Ajantasainen rokotuskattavuus koko väestössä THL: n mukaan, yksi annos 79,9 %, kaksi annosta 76,9 %, kolme annosta 53,9 % ja neljä annosta 13,7 %.
Neljännen annoksen jakelu alkoi vasta heinäkuussa, mutta muutaman viikon takaiseen huippuun verrattuna rokotustahti hidastuu koko ajan. Ihmiset eivät enää halua tätä rokotetta.
Ihmiset eivät enää halua koronarokotteita
13
167
Vastaukset
- Anonyymi
Juu en minäkään aikonut ottaa neljättä rokotusta.
Syy ei ole näiden foliohattujen vaan pikemminkin faktaan perustuva.
Sairastin koronan erittäin lievänä, kurkku kipeä yhden yön.
En usko että jatkossa olisin altis vakavalle taudinmuodolle jolta suojaa jo aiemmat rokotukset ja sairastettu tauti.
Toisekseen julkisesti on kerrottu ettei neljäs rokote palvele jo aiemmin rokotettuja, koronan sairastaneita alle 60 vuotiaita.
Kuulun tuohon ryhmään.- Anonyymi
Ooko kuullu hybridi-immuniteetista?
Ota kolme piikkiä ja sairasta tauti, jotta et saisi tautia. - Anonyymi
heh...sama vika! minä sairastin riskiryhmäläisenä mutta hyväkuntoisena lähes oireettomana tämän mainetta hurrrjasti niittäneen rokotefirmojen fort knoxin eli KORONAN! ja naurattaa niin pirusti toi loppuunajettu mantra "VAKAVA TAUTIMUOTO " sanotaan että kansaan se iskostui kuin häkä mutta totuuden perää ei ollut ollenkaan. mutta pääasia että lobbarit ja marionetit rikastuu tosin harmi että ihmiset menettää piikkien takia terveyden mutta elämä on valintoja
- Anonyymi
Mikähän näitten uusien rokotteiden tarkoitus oikein on ?
Tähän asti käytetyt on tehty Wuhanin viruksen pohjalta ja uudet pohjautuvat Omicroniin, joka on viime talvena valtaviruksena ollut. Omicronin jälkeen on tullut jo kaksi uuttaa varianttia ja näistä ba.5 on tällä hetkellä valtavirus, eikä uudet rokotteet ole tähän viruskantaan tehty.
Rokotetaanko nyt vain rokottamisen ilosta vai pakosta ? - Anonyymi
Todella huonoja kokemuksia korona piikistä en varmasti ota yhtään ikinä lisää!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- Anonyymi
teitä on tuhansia :( mutta onneksi heräsit totuuteen ennenkuin oli liian myöhäistä
- Anonyymi
Kouvolassa lääkäri ja sairaanhoitaja saivat koronapiikistä
vakavia haittoja:
https://www.kouvolansanomat.fi/paikalliset/4873974- Anonyymi
Ja silti kehtaavat vielä suositella niitä muillekkin!Uskomatonta määkimistä taas. Ota siis rokote joka ei suojaa vakavalta nuhalta, ei kevyeltä nuhalta, mutta aiheuttaa näköhäiriöitä,lihasten toimimattomuutta,syöpää,sydänlihastulehduksia, neurologisia vaivoja yms. Kyllä kuulostaa taas varsin hyvältä.
- Anonyymi
Uusin variantti ei juurikaan aiheuta vakavaa tautimuotoa. Tehoidossa olevista (tällä hetkellä n. 10-15) koronapotilaista on koronan takia vain 40 % ja heistä suurin osa hyvin iäkkäitä monisairaita, jotka olisivat siellä vakavan flunssankin takia.
Koronarokotteen mainostetaan ehkäisevän vakavaa tautimuotoa, jota ei enää ole juuri lainkaan. Tästä syystä katson koronarokotteen olevan aivan tarpeeton tällä hetkellä. - Anonyymi
Rokotetut sairastuvat nyt joukolla erilaisiin syöpiin maailmalla:
https://t.me/JFK_TV/11275 Itse tapasin vanhan tuttavan, joka sairasti syöpää ennen rokotuksia ja sai hoidettua itsensä täysin terveeksi. Hän kertoi ottaneensa piikit ja on huomenna menossa lääkäriin, koska tuntemukset ovat taas samanlaiset, kuin ennen syöpähoitojen aloittamista. THL:n ainoa motiivi täytyy olla kansalaisten eutanasia. Suomihan kirjoitti alle Kairon julistuksen noin vuodelta -94 ja siinä maat sitoutuivat asukasmäärien rajuun vähentämiseen. Politikot ja media ovat vain aivan hiljaa tästä tehtävästä.- Anonyymi
Toisille rokote ja toisille suolaliuosta.
- Anonyymi
"Itse tapasin vanhan tuttavan, joka sairasti syöpää ennen rokotuksia ja sai hoidettua itsensä täysin terveeksi. Hän kertoi ottaneensa piikit ja on huomenna menossa lääkäriin, koska tuntemukset ovat taas "
Mitä tämä mielestäsi todistaa? Tai todistaisi, jos tarinasi olisi totta?
- Anonyymi
Piikkien sisältö on nyt tutkittu, tosin kuka tietää miten eroavat eri maissa.
https://rumble.com/v1godab-shocking-the-clots-have-been-analysed-and-we-know-what-they-are-now.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun443116Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5081907Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171890Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si771655- 181502
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431388- 261322
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901309Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1091132UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1081120