Mahdollisuus

Anonyymi

Kun juo viinaa yökerhossa saa mahdollisuuden tavata naisia.

Raittiilla ei ole mitään mahdollisuuksia.

t. viinamies

10

124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Samalla voi harrastaa ristisanatehtäviä jos on raittiin kanssa silleen 😂🤣😅

    • Anonyymi

      Se on kyllä justiinsa näin. Viina on polttoaine mikä pitää koneen käynnissä. Rehellistä puhetta. Rehellisyys maan perii ja sitä rataa :).

    • Anonyymi

      Noin luuli AA kerhon jäsenkin, kun vein hänet puolipakolla lavatanssiharjoituksiin. 30 naista käsivarsilla 1½ tunnin aikana, osa tosin "liian" vanhoja. Hän ihan innostui. Nyt koronasta huolimatta hän on yhden " liian" vanhan vävy. Hän pitää äidistä ja tyttärestä ja kadotti pömppövatsansa, verenpainetautinsa ja lähes diabeteksensä koko seuran naisten käsittelyssä.

    • Anonyymi

      Kannattaisi lukea vielä paremmin sekin aika mitä on.

    • Anonyymi

      Aarniohan on lähes vapaa jälleen.

    • Anonyymi

      Viina tuo miehen ja naisen yhteen samaan baariin ja siellä ne tutustuu. Ei baareissa vettä juoda. Vai onko baareja jossa myydään vain vettä tai limua ja sitten nainen etsii kumppania sellaisesta paikasta. Ei ole. Kyllä siellä viinaa juodaan.

    • Anonyymi

      Minä pidän juttelemisesta aina uusi3en tyttöjenkin kanssa kadeullakin, n... niin ja juttuja ja saah hymyjä ;D

    • Anonyymi

      Eipä mua naiset eilen paljon huomioinut, nuoret varsinkaan.

    • Anonyymi

      Eipä siellä baareissa hirveesti mitään saada aikaseksi. Eilen hitsasin kalusteisiin rungot migillä. Tänään oon työstäny puuosat. Ja ne on nyt liimauksessa. Ja sitten vaan loppuhionnat ja se on lakkausta vailla. Baarissa saa vaan pään kipeeksi. Vai väitäkkö tosiaan että sieltä löytyy nainen jo ekalla kerralla, joka kans tykkää puutöistä ja sitten meille syntyis monta lasta, jotka kaikki tykkää puutöistä. No mahdollista tietenkin, mutta epätodennäköistä. Että parempi näin yksin. Eikö niin.

    • Anonyymi

      Sanna marin näyttää mallia miten juhlitaan viinan voimalla.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      199
      5169
    2. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      81
      3676
    3. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      11
      3440
    4. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      62
      3132
    5. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      37
      3110
    6. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      41
      2326
    7. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      104
      2295
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      30
      2152
    9. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      76
      2120
    10. Mitä saa sanoa?

      Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja
      80 plus
      92
      2059
    Aihe