Kaikkien alojen ylivertainen nero ja ajatusten Tonava, toveri Putin siirsi hiljattain sodanjohdon itselleen. Tulokset ovat olleet häikäiseviä ja niitä on koko maailma nyt ihaillut uutisissa. Putinin ylivertaista neroutta sotilasjohtajana on kiitellyt vuolaasti myös Tšetšenian johtaja Kadyrov.
Putin siirsi sodanjohdon itselleen ja tulokset näkyvät
Anonyymi
1961
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Kadyrovin kannattaa nyt vältellä korkeiden paikkojen ikkunoita.
Ketäs se putina nyt syyttää kun itse komentaa?
Hillerikin syytti surkeasta sodanjohdostaan aina kenraaleitaan, vaikka oli itse möhlinyt kaiken ja toiminut vastoin kokeneiden kenraalien ohjeita. Eiköhän Puuttina kykene samaan. Ryssälandiassa kukaan ei kanna itse vastuuta ryssimisistään, vaan syyllinen löytyy aina alemmasta portaasta.
Jep eikä venäjällä tsaari tee virheitä. Pari kenraalia siperiaan kun mokasivat tsaarin selkeät käskyt. Hyvä homma ukrainalaisten kannalta kun tsaari ihan itse ohjailee örkkejään.
Toisin kuin Hitler, Stalin luotti kenraaleihinsa ja antoi heidän hoitaa sodanjohdon.
Niin, kun oli ensin tappanut pätevimmät ja omaa ajattelua harrastaneet!
Tulee mieleen eräs viiksiniekka kellarissaan. Toinen yhtä ylivertainen sotilaallinen nero ja yhtä mukava mies.
Putin on ajatusten Volga. Onhan sillä isompi virtaamakin kuin Tonavalla.
Ennemminkin Putin on ajatusten Lada 1200.
VENÄJÄ ON NYT UKRAINAN KÄSISSÄ, NYT SITTEN KUNNON KYLPY PÄÄLLE.
Vetäytyisivät Putinin joukot omalle maalleen ettei tule enempää vahinkoa,näin toimimalla tekisivät eniten palvelusta itselleen!
Venäjän armeijan kaluston uusinta ja ylläpito rahat on tuhlattu ökyjahteihin ja ökyhuviloihin.
Upseerit+ja+virkamiehet+ovat+varastaneet+ähintään+20%+Venäjän+puolustusbudjetista.+Joidenkin+arvioiden+mukaan+jopa+40%.
Ka.+30%+on+ihan+ahkera+suoritus+jo.
mutta+ottaen+huomioon+se,+että+nää+nuoret+venäläissotilasparat+jo+saavat+kasvopaloja+tankeissa+jotka+eivät+ammu,+niin+taitavat+sinun+lukusi+olla+sittenkin+se,+mikä+sijoitettiin,+eikä+se+mikä+varastettiin.
ja+sitten+alkaa+ydinsota.
:(
huoh.
Venäjän sotamenestys on sellaista, että Putinin kannattaa olla menemättä korkeisiin rakennuksiin, ettei koe defenestraatiota. Kohta on Putinin bunkkerissa Perikato-elokuvan tunnelmat...
defenestraatio on uus; tässä on kyse jo luovuudesta.
menee vielä jssk kohtaa bunkkeriinsa. lukee raamatussa lopunajoissa.. mutta sitä ennen usuttavat taktisilla kansakunnat toinen toisensa kimppuun.
pitääpä kattoo tuo elokuvavertauksesi, melko varmasti hyvää settiä.
Hei, joulukkia ei ole mainittu, mites julgubbe?
Putinin ottaessa erikoisrauhanturvaamisoperaation johdon itselleen venäläiset rauhanturvaajat ovat olleet sukkelassa liikkeessä.
Jopa niin sukkelassa, että ukrainalaiset eivät tahdo pysyä mukana.
Löytyneekö edes historiasta toista näin etevää sotilaskouluttamatonta johtajaa. Hitlerkin oli sentään koulutettu korpraaliksi.
Putinin taktinen nerokkuus on herättänyt laajaa hämmästystä sekä ulkomailla että myös kotimaassa Venäjällä. Nyt 18 valtuutettua Pietarin ja Moskovan kaupungeista vaatii Putinin eroa.
– Presidentti Putinin toimet ovat haitaksi Venäjän tulevaisuudelle ja sen kansalaisille, valtuutetut toteavat yhteislausunnossaan.
– Vaadimme Vladimir Putinia eroamaan Venäjän federaation presidentin virasta.