Aloin vasta nyt kesällä toteuttaa Curly Girl metodia ja mietin, toimiiko tämä todella? Saako tällä terveet, pitkät hiukset?
Jo parissa viikossa sain CG metodilla ihanat korkkiruuvi kiharat. Mutta sain myös aivan järkyttävän kutinan päänahkaan pelkillä hoitoaine pesuilla! Siksi olen vain vaihtanut tuotteet CG mukaisiksi. Pesen hiukset joka kerta CG sopivalla shampoolla ja silloin tällöin final wash shampoolla. Laitan hiuksiini latvoihin kookosöljyä suojaamaan pesun aikana. Hiukan Aloe Veraa käytän päivittäin. Pisara-pari Argan öljyä, puristelen castin pehmeäksi. Tuntuu siltä että vihdoin lainehtivat hiukseni pääsevät kasvamaan olkapäille ja hiukan jo alle.
Kiinnostaisi kuulla muiden kokemuksia. Vuodesta 2019 on jo hiukan aikaa. Toteutatteko enää CGM tai sovellettuna? Vaikutus? Pidemmät hiukset?
Saako hiuksista pitemmät soveltamalla CURLY GIRL metodia?
Anonyymi
0
105
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774622- 1801907
- 1241600
- 1251144
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161081- 351036
- 78933
- 52896
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78872- 4838