Betmiga ja Gabrion yhdessä

Tiheävirtsaisuus ja kipulääke aiheuttavat sen , että virtsantulo on vaikeutunut. Molemmat vaikuttavat hermostoon. Onko kellään samoja tuntemuksia? Olen puolittanut Betmigan eli nyt 25 mg. Hieman on helpottanut. Gabrion on määrätty käsivarren hermokipuun. Olen sitä syönyyt nyt noin 2 viikkoa. pientä helpotusta tuntuu siitäkin tulevan. Onko kellään muita lääkkeitä hermokipuun kuin Gabrion?
1485
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minulla on Betmiga 50 mg, tuli kuumata aallot takaisin ja hirveä hikoilu. Lopetin lääkkeen, viime kesänä tuli huimausta. Ei sovi minulle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tiheävirtsaisuus ja kipulääke aiheuttavat sen , että virtsantulo on vaikeutunut. Molemmat vaikuttavat hermostoon. Onko kellään samoja tuntemuksia? Olen puolittanut Betmigan eli nyt 25 mg. Hieman on helpottanut. Gabrion on määrätty käsivarren hermokipuun. Olen sitä syönyyt nyt noin 2 viikkoa. pientä helpotusta tuntuu siitäkin tulevan. Onko kellään muita lääkkeitä hermokipuun kuin Gabrion?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu