Siitä parisuhde koostuu

Anonyymi

Että hyväksyy kumppanin pienet viat. Ei kukaan ole seppä syntyessään.

6

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Näin on näreet.

      Parisuhde vaatii kompromissitaitoja ja -kykyä, epätäydellisyyden ja kumppanin kestämistä sekä riittävät määrät hyvää seksiä.

      Ei tämä ole kuulkaas rakettitiedettä. Kuuhun ei olla kuitenkaan menossa.

      -keinovaginamies-

    • Anonyymi

      Ja vähän isommatkin..

    • Anonyymi

      Aika karsea ajatus minusta, että parisuhde keskittyisi vikoihin, vaikka sitten niiden hyväksymiseenkin. Minun mielestäni parisuhteen tärkeimmät asiat ovat ne positiiviset asiat. Kun niitä on tarpeeksi, niin ei niitä vikoja edes huomaa, eikä niitä tarvitse keskittyä hyväksymään.

    • Anonyymi

      Tämä on kyllä totta. Kukaan meistä ei ole virheetön. Se, miten siedetään toistemme virheitä, määrittelee aika paljon sen mihin suhde kehittyy ja kuin kauan se kestää. Ja se alkaa siitä, että hyväksyy ja oppii elämään omien vikojen ja vajaavaisuuksien kanssa. Kun sen oppii, ei toisen viat ja vajaavaisuudet enää tunnu pahalta ja ylitsepääsemättömiltä. Niistä tulee oikeastaan sen jälkeen osa toisen persoonaa ja viehättävyyttä... :)

    • Joillakin naisilla on aika matala viansietokyky. Eräs mies sai lähteä, koska nainen ei sietänyt miehen tapaa "roskata" lattioita.

      Pari kertaa viikossa mies oli huomaamatta pudottanut karkkipaperia vastaavan roskan lattialle.
      Muutoin mies oli komea, akateeminen ja käytökseltään kohtelias.

    • Anonyymi

      erittäin mahtava juttu kun ehkstt johonkin hoitaien huneistoon vahingossa.... kummallisia vaatteita ja pöksyjä.... ja sitten joo joku hoitajanainen nuuri saoi, ei pitäisi olla tulla ja että miksi tuo ovi eli ole lukittuna..

      kun eksynyt hoitajien varastoon :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      225
      3590
    2. Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"

      Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos
      Maailman menoa
      62
      2214
    3. Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon

      Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt
      Köyhyys
      41
      1733
    4. Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä

      Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi
      Maailman menoa
      65
      1623
    5. Oon kyllä välillä ollut susta

      Nainen huolissani, en oo niin sydämetön mitä tunnut ajattelevan
      Ikävä
      105
      1377
    6. Tuntuuko sinusta mies

      että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti
      Ikävä
      22
      1255
    7. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      8
      1159
    8. Rakastan sitä

      kun uppoat selittämään jotain. Etsit oikeaa tapaa sanoa jotain, jonka olet jo etukäteen miettinyt, sekoat vähän sanoissa
      Ikävä
      51
      1084
    9. Jokaisella tytöllä on supervoimansa

      Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan
      Sinkut
      199
      1010
    10. Mitä tapahtuisi....

      Meidän välillä jos törmäisimme yöelämässä ilman häiriötekijöitä ja olisimme hieman huppelissa? Päättyisikö ilta kenties
      Ikävä
      61
      957
    Aihe