Olin kaverini kanssa eräässä baarissa jossa oli jopa ihan kohtuullisesti porukkaa. Olen siis ihan normaalikokoinen ja näköinen mies. Kaverini lähti pois hieman ennemmin, jäin ehkä vartiksi, kunnes lähdin itsekin pois. Kävellessäni yhtäkkiä joku nainen alkoi minulle räyhäämään, tyyliin "sulla ei oo varaa kävellä noin vaan mun ohi", ja alkoi kaverinsa kanssa haukkumaan ulkonäköäni ja kaikkea mahdollista. Olin aivan häkeltynyt, koska en ollut mitään naista etsimässä muutenkaan, olihan minulla kotona naisystävä, ja kaverin kanssa vain hieman iltaa viettämässä, silloin harvoin kun kerrankin onnistui. He kävelivät vielä perääni, narikkaan, ja arvostelivat jotain että "sun tasoises miehen pitäis nuolla meidän kengänpohjia ennen kuin viitsit tulla meille edes häiriköimään". Onneksi poke näki ja kuuli kaiken, ja komensi naiset pois sivummalle. He suunnilleen kihisivät raivosta.
Olin aivan ällikällä lyöty. Tosiaan, en huomannut ohimennessäni koko naikkosia, koska ajatukseni oli mennä vain kotiin oman naisen viereen. Ja sitten nämä tulee kauhealla woketuksella päälle kuin herhiläiset, syyllistäen minua häiriköksi kun en ole huomannut heitä ja heidän botoksihuuliaan tms hörhelöitään.
Mistä tällainen käytös johtuu? Ja nuokin oli jotain ikäisiäni, eli kolmekymppisiä. Luulisi tuossa vaiheessa olevan jo jotain kypsyyttä.
Erikoinen tapaus
6
139
Vastaukset
- Anonyymi
Entäs se seikka jos ne olivat huumeiden vaikutuksen alaisena? Sehän on muotia nykyään. Siihen vielä päälle viinaa niin homma on selvä.
- Anonyymi
Tyhmyys tivistyy ryhmässä ja tinderissä saavat huomiota. Palsta analyysi. Häpeän tällä hetkellä kaikkien naisten puolesta.
- Anonyymi
Järkyttävää,voin pahoin kun kuulen tällaisesta,tapahtuu liian usein!😬
- Anonyymi
Käytös johtuu milloin mistäkin. On olemassa skitsoja, ja kaiken maailman hulluja ja mitä liene. On aivan turhaa ajan kulua, rueta pohtimaan mistä joku huono käytös johtuu, varsinkin kun on kyse täysin tuntemattomista ihmisistä,
- Anonyymi
Tuommosten kaa kannata alkaa väittelyyn , jos naamalle tulee keuhkoon niin kunnon lintsari vaan poskelle tuppaa rauhoittamaan äkkiä .... ei kannata pelleksi alkaa.
- Anonyymi
Tuo on nykyisin ihan perus meininkiä. Tervetuloa Suomen seuranhakuun/yöelämään vuonna 2022! Tulee yllätyksenä monelle yhdessä tai kahdessa vakisuhteessa ikänsä olleelle jotka ei pahemmin baareis käy, ainakaan seuranhaussa tai ilman pariaan. Feminismi on in ja huumehuorat ja kaikenmaailman horottimet vaativat prinsessakohtelua, kissa ja hiirileikkejä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Seksuuaalivinksataneiden toimintaa rahoitetaan valtion varoilla.
Setan toimintaa rahoitetaan valtionavustuksilla, joilla mm kierretään kouluissa haalimassa alaikäisiä mukaan perverssii244589Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1273964Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta323698Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1462689Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten862563Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom122446Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole272425Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin652297Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt531957Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html1421757