Uskomatonta kuinka heikkoälyistä sakkia vasemmistossa on. Nytkin tuossa jutussa missä kerrotaan Marinin kultti-ilmiöstä, niin jälleen nämä surkeat vassarit höpöttävät persuista viestiketjussa. Sama toistuu täällä jatkuvasti, vasurit aloittaa jankutuksen persuista, kun eivät pärjää. "Persu persu" huutavat joka väliin.
Siis aivan pipipäitä nämä vasemmistolaiset, ei voi muuta sanoa.
Aina sama, kun vasemmistolainen ei pärjää, niin "persu"
14
96
Vastaukset
- Anonyymi
Samaa olen ihmetellyt, että mikä siellä vasurin päässä heittää, kun sönkkäävät jatkuvasti persuista. Täällä on paljon muitakin.
- Anonyymi
"Täällä on paljon muitakin"
Hekin ovat persuja. Ainakin sitten, kun on potkittu muualta pois.
Tietenkin myös Essayahin kristilliset ottavat ilomielin vastaan jokaisen ilkeämielisen hämärätyypin, joka vain viitsii niin pieneen puolueeseen liittyä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Täällä on paljon muitakin"
Hekin ovat persuja. Ainakin sitten, kun on potkittu muualta pois.
Tietenkin myös Essayahin kristilliset ottavat ilomielin vastaan jokaisen ilkeämielisen hämärätyypin, joka vain viitsii niin pieneen puolueeseen liittyä.Eli kaikki oikeistolaiset on sitten persuja, vasurin mukaan?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eli kaikki oikeistolaiset on sitten persuja, vasurin mukaan?
OSa voi olla kuunatsejakin, riippuu ihan uhriutumisen luonteesta.
- Anonyymi
Heidän äly ei riitä asiallisiin vastauksiin.
- Anonyymi
Pitäähän jotakin syyttää. kun oikeita syypäitä ei halua syyttää. Johonkin on kiukku kohdistettava, niinkuin lapsi kiukuttelee vanhemmilleen, jotka ajattelevat ja toimivat vain lapsen parhaaksi. Muutenkin nuo Vihervasemmistolaiset vaikuttavat naiiveilta ja höpsöiltä ymmärrystä vailla olevilta.
- Anonyymi
Purkavat pahaa oloaan persuihin. Mutta tutkitusti vasureilla on paljon mielenterveysongelmia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Purkavat pahaa oloaan persuihin. Mutta tutkitusti vasureilla on paljon mielenterveysongelmia.
Pitää paikkansa.
- Anonyymi
"Marin-kultti" on persuille tyypillinen höpöjuttu.
On siis luontevaa kääntää keskustelu persuihin, kun joku mainitsee "Marin-kultin".
Vähän sama juttu kuin jos joku alkaa höpöttää juutalaisten maailmanlaajuisesta salaliitosta. Silloin keskustelu ohjautuu natseihin. Ei juutalaisiin.- Anonyymi
Ei punikit osaa muuta.
- Anonyymi
"Marin-kultti" on persuille tyypillinen höpöjuttu.
On siis luontevaa kääntää keskustelu persuihin, kun joku mainitsee "Marin-kultin".
Vähän sama juttu kuin jos joku alkaa höpöttää juutalaisten maailmanlaajuisesta salaliitosta. Silloin keskustelu ohjautuu natseihin. Ei juutalaisiin."
Juuri tämä... Persut sekoilee niin paljon ilmeisesti kännissään ettei ole mitään syytä olla puhumatta asioista niiden oikeilla nimillä.
- Anonyymi
Se on tuo pakkomielle ikävä sairaus.
- Anonyymi
Joo, täällä se näyttää olevan parilla vasurilla.
- Anonyymi
Alkoholismi on aina arka asia vihervasemmistolle. Varsinkin kun se koskettaa korkeaa virkahenkilöä, jonka päätöksenteko kykyä koko kansa arvioi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai949317Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki584833Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414531Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit562851Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001566- 401336
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441276Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota441254Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641232Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1691164