Eli pälvikaljujen mummohartausjuhlinta ei ole enää tätä päivää.
Hyvä Suomi!
Kansa rakastaa dynaamista ja kaavoihin kangistumatonta pääministeriämme.
40
205
Vastaukset
Hyvin sanottu
- Anonyymi
Tämä on joku vanha K. Mikko
Teksti englantilsislehdessä
Euroopan nuorin päämininisteri otti huumetesti
https://pbs.twimg.com/media/Fajg8rCWAAMusjj?format=jpg&name=900x900
- Anonyymi
Aivan. Oikeistolaisten pälvikaljusetien valta on siirtymässä nuorelle polvelle ja hyvä niin.
- Anonyymi
Taidat olla SDP:n edustaja. SDP:hän on tunnetusti Suomen seksistisin puolue.
Oletko sinä niitä vihervasemmiston mummoja, joilla on erityinen kiinnostus pälvikalju-nimiseen sairauteen. Vihervasemmiston mummoillahan on muutenkin tapana pilkata sairaita ja sairauksia, mutta miksi nimenomaan pälvikaljuutta? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taidat olla SDP:n edustaja. SDP:hän on tunnetusti Suomen seksistisin puolue.
Oletko sinä niitä vihervasemmiston mummoja, joilla on erityinen kiinnostus pälvikalju-nimiseen sairauteen. Vihervasemmiston mummoillahan on muutenkin tapana pilkata sairaita ja sairauksia, mutta miksi nimenomaan pälvikaljuutta?Sairaiden pilkkaaminen on vasemmistolaisuuden ydintä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sairaiden pilkkaaminen on vasemmistolaisuuden ydintä.
Terveiden murhaaminen on oikeistolaisten ydin osaamista! (esim sisällissota)
- Anonyymi
Kansa tosiaan rakastaa Marinia, vaikka maamme pälvikaljusedät haluaisivatkin pitää naiset yhä islamistien tapaan burkha päällä kotona ja pois päättävistä elimistä.
Näin se maailma muuttuu paremmaksi ja hyvä niin. - Anonyymi
Luulisi keskustalaisten jauhontuottajien olevan iloisia kun pääministeri tanssii jauhonkäyttäjien kanssa. Markkinointia sekin.
- Anonyymi
Mutta miksi pissit omiin muroiihisi ?
- Anonyymi
Maalaisliittolaisia harmittaa kun Sanna juhlii eri lailla kuin körttimummot?
- Anonyymi
Sanna onkin parempi hoitamaan Suomen asioita kuin kukaan muu pääministeri viimeisimpään 50 vuoteen. Ja osaa myös tanssia ja juhlia. Körtti- ja lesta-muumioiden kauhuksi.
- Anonyymi
Tanssimalla seuraavan hallituksen kasaajaksi. Hyvä Sanna!
- Anonyymi
Keep on dancing, Sanna! Näin kommentoi jo moni ulkomaan johtajakin.
- Anonyymi
Demokratiamme ansaitsee loistavan pääministerimme Marinin.
- Anonyymi
Vilauttaako sekin tissiä?
- Anonyymi
Sekö lähettää sähköpostia?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vilauttaako sekin tissiä?
Ei paljasta edes yhtä paljon paljasta pintaa kuin sipilä päästään ... hyh hyh
- Anonyymi
Mitä tekemistä demokratian kanssa on ihmisellä, jonka vaalimainonta oli yhtä ääripopulistista toitotusta ainoasta ja erehtymättömästä kauniista Sannasta. Täysin fasistinen ilmiö Mussolinin malliin.
- Anonyymi
no ei todellakaan rakasta. Tässä taas näkyy että tuo ratsastaa ulkonäöllä, ei meriiteillä. Paitsi bailumeriiteillä joo. Kassalle takas.
- Anonyymi
ympär mualimmoo,
immeiset osottoo sannalle suosijjoo,
mites pälvikalju,
kavulla kävelevät immeiset,
halluu lyyvä sitä... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ympär mualimmoo,
immeiset osottoo sannalle suosijjoo,
mites pälvikalju,
kavulla kävelevät immeiset,
halluu lyyvä sitä...pälvikalju pyäriitellöö autostallissaan kakkaaroitaan....
- Anonyymi
Maataloustollikoidenkin lehden mukaan Sanna Marin on suosituin henkilö seuraavan hallituksen pääministeriksi. Sillä lailla!
- Anonyymi
Epäilemättä paras vaihtoehto Suomelle.
- Anonyymi
Älykäskin vielä, varsinkin jos verrataan edelliseen pälvikaljutolloon.
- Anonyymi
Sanna osoittaa maailmalle, että Suomi ei ole mikään Afganistan, jossa naiset eivät saa edes kulkea ulkona ilman miespuolista saattajaa.
- Anonyymi
Ja Suomessa naiset saavat jopa tanssia ... jopa pääministeri.
- Anonyymi
Ateismi on tulevaisuuden uskonto.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja Suomessa naiset saavat jopa tanssia ... jopa pääministeri.
Persujen visioimassa pohjolan Afganistanissa asiaa pidetään kauhistuttavana asiana.
- Anonyymi
Viisitoista miljardia turskaa veronmaksajille, mikä ihana mättö.
- Anonyymi
Aivan. Maataloustuet pitää lopettaa ennen kuin on liian myöhäistä.
- Anonyymi
Super-Sanna tulee ja voittaa vaalit! Saas kattoo päästääkö Sanna maatalouskommareita enää hallitukseensa.
- Anonyymi
Oikeilla jäljillä olet, Sanna on todellakin varsinainen supermättö jota Suomessa ei todellakaan tarvita. Noh, ehkä se on tamperelaisille aivan oikein.
- Anonyymi
Sanna on toki paras pääministeri vuosikymmeniin, mutta ei läheskään vielä parhaimmillaan. Ehkä jo Marin-2 hallituksen aikana, jos kriisit hellittävät. Ja maatalouskommareita ei tosiaankaan tarvita enää hallituksessa.
- Anonyymi
Mitä sinä oikein höpiset? Oletko sinä niitä vihervasemmiston mummoja, joilla on erityinen kiinnostus pälvikalju-nimiseen sairauteen. Vihervasemmiston mummoillahan on muutenkin tapana pilkata sairaita ja sairauksia, mutta miksi nimenomaan pälvikaljuutta?
- Anonyymi
Eikös demari-legendat Tavja ja kaasu-pave kärsi nimenomaan pälvikaljusta. Noin nuorina, tuskin edes keski-ikäisiä demareita.
Demareissahan on yli 80 vuotiaita enemmän kuin alle 60 vuotiaita.- Anonyymi
Muun rasismin lisäksi oikeisto kunnostautuu nyt myös ikärasismissa.
Mahtuuko hallitukseen tai edes ihmisiksi persujen lisäksi ketään muita?
Asiat ovat vielä paljon huonommin kuin Petteri osasi edes luulla pelotella meitä.
- Anonyymi
Voipaperikin olisi liian kovaa herkälle ihmiselle.
- Anonyymi
Mille herkälle? Nykyäänhän vain psykopaatit menestyvät pitkään Suomen kotimaan politiikan perus-putrollimyllyssä.
- Anonyymi
Ei yllä pääministerinä kansalliseen keskitasoon. Valitan, mutta näin se vaan on.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2011621
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?581041Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140954- 85912
- 61906
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11800Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t268785Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75727Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk61722Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä342721