi

      Aika karsea ajatus minusta, että parisuhde keskittyisi vikoihin, vaikka sitten niiden hyväksymiseenkin. Minun mielestäni parisuhteen tärkeimmät asiat ovat ne positiiviset asiat. Kun niitä on tarpeeksi, niin ei niitä vikoja edes huomaa, eikä niitä tarvitse keskittyä hyväksymään.

    • Anonyymi

      Tämä on kyllä totta. Kukaan meistä ei ole virheetön. Se, miten siedetään toistemme virheitä, määrittelee aika paljon sen mihin suhde kehittyy ja kuin kauan se kestää. Ja se alkaa siitä, että hyväksyy ja oppii elämään omien vikojen ja vajaavaisuuksien kanssa. Kun sen oppii, ei toisen viat ja vajaavaisuudet enää tunnu pahalta ja ylitsepääsemättömiltä. Niistä tulee oikeastaan sen jälkeen osa toisen persoonaa ja viehättävyyttä... :)

    • Joillakin naisilla on aika matala viansietokyky. Eräs mies sai lähteä, koska nainen ei sietänyt miehen tapaa "roskata" lattioita.

      Pari kertaa viikossa mies oli huomaamatta pudottanut karkkipaperia vastaavan roskan lattialle.
      Muutoin mies oli komea, akateeminen ja käytökseltään kohtelias.

    • Anonyymi

      erittäin mahtava juttu kun ehkstt johonkin hoitaien huneistoon vahingossa.... kummallisia vaatteita ja pöksyjä.... ja sitten joo joku hoitajanainen nuuri saoi, ei pitäisi olla tulla ja että miksi tuo ovi eli ole lukittuna..

      kun eksynyt hoitajien varastoon :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      36
      5174
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      66
      3078
    3. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      12
      2940
    4. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      143
      2851
    5. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      21
      1627
    6. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      88
      1584
    7. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      227
      1566
    8. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      413
      1253
    9. Haluaisitko sinä

      Että välimme selkeäisivät vai tämäkö riittää sinulle?
      Ikävä
      68
      1130
    10. Persut palkkaavat verorahoilla

      avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei
      Maailman menoa
      223
      1062
    Aihe