PS suomalaisuuden puolustaja - SDP suomalaisuuden hävittäjä

Anonyymi

Kuten jo tiedämme, Perussuomalaiset on suomalaisuuden, itsenäisyyden, demokratian ja kotimaisuuden viimeinen linnake. Sen linnakkeen muureja isänmaattomat yrittävät purkaa, mutta toistaiseksi heikoin tuloksin. Ei ole linnoitus sortunut vuosienkaan mittaisesta jatkuvasta pommituksesta. Kaikkea isänmaattomat ovat yrittäneet, jopa "tieteellisiä tutkimuksia", joilla ovat yrittäneet huijata äänestäjät hylkäämään puolueen. Miksi isänmaallinen hylkäisi isänmaansa? Mitä isänmaalliselle siitä petturuudesta saisi? Palkinnon?

SDP oli joskus aikoinaan todellinen kansallismielinen puolue, jonka ansiota on moni sellainen saavutus, joka teki Suomesta menestyneen ja hyvinvoivan maan. Nykyinen SDP on jotain ihan muuta. Se tuhoaa aiemman SDP:n saavutuksia. Se tuhoaa Suomen ja suomalaisuuden. Oikeistolaistuneen WEFin valmentaman johtajansa johtamana SDP toimii osana EU:n edunvalvontakoneistoa. Sen hinta on karmiva; suomalaisten elinolosuhteiden jatkuva näivettyminen.

Annatko sinä äänesi itsesi ja läheistesi, sekä koko kansan elinolosuhteiden näivettämiselle? Jos tämä on se, mitä haluat, äänestä SDP:tä. Jos haluat, että hyvinvoinnin kehitys saataisiin nykyisen laskusuhdanteen sijaan nousuun, SDP on täysin väärä valinta. Perussuomalaiset on oikea valinta. SDP ei suostu hyvinvointiin vakavasti suhtautuvan puolueen kanssa yhteistyöhön, mutta Perussuomalaiset on valmiita kaikkien kanssa yhteistyöhön, kunhan yhteistyön aito ja rehellinen tarkoitus on meidän suomalaisten hyvinvointi.

2

57

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siis kenen kanssa persut vois tehdä yhteistyötä hajoamatta?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      360
      9670
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      90
      6082
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      375
      5720
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      142
      4142
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      3
      3472
    6. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      72
      3031
    7. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      78
      3000
    8. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      5
      2773
    9. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      7
      2708
    10. Ajattelin silloin

      että jos olet kiinnostunut, ihan oikeasti, niin kuulen sinusta vielä.
      Ikävä
      114
      2688
    Aihe