Kun juo viinaa yökerhossa saa mahdollisuuden tavata naisia.
Raittiilla ei ole mitään mahdollisuuksia.
t. viinamies
Mahdollisuus
10
97
Vastaukset
- Anonyymi
Samalla voi harrastaa ristisanatehtäviä jos on raittiin kanssa silleen 😂🤣😅
- Anonyymi
Se on kyllä justiinsa näin. Viina on polttoaine mikä pitää koneen käynnissä. Rehellistä puhetta. Rehellisyys maan perii ja sitä rataa :).
- Anonyymi
Noin luuli AA kerhon jäsenkin, kun vein hänet puolipakolla lavatanssiharjoituksiin. 30 naista käsivarsilla 1½ tunnin aikana, osa tosin "liian" vanhoja. Hän ihan innostui. Nyt koronasta huolimatta hän on yhden " liian" vanhan vävy. Hän pitää äidistä ja tyttärestä ja kadotti pömppövatsansa, verenpainetautinsa ja lähes diabeteksensä koko seuran naisten käsittelyssä.
- Anonyymi
Kannattaisi lukea vielä paremmin sekin aika mitä on.
- Anonyymi
Aarniohan on lähes vapaa jälleen.
- Anonyymi
Viina tuo miehen ja naisen yhteen samaan baariin ja siellä ne tutustuu. Ei baareissa vettä juoda. Vai onko baareja jossa myydään vain vettä tai limua ja sitten nainen etsii kumppania sellaisesta paikasta. Ei ole. Kyllä siellä viinaa juodaan.
- Anonyymi
Minä pidän juttelemisesta aina uusi3en tyttöjenkin kanssa kadeullakin, n... niin ja juttuja ja saah hymyjä ;D
- Anonyymi
Eipä mua naiset eilen paljon huomioinut, nuoret varsinkaan.
- Anonyymi
Eipä siellä baareissa hirveesti mitään saada aikaseksi. Eilen hitsasin kalusteisiin rungot migillä. Tänään oon työstäny puuosat. Ja ne on nyt liimauksessa. Ja sitten vaan loppuhionnat ja se on lakkausta vailla. Baarissa saa vaan pään kipeeksi. Vai väitäkkö tosiaan että sieltä löytyy nainen jo ekalla kerralla, joka kans tykkää puutöistä ja sitten meille syntyis monta lasta, jotka kaikki tykkää puutöistä. No mahdollista tietenkin, mutta epätodennäköistä. Että parempi näin yksin. Eikö niin.
- Anonyymi
Sanna marin näyttää mallia miten juhlitaan viinan voimalla.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k2434209Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin
Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän402489Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella
👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h582072Onko 65-vuotias liian vanha lähtemään rintamalle?
Suomessa reserviläisikä nousee ensi vuoden alusta 65 ikävuoteen. Jatkossa asevelvollinen kuuluu reserviin sen vuoden lop4952058Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn431810Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.1001688Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan
Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on31561Kohuotsikoihin nousseet Aku Hirviniemi ja Mikko Leppilampi jouluna tv:ssä!
Täydellinen joulu -leffassa on iso kaarti suomalaisia näyttelijöitä. Mukana mm. Elena Leeve, Antti Luusuaniemi sekä koh251518Ex-Puoli seitsemän juontaja Anniina Valtonen yllättää - Uudessa roolissa tv:ssä!
Monen suosikki Anniina Valtonen tv:ssä! Valtonen on tuttu Ylen meteorologina, mutta hän juonsi myös Puoli seiskaa. Nyt A401247Mitä metsaman tuottaa
Törkypuhetta, ahdistusta, pahaa mieltä, riitaa, eripuraa, köyhien menestymättömien ja maattomien kurjien vähättelyä. Sit1211136