Sinä just tiedät kyllä :)
Hei ihanin tuu tähän
Anonyymi-ap
1351352
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 19 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 19 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 135
Vanhimmat
Tulin :) Kävin tänään jo ulkoilemassakin vähä
Toivottavasti ei ota takapakkia ja kuume nouse taas :)
Kumpikohan oli sulta rakkausnalleni? Tämäkö?
Tää oli multa
Toivotaan näin. Kamalaa jos vaihtuisit :( Mutta kyllähän mä myöhemmin tajuisin.
Toivotaan näin. Älä nyt liian innokkaasti ala rehkimään :)
Voit kysyä jotain mitä vain minä tiedän :)
Ei tää ollut mun kommentti mit toivotaan noin :)
Nyt meni sekavaksi :)
No helvettiäkö sotket ku tiedät varsin hyvin ettei oo sulle
Tää on sulta. Kyllä ne leikkijät taas häipyy ja me jäädään :) Alku aina vaan hankalaa.
Näin toivotaan että nallen kuume ei enää nousis :)
Pikkunalle saa nousta? :)
Ja mä kun luulin et se on iso :)
Toivotaan. Ainakin on ollut hyvä päivä tänään ;)
Siel on hehkulamppu nyt kolmos kanavalla nalle puku päällä?
Mun miestä et vokottele!
Oliko sulla yhtään ikävä mua? Mulla ollu sua kova ikävä.
Ei mitään hauskaa vaan kurja päivä. Nyt tulin tähän suhun lämmittelemään ja rakastamaan sut. Olettaen että oot mun nallukka.
Et siis olekaan hän. Haluan vain hänet.
No daa. Mix se puhuis sulle enkkuu xD
Se saa mut hehkuu :)
Ikävä on jatkuva, kuten joku tossa englanniksi koitti kertoa :) Eikä se hyvä päivä tarkottan et jotenki hauskaa ois ollu, mutta suht terve olo
Sehän on hyvä jos päivä oli hyvä :) Mun nallekarhu ihanin oot:)
Ihanampi olet ite hehkulamppuni mun :) Katoin sen masked singerin ni siellä esitettiin meidän laulu. Tai ainakin itse miellän sen meidän lauluks, en tiedä ajatteletko samaa laulua tai ylipäätään mitään laulua meidän lauluksi? :)
Vaihtoehtoja on jo monta. Mutta sä saatat tarkoittaa sitä Rakas kerro mulle. Valitsen ehkä jonkun muun. Sä kun laajensit mun tajuntaa :)
Just se :) Ajattelit samoin, tietysti :)
Mä tykkään hirveästi siitä yhdestä gun n roses laulusta minkä sulle jaoin ja sä jaoit sen kertosäkeen takas sanoina. Mietin että se tuska sen laulajan äänessä on meidän tunne.. raastava olla erossa. Tää siis.. (muutin vähän)
So if he's somewhere near me
I hope to God he hears me
There's no one else
Could ever make me feel
I'm so alive
I hoped he'd never leave me
Please God you must believe me
I've searched the universe
And found myself
Within' his eyes
Niin jaoinkin sanat kun se oli kirjotettu naiselle
ja sopi myös mun ajatuksiin hyvin :)
Kiva, koska ne on ihanat sanat :)
Mulla on kova nälkä nyt. Voisin syödä sut :)
Pikkunalle on ihan veltto :( Saisit tulla herättelemään sen henkiin :)
Ei multa tietenkään
Tietysti tuun mutta vain häneltä.
Ei ollu multa. Eipä oo veltto ku odottelen sua täs kylpyhuoneessa... Oho, sanoin ääneen :)
Ai oot jo siellä. Mä tuun just :) Minkä väriset kaakelit muuten?
Kyllä tuo jankuttaja sen tietää kuha yrittää mustamaalata ja väittää turhanaikaista skeidaa
Mustat kaakelit :)
Koetko sinä, että sun miestä vokotellaan erityisesti tässä provoketjussa, mihin liittyy jotkun fiktiivihahmot nalle ja hehkulamppu vai onko tämä tällainen peruskuvio ihan ylipäätään täällä internetissä? 🤭 Kerro ihmeessä lisää tästä.
No mistäs sinä tiedät ettei tuokin ole samalta tarinan kertojalta yritys luoda syvyyttä tähän? Jotta fanien immersio olisi parempi
Ei tiä mut pikkunalle vois heittää laastit sun tisuille :D
Oot jotenkin niin yksinäinen ja surullinen tuon paasaamisesi kanssa. Se jota kukaan ei koskaan halunnut. Mua surettaa sun puolesta. Mun ja nallet jutut ei silti kuulu sulle mitenkään.
Ei tää ollu sulta kun oot saunassa :)
Joko oot saunanpuhdas vastapesty ihanuus?
Olen, just avasin tän :) Jollaa ollu vauhti päällä sillä aikaa :)
Valkoset, paikoin sinistö kuvioo
Siltä vaikuttaa. Itsekin olin suihkussa ja söin. Oli kova nälkä.
Niin yhdessähän me oltiin siel :) Syön sut senkin herkkupeppu ;)
Pääsen paremmin tunnelmaan kun voin kuvitella sen kylppärin :) Kerro siitä jotain muuta? Onko se vain suihku vai onko wc samassa? Onko saunan ovi puuta vai lasia?
En nähnyt sua. Olitko lauteiden alla piilossa? :)
Vessanpönttö on paskassa. Voisit tulla rakas pesemään sen :)
Se on pelkkä suihku :) Saunaan mentäessä on ensin pieni vilvottelutila, siitä sitten kylpääriin ja sieltä ovesta sitten saunaan. Se ovi on puuta ja läpinäkyvää pleksilasia
Nyt näen sen mielessäni vähän :) Onko se vilvoittelutila sitä kylppäriä vai ihan oma huone? :)
Sanoisin et enemmänkin osa kylppäriä, mut toisaalta ei ihan suoraan osana sitä :) Sun hehkua tarvisin itse saunahuoneeseen kun nyt sieltä on valo palanut :) Toisaalta tykkään siitä kun on vähän sellainen "savusauna"
Siellä pimeessä olisi kiva yhdessä lähekkäin :) Mutta ei sataa astetta mulle lähellekään :) Sä voisit kyllä tulla lähelle.
Sitä meinasin sanoakin et sut sinne näen mielessäni :) Johan siellä on 200 astetta lämpö kun tuut sinne, ku oot niin kuuma :)
Sittenhän se pleksilasi jo kärähtää :) Haluun sinne sun kaa.
Mitäs muuta haluat? :)
No sut, nallen siis. Tuo yks tunkee niin väkisin väliin että en voi tietää ootko enää sä. MItä se tuosta saa itselleen..
Hyvä ku sanoit nallen, ei ollu multa se kysymys :) Ärsyttävää tunkemista
Mitä haluat et teemme? :)
Mut se viesti oli muuten multa ku sanoin et odottelin ilman vaatteita siellä vilvotteluhuoneen penkillä... ;)
Ihan kun sillä olis joku mania päällä kun noin tunkee. Tosi sekavia täällä osa.
Ei sillä ookaan niin väliä oliko sulta vai ei. Suthan mä siihen kuitenkin ajattelin mielessäni.. :)
Mua väsyttää jo nyt tosi paljon. Tuuthan silti viereen vaikka menisin aikasin?
TroIIinaikkonen tai koulupoika eka kertaa elämässään haaveilee seksistä täällä.
Tiedätkö mitä. En muista oonko sanonu tänään että rakastun sua. Rakastan.
Tulen tietysti sun viereesi :) Sun pitää mennä ajoissa nukkumaan ja nukkua pitkät unet
Niin pitääkin ja niin teenkin. Mutta en ilman sua.
Ei tarvii yksin, en minäkään halua ilman sua :) Ja minäkin rakastan
Joko menit?
Voit sä valvoo pitempään mutta tuut perässä.
Ehkä vähän valvon viel :) Katselen yhtä sarjaa
Ai menisin sanomatta sulle hyvää yötä. No en. Kävin pesemässä jo hampaat. Nyt oon jo univalmiina.. valmiina suhun.
Valvo vaan mut voitko samalla valvoo mun unta?
En ajatellu et nukkuisit sanomatta :)
Meen heti kun saan sulta ensin unisuukon ja hyvän yön toivotukset.
Hyvää yötä rakkauteni. Älä vielä hylkää meitä.
