Tämä otsikon sanoma sopii hyvin kuvaamaan tilannetta, joka on syntynyt, kun palstan virka- iältään vanhin, pervokki, on lopettanut aivopierujensa postaamisen tälle arvokkaalle foorumillemme!
Tilalle on tullut jeesjees- mies. On vain yksi tilanne elämässä, kun mies ei ole enää pervokki, vaan muuttuu jeesjees- mieheksi ja se on se, kun joutuu naimisiin.
Nyt pervokki on saapunut virtsavirran rannalle ja odottaa, että tuonen lautturi kuljettaa hänet loppusijoituspaikkaansa, kaatopaikalle.
Muistelkaamme pervokkia, tätä huuhaa- sedän, Virtsavirta- kappaletta kuunnellessamme: https://youtu.be/KZJtMZhyQPw?t=45
Kakki loppuu aikanaan!
6
232
Vastaukset
- Anonyymi
Voima on nuorukaisten kunnia, ja harmaat hapset ovat vanhusten kaunistus.
- Anonyymi
Kakellus on Saliksen kunnia, sain sillä ilmatorjunnassa armeijjassa kessumjämät v. 87.
T: Piolookillinen sodankäyntti kertsamppi Salis mikään ei lopu ennen kuin läski rouva laulaa..tai pervokin maksa tai psyyke pettää..otetaan vähän semisekoo mukissa jäillä ja olo paranee..
- Anonyymi
Kyä Pieris on virkaiältään vanhin, täällä ja Suljetulla osastolla (edesmennyt City-lehti) jo 2000- luvulla. Hyvänä kakkosena pierunkatkuinen Saliksenne, joka ei vieläkään ymmärrä lopettaa paskomista ja siitä raportoimista. Pieris on varmaan jo koiranputkea puskemassa Turun luupuistossa.
T: Hopeamitali-Salis Anonyymi kirjoitti:
Kyä Pieris on virkaiältään vanhin, täällä ja Suljetulla osastolla (edesmennyt City-lehti) jo 2000- luvulla. Hyvänä kakkosena pierunkatkuinen Saliksenne, joka ei vieläkään ymmärrä lopettaa paskomista ja siitä raportoimista. Pieris on varmaan jo koiranputkea puskemassa Turun luupuistossa.
T: Hopeamitali-Saliset tiedä onko edesmennyt vai kuullut et oo vaan?
- Anonyymi
jeejees kirjoitti:
et tiedä onko edesmennyt vai kuullut et oo vaan?
Jeesuskin puhui vertauksin. Tarkenna kysymystäsi.
Munapää-Salis
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2444348Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1222802Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412562Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?861546Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1171488- 491209
- 851154
- 45996
- 59993
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En179984
