keski-iän kriisiä poteva kurppa.
Noloa kun pääministeri on
25
58
Vastaukset
Keski-iän kriisiä odotellessa. Ajattelin kyllä aloittaa reivi revittelyn palvelutalossa. Härskisti heilutaan mummut aamunkoittoon ja nivelet vaan nitkuttaa ja natkuttaa. 😉
https://youtu.be/FEx3Lsu5wQQ
Esimakua...Gattino kirjoitti:
Oho, lonkan tekonivelen sijasta mummo on valinnut jousituksen :)
Taitaa olla ilmajousitus. 😄
Makunsa kullakin. Itse lähtisin muitta mutkitta joraamaan PM:n kanssa, jos sopiva sauma tupsahtaisi eteen.
- Anonyymi
Itse en olisi niin julkisuuden hakuinen.
Joraaminen onnistuisi vain kahden ilman kameroita ja kamerakännyköitä.
Private session, muu ei kelpaisi.
https://www.youtube.com/watch?v=W9Wjh3bOIjw
AV Anonyymi kirjoitti:
Itse en olisi niin julkisuuden hakuinen.
Joraaminen onnistuisi vain kahden ilman kameroita ja kamerakännyköitä.
Private session, muu ei kelpaisi.
https://www.youtube.com/watch?v=W9Wjh3bOIjw
AVNo en ota kantaa julkisuuden tavoitteluun, sen tietää yksin Marin.
Ei itteäni häiritsis ns. julkisuuden näkökulmasta lähteä tanssimaan Marinin kanssa jossain kinkereissä. Toistaiseksi Marin on PM 24/7, mutta tavallinen kuolevainen se tulee olemaan koko ikänsä. Ja kuolevaiset haluavat välillä ottaa lunkimmin.- Anonyymi
randombypasser kirjoitti:
No en ota kantaa julkisuuden tavoitteluun, sen tietää yksin Marin.
Ei itteäni häiritsis ns. julkisuuden näkökulmasta lähteä tanssimaan Marinin kanssa jossain kinkereissä. Toistaiseksi Marin on PM 24/7, mutta tavallinen kuolevainen se tulee olemaan koko ikänsä. Ja kuolevaiset haluavat välillä ottaa lunkimmin.Tietysti, mutta se pystyy hoitamaan myös kahden.
Ei hauskaan montaa ihmistä tarvita, jos tarvitaan, muistetaan se siveellisyys.
AV Anonyymi kirjoitti:
Tietysti, mutta se pystyy hoitamaan myös kahden.
Ei hauskaan montaa ihmistä tarvita, jos tarvitaan, muistetaan se siveellisyys.
AVLaita Sannalle viestiä, tämän hälinän jälkeen hän varmasti mieluummin tanssii hieman pienemmän yleisön edessä :)
- Anonyymi
randombypasser kirjoitti:
Laita Sannalle viestiä, tämän hälinän jälkeen hän varmasti mieluummin tanssii hieman pienemmän yleisön edessä :)
Sannan kanssa voisi tanssia vain omassa hotellihuoneessaan niiden kahden pirun ison turvamiehen katseen alla, joten unohdetaan jo nyt koko juttu:)
AV Anonyymi kirjoitti:
Sannan kanssa voisi tanssia vain omassa hotellihuoneessaan niiden kahden pirun ison turvamiehen katseen alla, joten unohdetaan jo nyt koko juttu:)
AVAi niin, ne korstot, totta 😂
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tietysti, mutta se pystyy hoitamaan myös kahden.
Ei hauskaan montaa ihmistä tarvita, jos tarvitaan, muistetaan se siveellisyys.
AVHah, sinusta ei todellakaan olisi tuohon hommaan. Mutta kiitos alkuillan nauruista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hah, sinusta ei todellakaan olisi tuohon hommaan. Mutta kiitos alkuillan nauruista.
AV käy hänelle kuin nyrkki silmään. Siitä vaan jalkaa tyrkkimään :D
- Anonyymi
Onhan se jo vanha eli tosi vanha onkin
- Anonyymi
On se hienoa, että saat päivitellä. Sillähän varmaan elät taas huomiseen ?
- Anonyymi
Eäh. Se on systemaattisesti rakentanut poliittista uraa nuoresta lähtien. Jäi se pissisvaihe pois. Nyt ottaa menetettyä aikaa takaisin. Eli elää menetettyä pissisvaihetta nyt.
- Anonyymi
Ja sen kyllä huomaa, kuin 12 vuotiaat vanhempien kesämökillä.
- Anonyymi
Niin, keski-iän kriisiä potevia lerppojahan tässä on jo tarpeeksi kärsitty. Niiden avioliiton ulkopuolsiia kersoja, tuhnuisia tekstiviestejä ties kelle, piiskauksia yökerhoissa, koulupoikasortseja... onhan tämä vaihtelua sinällään.
- Anonyymi
Luitteko Ulla Appelsinin kolumnin Ilta-Sanomista? Loistokirjoitus.
- Anonyymi
Noinhan se on ja selvää on myös se ettei pääministeri (olkoon mies tai nainen) voi käyttäytyä kuten Sanna parin viikonlopun ajan. Tuosta hillittömästä sessiosta hänen tulee oppia ja jos ei opi, hän on väärällä paikalla valtakunnan päätöksenteossa.
AV - Anonyymi
Appelsinin kirjoitus ei ollut ihan kuranttia: Suomi ei ollut ensimmäinen maa maailmassa, joka antoi naisille täydet poliittiset oikeudet, 1. Euroopan maa kylläkin, mutta 3. maailmassa.
Itse luen Appelsiniin kirjoituksen lähinnä sellaisen toimittajan mielipiteenä, joka puolustaa keltaisen lehdistön ajoittain hyvinkin harmaalla alueella vellovaa "journalismia". Sitä paitsi, misogynialla on kyllä piirteensä tässäkin ajojahdissa, kuten aina taustalla on, olkoon miten poliittisen ajojahdin ilmentymä tämä.
- Anonyymi
Kyllä meillä setämiehillä on ihan ikävä kuumia uuniperunoita! Ennen sentään osattiin.
- Anonyymi
Sannan kannattaisi lähteä bilettämään Tauvo Hakkaraisen kanssa.
- Anonyymi
Tahvonko :D
En oikein tykkää pääministeristä..
Hakee vain huomiota.. yrittää kasvattaa suosiotaan sillä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837111Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267073Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1116188Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845248Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635215Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274605Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv173477Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003400