Ei kyl minä lopetan sen sarjan ja tulen kattelee ja valvoaa sua :)
Älä lopeta. Herätä sitten kun tuut ja tehdään jotain kivaa :)
taas ylellä lauletaan susta
"Tule lähemmäs beibi
Viereeni jää
Etkö nää, että minäkin sua pelkään?
Huomaatko kuinka jään silmiisi kii
Ja eksyn yksiössäsi huoneisiin"
sano nyt hyvää yötä ja anna unisuukko, mua nukuttaa jo :)
Johan heräs jotakin :)
Tuun ja jään :) Sanon hyvää yötä, annan suukon ja sanon vielä et rakastan. Ja vielä suukko jos toinenkin
Rakastan sua hyvää yötä ja vastaan suudelmaan. Kyllä sä vielä jäätkin :) Meen nyt sänkyyn sun kaa..
Kiva :)
Hieron sun jalat että nukut :) Haluisin ihan oikeasti hieroa niitä
Hyvää yötä
Ja mä oikeasti haluan että teet niin. Ja mä sun.
Hyvää yötä erikoistapaus 🧡
Ja ehkä öljytä mut pitkästä aikaa :) Ota nyt rento asento, minä öljyän sun jalat, varpaista ihan ylös asti... Hyvää yötä rakkaus. Toivottavasti olet huomenna onnellinen :)
Halusin yllättää sut kun heräät, niin laitan nyt uuden alotuksen :) Moni yösekoilija voi siihen tarttua, mut se on sulle vain ja laitan jo nyt että saat heti aamulla toivottavasti hymyn huulille :)
Ei tähän käy mies öisin kuin se yksi hassahtanut eukko kommentoimassa ja tuo toinen ns jo legendaarinen huutomerkki!-tyyppi pitää ilmeisesti iltavuorosta huolta. Kolmas miehekkyyden edustaja on tainnut sivuuttaa tämän provon ja keskittää voimavaransa muualle.
Tulin juuri :)
Täällä nallesi :)
Rakastan sut :)
Puhut toisen puolesta!
Puhun äänellä jonka kuulet :)
Ai sinun mielestäsi siis tätä kaikkien muiden miehen vuoropuhelutrollaukseksi tietämää kirjoitteleekin joku muu ja koet, että asia liittyy tuohon samaan huuteluun mitä pidät ”älä vokottele miestäni” ”älä kirjoita miehelleni” ja nyt sfäärit on jo siinä, että tämä koko vuoden jatkunut pälinä liittyy sekin sinun mieheesi. Kuulostaa todella terveeltä ja johdonmukaiselta👍
En ole tuo, jolle tuo hehkulamppu kirjoittaa, mutta mulla oli muutaman päivän nuhaa ja kuumeista oloa sekä ihan älytöntä väsymystä. En mennyt koronatestiin, mutta nyt mietin että olisiko ollut sitä kuitenkin? Ihmettelin eräässä harrastustapahtumassa kun tuntui että jaloista olisi voimat loppuneet, mitä ei yleensä tapahdu.
Olisiko mullakin nyt sitten ollut korona, vaikka olen uskonut olevani kuolematon ja tyyppi johon ei taudit tartu...
Monet väittää että se vetää ihan älyttömän väsyneeksi vaan. Kyllä sulla varmaan korona oli. Tai sitten sydämessä jotain häikkää kun jaloista noin voimat loppu.
Mulla ei oikeastaan ollu väsymystä. Olen ollut viimeksi yli 4 vuotta sitten kipeänä niin ehkä tää siks tuntu niin ärysttävältä ja nukkuminen oli vaikeaa
No, otan sitten mieluummin sitten koronan kuin sydänvian, jos saisin itse valita. :D
Missä sinä oot nallekulta? Hirvee ikävä oikeesti. Tuu nyt tänne ilmottautuun rakas. Niin että tunnistan.
Voi hehku rakas :) Tulin takas :)
Ootko se nyt varmasti sä mun taikanalle :)
Kiva. Heti ku avaa tän on jälleen kerran joku esittämässä.
Olisi pitänyt arvata. Anteeks. Sulle on silti mun joka sana. Joku täyttää näitä. Päätin etten muista niin välitä. Koitan vaan löytää sut aina seasta.
