Moi ujo, hieman introvertti mies

Anonyymi

Miten isken sinut?

17

2126

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lähesty viekoitellen ja vihjaillen, tunnustele ja ohjaa. Tai sitten voit tietty päräyttää asian suoraan, sekin toimii, ainakin mulle.

    • Anonyymi

      Annat billua nyt heti

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ei ole mulle. En ole hieman introvertti

    • Anonyymi

      kysyt vaan

    • Anonyymi

      Hymyilemällä. Ystävällisyydellä. Pienillä eleillä. Puolustajana ja ymmärtäjänä. Silloin alkaa introvertin päässä liikkua. Jonkin ajan kuluttua ehdota yhteistä hetkeä jossakin, jossa saatte olla kahdestaan.

    • Anonyymi

      Pitääkö mun tehdä aloite myös seurustelukysymyksessä vai odottaa että mies tekee?

      • Anonyymi

        kun nyt pääset ensin lähelle😄


      • Anonyymi

        Jos kärsivllisyytesi riittää odottaa, niin voit jättää miehellekin aloitteen teon. Mutta introvertin kanssa siinä saattaa mennä aikaa ennen kuin rohkeutta on kerätty tarpeeksi. Joten mikset toimisi itse?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos kärsivllisyytesi riittää odottaa, niin voit jättää miehellekin aloitteen teon. Mutta introvertin kanssa siinä saattaa mennä aikaa ennen kuin rohkeutta on kerätty tarpeeksi. Joten mikset toimisi itse?

        Introvertti ja ujo ei ole synonyymeja. Introvertin ja ekstrovertin ero on se että introvertti kuormittuu sosiaalisissa kontakteissa muuten voivat olla täysin samanlaisia yhtä sosiaalisia jne. Ujous on oma juttunsa. Harkitsevuus voi näyttä ujoudelta jopa arkuudelta kun monimutkaiset ajatus ja päättelyketjut joita introvertti harrastaa ei näy ulospäin. Päätökset voi vaikuttaa tylyiltä jopa tyhmiltä mutta niissä on järki ja loogisuus aina takana.
        Hakeudu seuraan ja anna tilaa vastata hitaasti niihin juttuihisi. Kiinnostus jos sitä on saa lopulta tekemään kenet tahansa siirtoja lähemmäs. Näyttäydy että olet olemassa ja pidät hänestä.


    • Anonyymi

      Juttele paljon livenä ja somessa..

    • Anonyymi

      Ihan vapaavalintaisesti tilanteen mukaan, ja jos pidän pokeria yllä varmana siitä että' olet erehtynyt henkilöstä niin jatka vaan tyynesti että teema ehtii upota tällaisen toopenkin pollaan ;)

      • Anonyymi

        Joo. Muista että vastassa on toinen introvertti ja ujo.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Joo. Muista että vastassa on toinen introvertti ja ujo.

        En tiedä millä tasolla olette tekemisissä mutta kysele vaikka kuulumisia.. Siitä pystyy varmaan "etenemään".


    • Anonyymi

      Minut introvertin miehen iskee parhaiten osoittamalla, että luet; esim. kirjaa kantamalla mukana. Ehkä jokin lehtikin voisi toimia, kunhan ei ole jokin naistenlehti, jossa kirjoitetaan vain joitakin tylsiä ihmissuhdejuttuja.

    • Anonyymi

      Et mitenkään ap. Ole oma itsesi ja lähesty, se riittää tai ei riitä.

    • Anonyymi

      Tissit esiin! Esim. joku paljastava toppi tai mekko. Niillä saat kiinnostuksen heräämään, ja jos on jo herännyt, niin onnistuu myös viimeinen silaus hullaantumiseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      192
      3730
    2. Oli kiva nähdä sut

      vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi
      Suhteet
      33
      3044
    3. Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?

      Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️
      Ikävä
      32
      2965
    4. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      21
      2805
    5. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      5
      2772
    6. Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä

      Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem
      Maailman menoa
      66
      2743
    7. Jos voisit kysyä

      Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?
      Ikävä
      219
      2169
    8. Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset

      He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien
      Maailman menoa
      87
      2046
    9. Linux Mint asennus kaatuu heti alkuun

      Tulee kernel panic BIOS-tekstin jälkeen. Yritän ensimmäistä kertaa asentaa Linux Minttiä vanhalle Windows 10 -läppärill
      Apua aloittelijalle
      9
      1988
    10. Kotihoito suomussalmella

      Mitämieltä ootte suomussalmen kotihoidosta?
      Suomussalmi
      8
      1921
    Aihe