Miksiköhän vasemmistolaiset ovat usein niin köyhiä

kuten esim. näillä täällä työkseen roikkuvilla vasureilla. Mutta se johtuu varmasti heidän tyhmyydestään, päässä ei paljoa pyöri - ai niin, ne persut siellä päässä kyllä pyörii.
2365
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Vasureiden "työpäivä" kuluu täällä.

Äänestä
  • Nimenomaan.

    Äänestä

Tyhmistä vanhemmista syntyy tyhmiä lapsia, näin vassuilla.

Äänestä
  • Niillä köyhyys periytyy.

    Äänestä

Muutama tapatyötön punikki öyhöttää.

Äänestä
  • Persut haittaa vassujen elämää.

    Äänestä

Vassarit haluavat pitää ihmiset köyhinä, jotta heille riittäisi jatkossakin äänestäjiä.

Äänestä

Persut ovat Leningradin trollitehtaan palkkalistoilla kun on aikaa kesken mitä parhaimman työajan kirjoitella haittakirjoituksia.

Äänestä
  • Sanoo työtön vasuri.

    Äänestä

Paskaduunista ei voi tulla kuin keuhkotautinen tai kommunisti.

Äänestä
  • Voipihan paskaduunia suorittaessa tulla vaikka putinistiksi taikka persuksikin.

    Putinistit ihailevat suurta johtajaa joka palauttaa Neuvostoliiton takaisin ja persuistit haikailevat samaa kun suomi eroaa EU:sta takaisn YYA aikaan.

    Äänestä

En menisi vannomaan vasemmistolaisten köyhyydestä mitään!
Jos katsoo pelkkää ansiotuloa tai sen puutetta, niin silloin voi siltä näyttää, nmutta totuus onkin toisenlainen. Kun lasketaan yhteen heidän saamansa kaikki erilaiset tuet, eli tulonsiirrot veronmaksajilta, niin käykin ilmi, että nettotulo on suurempi kuin keskiluokkaisella veronmaksajalla! Eikä tarvitse tehdä muuta kuin valittaa kurjuuttaan!!!!

Äänestä

Hallituksen tiedottaja: Kansalaiset voivat saada satoja euroja helpotusta sähkölaskuihin – lapsilisä tuplana, päiväkotimaksut laskevat?

Äänestä

Nokun aate ei salli hankkia työllään enemmän kuin muut.

Äänestä
  • Heti on ukko naljailemassa jos yrität tehdä enemmän työtä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Heti on ukko naljailemassa jos yrität tehdä enemmän työtä.

    Työpaikoilla aletaan kadehtia jos joku haluaa paiskia vaikkapa ylitöitä. Kateus on rakennettu vasemmiston aatteeseen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Työpaikoilla aletaan kadehtia jos joku haluaa paiskia vaikkapa ylitöitä. Kateus on rakennettu vasemmiston aatteeseen.

    kunnon vasuri olettaa myös ammattiyhdistyksen hoitavan palkankorotukset, kun ei ole tullut itselle mieleen, että hyvä työntekijä voi sopia palkkansa itselleen sopivalle tasolle. toisaalta vasuri harvemmin on oikeasti hyvä työntekijä.

    Äänestä

Ja kovia valittaan.

Äänestä

Onneks Lahtarit on viisaita, Suomi pelastuu .
Kiitos Sinullekin.

Äänestä

No mitäs se aloittaja tekee palstalla keskellä päivää? Ettei vaan olisi kiljukrapula päivä?

Äänestä

Kyllä nyt joudun myöntämään että kyllä me vassaritkin olemme köyhtyneet, ja ettei rahaa ole enään niinkuin ennen oli.
Jouduin jo pistämään puutarhurinkin nelipäiväiselle työviikolle. Noh, sehän on vaan persu.

Äänestä

Persuja nämä loisijat ovat ja pudokkaita.

Äänestä

Koska opiskelu ei kiinnostanut.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

kuten esim. näillä täällä työkseen roikkuvilla vasureilla. Mutta se johtuu varmasti heidän tyhmyydestään, päässä ei paljoa pyöri - ai niin, ne persut siellä päässä kyllä pyörii.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu