Kuten jo tiedämme, Perussuomalaiset on suomalaisuuden, itsenäisyyden, demokratian ja kotimaisuuden viimeinen linnake. Sen linnakkeen muureja isänmaattomat yrittävät purkaa, mutta toistaiseksi heikoin tuloksin. Ei ole linnoitus sortunut vuosienkaan mittaisesta jatkuvasta pommituksesta. Kaikkea isänmaattomat ovat yrittäneet, jopa "tieteellisiä tutkimuksia", joilla ovat yrittäneet huijata äänestäjät hylkäämään puolueen. Miksi isänmaallinen hylkäisi isänmaansa? Mitä isänmaalliselle siitä petturuudesta saisi? Palkinnon?
SDP oli joskus aikoinaan todellinen kansallismielinen puolue, jonka ansiota on moni sellainen saavutus, joka teki Suomesta menestyneen ja hyvinvoivan maan. Nykyinen SDP on jotain ihan muuta. Se tuhoaa aiemman SDP:n saavutuksia. Se tuhoaa Suomen ja suomalaisuuden. Oikeistolaistuneen WEFin valmentaman johtajansa johtamana SDP toimii osana EU:n edunvalvontakoneistoa. Sen hinta on karmiva; suomalaisten elinolosuhteiden jatkuva näivettyminen.
Annatko sinä äänesi itsesi ja läheistesi, sekä koko kansan elinolosuhteiden näivettämiselle? Jos tämä on se, mitä haluat, äänestä SDP:tä. Jos haluat, että hyvinvoinnin kehitys saataisiin nykyisen laskusuhdanteen sijaan nousuun, SDP on täysin väärä valinta. Perussuomalaiset on oikea valinta. SDP ei suostu hyvinvointiin vakavasti suhtautuvan puolueen kanssa yhteistyöhön, mutta Perussuomalaiset on valmiita kaikkien kanssa yhteistyöhön, kunhan yhteistyön aito ja rehellinen tarkoitus on meidän suomalaisten hyvinvointi.
PS suomalaisuuden puolustaja - SDP suomalaisuuden hävittäjä
Anonyymi
2
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Siis kenen kanssa persut vois tehdä yhteistyötä hajoamatta?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä19611801- 298194
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.586216Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1715146- 434912
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai474480Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1164383- 1183865
- 813353
- 511877