Olen vaihtamassa chatenet CH 26 ovihakaa mutta ovien purku ei olekkaan hirveän yksin kertainen ovessa ei ole yhtäkään pulttia ja ulkopelti on kiinni liimalla miten tuon pellin saisi irti ja millä aineella liimataan takaisin?
Mopoauton ovihaka
Anonyymi
1
63
Vastaukset
- Anonyymi
Liimasaumat voi aueta lämmittämällä ja kampeamalla osia irti toisistaan. Jos ovissa on muovipaneeleita tai kumiosia, ei kannata hirveän kuumaksi lämmittää tai unohtaa puhallinta puhaltamaan vain yhteen kohti, jolloin em. osat sulavat.
Jos ei halua lämmitystä kokeilla, voi liimasauma heikentää otettaan myös isopropyylialkoholilla tai WD40, CRC, tms. ohutta öljyä ruiskuttamalla, ajattelen että se liuottaisi liimasaumaa ja ote heltiäisi.
Takaisinliimauksesta en osaa sanoa kyllä. Ehkä autojen koriliimalla?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921826- 851272
- 1101133
- 761017
- 105919
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57853- 36762
- 47761
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47701- 33683