Ei mulla mitään asiaa oo - muuten vaan kirjoittelen!

Kun kaikissa muissa monarkioissa kuningas ja kuningatar ovat naimisissa keskenään, niin miksi Britaniassa ei? Ruotsissakin on kuningas Kaarle Kustaa ja kuningatar Sylvia. Mitäs jos on kruununperimisjärjestyksessä on ensimmäisenä homo? Voiko sitten Ruotsissa olla kaksi kuningasta tai kuningatarta? Ennustan, että kymmenen vuoden sisällä on Ruotsissa musta homokuningas Rinkebystä!

Kongossa ovat paikalliset siltainsinöörit rakentaneet uuden, hienon 500:n miljoonan euron sillan. Kehitysyhteistyörahoilla rakennetun sillan avasi itse pääministeri Mobutu Se Se Seko! Tässä tuo avajaiseremonia:
https://www.youtube.com/watch?v=6-kll84mjm8

Koska se Meta:n virtuaalitodellisuus on valmis, että pääsis pois tästä pelkistetystä todellisuudesta?

Suomalainen tutkimusryhmä on ensimmäisenä maailmassa suunnittelemassa kävelevänsä Mariaanien Haudan pohjalla, joka on noin 11 kilometriä merenpinnan alapuolella ja päällä on saman verran vettä. Ensimmäiseksi he aikovat rakentaa haudan pohjalle saunan, jota he pitävät tukikohtanaan.

5

213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minulla on ollut tapana lähettää Britanian uudelle hallitsijalle aina pikku paketti, kun hänen kruunataan virkaansa. Olen kadottanut jo osoitteen, koska edellisestä kerrasta on niin pitkä aika. Etsin uuden kuninkaan osoitetta netistä ja tälläinen video löytyi, kun: "HM King Charles First Address as King". Se oli kuitenkin trolli, eikä osoitetta sanottu. Minulla on ollut tapana lähettää uudelle hallitsijalle aina salmiakkia, mämmiä, energiajuomaa ja talkkunajauhoja.

      Tänään on sitten jännittävimmät Ruotsin vaalit ikuna! Pääsevätkä natsit valtaan? Ruotsissa on turvapaikanhakijoiden ammuskeluissa kuollut viimeisen kymmenen vuoden aikana useita ihmisiä päivittäin. Joskus sivullisia lapsiakin ja äitejä myös leikkikentillä. Eilen vihdoin Ruotsin demaripääministeri sanoi, Rinkebyssä, että asialle on tehtävä jotain ja alettava pohtimaan ratkaisuja.

      Ruotsista tuli mieleen Afganistan, jossa talebanit ovat osoittaneet vihdoin halua siirtyä ihmisoikeuksia kunnioittavaksi valtioksi ja korkean teknologian maaksi. He suunnittelevat lähettävänsä miehitettyjä raketteja avaruuteen. Ensimmäisinä afgaaneina avaruuteen saavat kunnian matkustaa homoseksuaalit, joita varten rakennetaan pikavauhdilla 50:n hengen raketteja. Näitä lähetetään, kunnes kaikki maan homoseksuaalit ovat saaneet mahdollisuuden matkustaa avaruuteen.

      • Vastasin eilisen aloitukseesi ennenkuin luin tämän seuraavan ja.. mitä ihmettä minä lähettäisin uudelle hallitsijalle britanniaan? harrastelijakokkina.. kuivan banaanimaustekaaaakun? piimään hapatetun ruisleivä? ruismarjapuuroa?, no paljastinpas bravuurini..hähähä.

        No osakkeet on nousussa ..voisin laittaa parsimani vanhat villasukat mukaan. mulla on viidet.. Ne on tuplasti pesty ja hyvin parsittu. Pappavainaani opetti mulle joskus 90-luvulla parsimisen salat. Britannisssa on toistaiseksi koleat sateiset talvet..tosin siellä taitaa sataa läpi vuoden..paitsi että ei tänä vuonna. Good grief.. Ei enää sateenvarjoja?? Eikä öljykangastakkeja? Lontoon sumuja eikä baskervillen koiraa?


      • pervokki kirjoitti:

        Vastasin eilisen aloitukseesi ennenkuin luin tämän seuraavan ja.. mitä ihmettä minä lähettäisin uudelle hallitsijalle britanniaan? harrastelijakokkina.. kuivan banaanimaustekaaaakun? piimään hapatetun ruisleivä? ruismarjapuuroa?, no paljastinpas bravuurini..hähähä.

        No osakkeet on nousussa ..voisin laittaa parsimani vanhat villasukat mukaan. mulla on viidet.. Ne on tuplasti pesty ja hyvin parsittu. Pappavainaani opetti mulle joskus 90-luvulla parsimisen salat. Britannisssa on toistaiseksi koleat sateiset talvet..tosin siellä taitaa sataa läpi vuoden..paitsi että ei tänä vuonna. Good grief.. Ei enää sateenvarjoja?? Eikä öljykangastakkeja? Lontoon sumuja eikä baskervillen koiraa?

        Ei banaanikakkua - ei ole suomalainen perinneruoka. Vanamo ja Kekkonen sylkäisisivät sellaisen päälle. Ensimmäiset banaanit tulivat Suomeen vasta 1952 olympialaisten tienoilla. Samoja kisoja varten tuli maahamme myös Coca Cola, seksi ja kehitettiin Lonkero.

        Ruisleipää varten pitäisi olla ainakin 1800- luvulta asti periytyvä juuri. En tiedä vaatiiko ruispuuro juurta?

        Knalli ja Sateenvarjo kuului lapsuuteeni. Kai Ulko- Hebrideillä edelleen sataa joka päivä? Eivät britit yleensä suojaudu sateelta - sontikka ja sydvesti harvinaisia.


    • Minä ennustan että rinkebyssä sun muualla ruattissa on 10 vuoden kuluttua niin paljon musulmaaneja että jokainen homokuningas löytää irtileikatun päänsä rinkebyn torilla keihään nokassa. Ruumis upotettu mälareniin painojen kera. itse en ole rassisti suuntaan enkä toiseen mutta yritän vain tunnustaa tosiasiat.

      Ajattele joskus mietin muuttamista tukholmaan mm mutta ehkäpä muualla ruattissa vois ollarauhallista..ainakin taalainmaalla? tai värmlannissa?

      Joo muistan sen mobutu sen sen sekon.. ja tiedän kyllä minne kehitysyhteistyörahat ovat huvenneet. Afrikkalaiset yhtä järkeviä kuin suomalaiset?= suomalaiset antaa rahaa ja kyläläiset kyläpäällikölle.. kyläpäällikkö poliitikoille. Kuka on tyhhmä tässä ketjussa?

      Mariaanien haudasta löydettiin tonnikala.. PURKKI. SÄILYKETÖLKKI. Sellasessa paineessa pää räjähtää.

    • Tässä on odoteltu kuningas väinö ensimmäistä vuodesta 1918..vai oliko? saksalaanen herttua.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      24
      4512
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      33
      3523
    3. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      54
      3394
    4. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      20
      3338
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      123
      2920
    6. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      28
      2670
    7. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      116
      2350
    8. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      12
      2341
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2165
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      33
      1774
    Aihe