Mahdollisuus

Anonyymi

Kun juo viinaa yökerhossa saa mahdollisuuden tavata naisia.

Raittiilla ei ole mitään mahdollisuuksia.

t. viinamies

10

99

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Samalla voi harrastaa ristisanatehtäviä jos on raittiin kanssa silleen 😂🤣😅

    • Anonyymi

      Se on kyllä justiinsa näin. Viina on polttoaine mikä pitää koneen käynnissä. Rehellistä puhetta. Rehellisyys maan perii ja sitä rataa :).

    • Anonyymi

      Noin luuli AA kerhon jäsenkin, kun vein hänet puolipakolla lavatanssiharjoituksiin. 30 naista käsivarsilla 1½ tunnin aikana, osa tosin "liian" vanhoja. Hän ihan innostui. Nyt koronasta huolimatta hän on yhden " liian" vanhan vävy. Hän pitää äidistä ja tyttärestä ja kadotti pömppövatsansa, verenpainetautinsa ja lähes diabeteksensä koko seuran naisten käsittelyssä.

    • Anonyymi

      Kannattaisi lukea vielä paremmin sekin aika mitä on.

    • Anonyymi

      Aarniohan on lähes vapaa jälleen.

    • Anonyymi

      Viina tuo miehen ja naisen yhteen samaan baariin ja siellä ne tutustuu. Ei baareissa vettä juoda. Vai onko baareja jossa myydään vain vettä tai limua ja sitten nainen etsii kumppania sellaisesta paikasta. Ei ole. Kyllä siellä viinaa juodaan.

    • Anonyymi

      Minä pidän juttelemisesta aina uusi3en tyttöjenkin kanssa kadeullakin, n... niin ja juttuja ja saah hymyjä ;D

    • Anonyymi

      Eipä mua naiset eilen paljon huomioinut, nuoret varsinkaan.

    • Anonyymi

      Eipä siellä baareissa hirveesti mitään saada aikaseksi. Eilen hitsasin kalusteisiin rungot migillä. Tänään oon työstäny puuosat. Ja ne on nyt liimauksessa. Ja sitten vaan loppuhionnat ja se on lakkausta vailla. Baarissa saa vaan pään kipeeksi. Vai väitäkkö tosiaan että sieltä löytyy nainen jo ekalla kerralla, joka kans tykkää puutöistä ja sitten meille syntyis monta lasta, jotka kaikki tykkää puutöistä. No mahdollista tietenkin, mutta epätodennäköistä. Että parempi näin yksin. Eikö niin.

    • Anonyymi

      Sanna marin näyttää mallia miten juhlitaan viinan voimalla.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860

      Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli
      Maailman menoa
      43
      9398
    2. "Mä elän vieläkin"

      Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn
      Tampere
      50
      3992
    3. Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?

      Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.
      Ikävä
      41
      2970
    4. Pate Mustajärvi on kuollut

      Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html
      Maailman menoa
      128
      2622
    5. Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman

      Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi
      Maailman menoa
      102
      2529
    6. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      27
      1987
    7. Miten ikinä kelpaisin sulle

      Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait
      Ikävä
      16
      1665
    8. Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää

      Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.
      Maailman menoa
      33
      1477
    9. Kuinka kauan vielä

      jaksetaan vastustaa toisiamme?
      Ikävä
      71
      1297
    10. Esko ja Martina viettävät joulua

      Entisen avioparin joulunvietto on ylittänyt IS uutiskynnyksen
      Kotimaiset julkkisjuorut
      179
      1194
    Aihe