Miten isken sinut?
Moi ujo, hieman introvertti mies
17
2169
Vastaukset
Lähesty viekoitellen ja vihjaillen, tunnustele ja ohjaa. Tai sitten voit tietty päräyttää asian suoraan, sekin toimii, ainakin mulle.
- Anonyymi
Annat billua nyt heti
- Anonyymi
Näin meidän kesken..
https://www.youtube.com/watch?v=iMnDl4aklUU - Anonyymi
Ei ole mulle. En ole hieman introvertti
- Anonyymi
kysyt vaan
- Anonyymi
Hymyilemällä. Ystävällisyydellä. Pienillä eleillä. Puolustajana ja ymmärtäjänä. Silloin alkaa introvertin päässä liikkua. Jonkin ajan kuluttua ehdota yhteistä hetkeä jossakin, jossa saatte olla kahdestaan.
- Anonyymi
Pitääkö mun tehdä aloite myös seurustelukysymyksessä vai odottaa että mies tekee?
- Anonyymi
kun nyt pääset ensin lähelle😄
- Anonyymi
Jos kärsivllisyytesi riittää odottaa, niin voit jättää miehellekin aloitteen teon. Mutta introvertin kanssa siinä saattaa mennä aikaa ennen kuin rohkeutta on kerätty tarpeeksi. Joten mikset toimisi itse?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos kärsivllisyytesi riittää odottaa, niin voit jättää miehellekin aloitteen teon. Mutta introvertin kanssa siinä saattaa mennä aikaa ennen kuin rohkeutta on kerätty tarpeeksi. Joten mikset toimisi itse?
Introvertti ja ujo ei ole synonyymeja. Introvertin ja ekstrovertin ero on se että introvertti kuormittuu sosiaalisissa kontakteissa muuten voivat olla täysin samanlaisia yhtä sosiaalisia jne. Ujous on oma juttunsa. Harkitsevuus voi näyttä ujoudelta jopa arkuudelta kun monimutkaiset ajatus ja päättelyketjut joita introvertti harrastaa ei näy ulospäin. Päätökset voi vaikuttaa tylyiltä jopa tyhmiltä mutta niissä on järki ja loogisuus aina takana.
Hakeudu seuraan ja anna tilaa vastata hitaasti niihin juttuihisi. Kiinnostus jos sitä on saa lopulta tekemään kenet tahansa siirtoja lähemmäs. Näyttäydy että olet olemassa ja pidät hänestä.
- Anonyymi
Juttele paljon livenä ja somessa..
- Anonyymi
Ihan vapaavalintaisesti tilanteen mukaan, ja jos pidän pokeria yllä varmana siitä että' olet erehtynyt henkilöstä niin jatka vaan tyynesti että teema ehtii upota tällaisen toopenkin pollaan ;)
- Anonyymi
Joo. Muista että vastassa on toinen introvertti ja ujo.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo. Muista että vastassa on toinen introvertti ja ujo.
En tiedä millä tasolla olette tekemisissä mutta kysele vaikka kuulumisia.. Siitä pystyy varmaan "etenemään".
- Anonyymi
Minut introvertin miehen iskee parhaiten osoittamalla, että luet; esim. kirjaa kantamalla mukana. Ehkä jokin lehtikin voisi toimia, kunhan ei ole jokin naistenlehti, jossa kirjoitetaan vain joitakin tylsiä ihmissuhdejuttuja.
- Anonyymi
Et mitenkään ap. Ole oma itsesi ja lähesty, se riittää tai ei riitä.
- Anonyymi
Tissit esiin! Esim. joku paljastava toppi tai mekko. Niillä saat kiinnostuksen heräämään, ja jos on jo herännyt, niin onnistuu myös viimeinen silaus hullaantumiseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos4666624Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http1953952Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1112543Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit262060Moraaliköyhä S-ryhmä
S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko1391476Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?791356- 681186
Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te821148- 631105
- 471075