Kaksi thai- naista varpaistelivat S- marketin ylähyllylle, jossa oli kahden desin kookosmaitopakkauksia. Elämä on rankkaa! Saivat muutaman kuitenkin.
Tätä tarkoitan kaiken ykseydellä: maailmankaikkeus oli joskus nuppineulan pään kokoinen, ennen räjähtämistään. Sen ulkopuolella ei ollut mitään - ei edes tyhjyyttä. Aikaakaan ei ollut. Eipä aikaakaan, niin tuo piste räjähti ja se piti sisällään kaiken, mitä maailmankaukkeudessa on. Tämä pieni piste oli ja sen sisältö on Jumala. Kaikki on edelleenkin yhtä ja sirpaleet eivät ole toinen toistaan parempia.
Mitäpäs, jos Jutila olisi lähtenyt kesken MM- kisojen, vuonna -95 rillijuhliin Hervantaan? Missannut yhden pelin ja palannut takaisin. Naisjääkiekkoilijat ja valmentajat eivät usko, että naisjääkiekko on huippu- urheilua. Toivottavasti tämän huomaavat myös sponsorit ja valtio.
Jori Bäckille tubetusidea ensi kesälle: Moi Jori! Potki jalkapalloa Hangosta Nuorgamiin - uusi potku aina siitä paikasta, mihin edellinen on pysähtynyt.
Poliisi löysi eilen illalla yksityisasunnosta, Lahden Liipolassa, keski- ikäisen miehen elossa. Sisä - Suomen Poliisilaitos kommentoi, ettei ole koko kolmekymmentävuotisen pollisiuransa aikana kokenut vastaavaa!
Lewyn kappale tehtiin viikonloppuna tunnetuksi, "Elämäni Biisi"- ohjelmassa, Tämä olikin sopiva yhteys.
Missä laulussa sanotaan: "katso seiniä - on niissä reikiä", entä "jäi puimatta kotitalon kaura"? Mitä sanotaan "Kolmen Konstin Timpermanni"- kappaleessa?
Huuhaa Puuhaa, Huuhaa!!!!
1
223
Vastaukset
Aina paljon tarinaa. Mistä tänään ottaisi kii? Niin olen muuatman kerran käynyt lahessa. Joitain sukulaisia muinoin oli taitaa olla vieläkin.. en ykseyksissä sen lahden nuppilanpään universumin kanssa.
parit treffit oli kanssa. ihan jees mutta ilpo larhan keissin tuntien jo kouluaikoina..se on hyvä jos edes lahest pääsee elossa..oli liipola tai liipasinvaara. Metsänpeitossa taisi kuitenkin se piiritystilanne sattua? ja sattukin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.932168Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n452132Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501855Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan751370- 861271
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191151Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311100Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men581048- 68969
Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?
Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.285910