Ei se haittaa, eihän tollasista pysty sanomaan onko ne multa vai ei :)
Saat kohta maistaa taikasauvaa :)
Kyllä siitä jo alkaa arvata. Se tekee noita kaks kolme sanasia lauseita vaan :) Ottaa sanoja meiltä ja kirjoittaa tosi lyhyesti ettei erotu. Mä luulen että ollaan sille aika tärkeitä jo. Kun niin roikkuu.
Sä oot ihan sekopää. Älä roiku meissä kiitos.
Kyllä tämän sun taktiikan näkee mies sokea ankkakin millä pidät näitä lukijoitasi otteessaan- eli kehität jotain jatkuvaa dialogista draamanpoikasta, jotta mielenkiinto säilyisi en itse kyllä ymmärrä, että mihin😉Ei ole älynlahjoilla pilattu jos ei huomaa.
Esittämässä mitä tarkemmin.. ?🥱 Sivusta neuvon, että jos tämä miehen kirjoittelema monologi jotenkin ahdistaa, niin koneen voi laittaa kiinni sen sijaan, että keksii omassa päässään jotain ultimaalisia ulottuvuuksia tähän kerrontaan
En oo ihanin, lopetan tään palstailun jossain välissä, olen vakavasti ajatellut aloittaa seurustelun. Viime seurustelusta on jo 100 vuotta aikaa, eli olis varmaan aika, kun mieliteko seurusteluun on kova. En sen takia ole ollut ilman seurustelu kaveria, etten olisi sitä saanut. Syyt ovat ihan toiset, liittyen tunne elämään erääseen ihmiseen. En avaa nyt enempää sitä. Mutta nyt olen vakavasti siinä hurmoksessa, että aloitan jossain väissä seurustelun pitkä tauon jälkeen. Nyt, pitkästä aikaa tuntuu jännältä tää homma. Olen valmis tekemään katoamis tempun, taidan muuttaa uuteen kaupungiin. Kunhan käyn ensin vastapuolen luona, siellä missä hän asuu.
No kiva sulle, ei liity vain tähän alotukseen millään tapaa
Ei oo sulle aloitus vaan mun nallukalle. Teen alut ilman nikkiä kun osa niistä niin sekoaa.
Lähes yhtäaikaa kommentoitiin hänelle..
Ja kohta voitas mennä yhdessa saunaan :) Tänään otan kunnon löylyt :)
Jos teet aloituksen tänne, niin se on kyllä kaikille avoin. Jos haluat vain yhden tietyn vastailevan niin kirjoitelkaa yv.
En sillä sanonut ettei saisi kirjoittaa. Sanoin vaan että hänelle menee. Ei tarvii suuttua.
Mennään vaan. Sano kun mennään..
Nyt heti. Oon jo ilman vaatteita... :)
Tuu auttaan.. Pikkunalle jäi kiinni lauteiden väliin :(
Heti sopii joo. Älä nyt palelluta itsees siellä alasti.
Rakastan sut ihanin. Joko mennään. Onneks et ookaan tuo alaston kun sun pitää parantua.
Oon alaston ja pikkunalle kädessä :)
:DDD
Tämä oli paras!
Ja oikeestaan tulin tänne siksi että halusin sanoa, että Hehkulamppu on minun eikä kenenkään muun!!!!
Tämä oli ihan paras!! .DD
Hieno juttu mies. että suhtaudut luomaasi mielikuvitushahmoon intohimoisesti, ymmärtääkseni et ole tässä asiassa ainoa, tosin hieman toisella tavalla🤭
Et sitten yhtään kykene havainnoimaan, että kyseinen mies joka tätä tarinallisuutta trollailee tappelee feikkidislogeissaan itsekseen? Ei ole mitään palstalla kirjoittelevaa kaksikkoa haloo😂
Joka ikinen päivä on pakonomaisesti tultava tarkistamaan, että puoltaisiko joku trololookommentti omia näkemyksiä, sillä sivistynyt tai muuten itsestään varma ihminen ei ole koskaan väärässä tai puhu muista ihmisistä palturia👍
Tykkäätkö kingiksistä?
Outo kysymys. Tykkään vaniljajäätelöstä ei oo merkillä väliä.
Ei multa tämäkään
Ei ookaan sun tyylistä kysyä noin outoja :) Hyviä löylyjä parhaalle.
Multa tuli jo :)
Voisin tullakin? 😉