Kakki loppuu aikanaan!

Tämä otsikon sanoma sopii hyvin kuvaamaan tilannetta, joka on syntynyt, kun palstan virka- iältään vanhin, pervokki, on lopettanut aivopierujensa postaamisen tälle arvokkaalle foorumillemme!

Tilalle on tullut jeesjees- mies. On vain yksi tilanne elämässä, kun mies ei ole enää pervokki, vaan muuttuu jeesjees- mieheksi ja se on se, kun joutuu naimisiin.

Nyt pervokki on saapunut virtsavirran rannalle ja odottaa, että tuonen lautturi kuljettaa hänet loppusijoituspaikkaansa, kaatopaikalle.

Muistelkaamme pervokkia, tätä huuhaa- sedän, Virtsavirta- kappaletta kuunnellessamme: https://youtu.be/KZJtMZhyQPw?t=45

6

214

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voima on nuorukaisten kunnia, ja harmaat hapset ovat vanhusten kaunistus.

    • Anonyymi

      Kakellus on Saliksen kunnia, sain sillä ilmatorjunnassa armeijjassa kessumjämät v. 87.

      T: Piolookillinen sodankäyntti kertsamppi Salis

    • mikään ei lopu ennen kuin läski rouva laulaa..tai pervokin maksa tai psyyke pettää..otetaan vähän semisekoo mukissa jäillä ja olo paranee..

      • Anonyymi

        Kyä Pieris on virkaiältään vanhin, täällä ja Suljetulla osastolla (edesmennyt City-lehti) jo 2000- luvulla. Hyvänä kakkosena pierunkatkuinen Saliksenne, joka ei vieläkään ymmärrä lopettaa paskomista ja siitä raportoimista. Pieris on varmaan jo koiranputkea puskemassa Turun luupuistossa.

        T: Hopeamitali-Salis


      • Anonyymi kirjoitti:

        Kyä Pieris on virkaiältään vanhin, täällä ja Suljetulla osastolla (edesmennyt City-lehti) jo 2000- luvulla. Hyvänä kakkosena pierunkatkuinen Saliksenne, joka ei vieläkään ymmärrä lopettaa paskomista ja siitä raportoimista. Pieris on varmaan jo koiranputkea puskemassa Turun luupuistossa.

        T: Hopeamitali-Salis

        et tiedä onko edesmennyt vai kuullut et oo vaan?


      • Anonyymi
        jeejees kirjoitti:

        et tiedä onko edesmennyt vai kuullut et oo vaan?

        Jeesuskin puhui vertauksin. Tarkenna kysymystäsi.

        Munapää-Salis


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      206
      2429
    2. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      41
      1597
    3. Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa

      On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall
      Sinkut
      138
      1251
    4. Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.

      Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol
      Maailman menoa
      287
      1043
    5. Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden

      Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe
      Ikävä
      56
      992
    6. Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis
      Maailman menoa
      303
      975
    7. Kääminsä polttanut taksi suomussalmella

      Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen
      Suomussalmi
      20
      932
    8. olisit voinut mies edes

      Pyytää anteeksi 🙏🫶
      Ikävä
      55
      916
    9. Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."

      Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S
      Tanssii tähtien kanssa
      19
      794
    10. Aina ku nään sun kuvan

      Tekis mieli kirjoittaa viesti: Moi kulta, on ikävä❣️🤗 ihan noin vain, lyhyt ja ytimekäs 😁🤭
      Ikävä
      58
      763
    Aihe