Putinilla lienee suunnitelmissa tuhota koko Venäjä koska aikoo haastaa muun maailman mukaan sotaansa.
Pitäisiköhän Duuman varmuuden vuoksi viedä Putin pönttötieteiden tohtorille ja läpivalaista soikhiopää jos siellä on rattaat kuluneet ja osia tippunut.
Toisaalta Putin ei jää historian kirjoihin mestarillisena presidenttinä joten hänet voi dumpata vaikka Ukrainan sotilaille matkamuistoksi.
Pitäisiköhän Duuman varmuuden vuoksi viedä Putin pönttötieteiden tohtorille ja läpivalaista soikhiopää jos siellä on rattaat kuluneet ja osia tippunut.
Toisaalta Putin ei jää historian kirjoihin mestarillisena presidenttinä joten hänet voi dumpata vaikka Ukrainan sotilaille matkamuistoksi.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Velliperse länsimaatt pelkää ydinsotaa, eivätkä uskalla omilla tunnuksillaan lähteä sotimaan.
Itku tulee pojalle kun tosipaikka tulee eteen.
Sotahullu putler👹 tietenkin on, mutta älkää ihmiset stressatko turhaan
Tietenkin Putin Kalsarimyrkyttäjä yrittää vetää länsimaita mukaan sotaansa, koska hänest on niin noloa, etä Venäjä häviää Ukrainalle.
Nato-cia on mukana täysillä sodassa vuodesta 2014, pääsyyllinen.
Länsi rankaisee nyt omia kansalaisiaan siitä, kun Putinin Venäjä on kaatamassa natsien hegemoniaa Ukrainassa.
Kertoo siitä, kuinka globalistihallinto on sama asia kuin fasistihallinto.
Tiltu se vaan jaksaa uskollisesti tuota iänikuista putinpropagandaa julistaa....🤣🤪
Suomen on ehdottamasti päästävä mukaan sotaan, onhan Suomi aina ollut Euroopan sotaisin maa.
Venäjä on euroopan sotkuisin maa.
Tiltut elävät kuin sikolätissä ja nauttivat arvostusta perivenäläiseen tapaan.
Kenellä pisimmät jarrujäljet kalsareissa on kovin jätkä.
Kullatussa salissa pieni mies
PÄRISEE!
Antikristus putlerin👹 maailman🌍 tuhoamissuunnitelma🌍💣💥
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009083576.html
Kärpäsen toukkia ruuaksi venäläisille
"Venäjän varapääministeri suosittelee venäläisiä syömään kärpäsen toukkia lihan sijaan"
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/201fa866-e066-4f4c-ba32-1424b3ed3d86
Eiköhän lännen sotakima laantua,kun eka atomipomit jysähtää Berliinin,Pariisiin ja Lontooseen? Suomen nilkille riittä pari risteilyohjusta!
Katsokaa tilannekatsaus eiliseltä päivältä: https://rumble.com/v1ktt65-situation-update-22022.html
Ehkä tämä laajempi kuva koko maailmasta avaa lampaiden silmiä ja ajatuksia, onko kaikki mennyt niin, kuin YLE asioista kertoo. Kiinalaiset joukot saapuivat Ukrainaan jo Sunnuntaina. Kertooko EU:n uutiset Charlesin saamasta käskystä saapua ihmisoikeustuomioistuimeen kertomaan vanhempiensa rikoksista?
Maailma muuttuu, eikä Eskoset voi sille mitään.