No, se on selvää, niillä alueilla mennään islamin mukaan. Kiitoshan kuuluu pääasiassa sos.demareille siellä.
Ruotsalaispoliisit: Monet alueet on totaalisesti menetetty
Anonyymi-ap
2965
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Ei siellä mennä islamin mukaan vaan rikollisjengien mukaan. Ei niitä jengiläisiä näy moskeijoissa rukoilemassa. Eivät suomalaisetkaan rikollisjengiläiset kansoita viikonloppuisin kirkkojen jumalanpalveluksia, eivätkä vaadi elämään kristinuskon mukaan.
Niissä lähiöissä hallitsee islam, ihan sama vaikka jengiläiset eivät siitä niin paljoa ehkä välitä, mutta hekin ovat muslimeita.
Olen parilla Tukholman ghettoalueella asunut aiemmin.
Ootsä ollu kattoon?
Tuossa on parikin raporttia noista Ruotsin ongelmalähiöistä. Niissä sanotaan selkeästi että alueita hallitsevat rikollisklaanit ja erilaiset rikollisjengit. Islamin uskontoa ei jutuissa mainita sanallakaan missään kohtaa.
https://www.suomenuutiset.fi/rikollisklaaneja-tulee-lisaa-ja-niiden-vaikutusvalta-kasvaa-pelko-ja-huoli-luikertelevat-ruotsalaiseen-yhteiskuntaan/
https://www.suomenuutiset.fi/svt-ruotsalainen-maahanmuuttajalahio-muuttui-rinnakkaisyhteiskunnaksi-ei-kannata-opiskella-ruotsia-eika-kayda-toissa-rikoksista-ei-enaa-kerrota-poliisille/
Eli kun kolumbialaisten ja meksikolaisten huumekartellien jäsenet ovat kaikki kristittyjä, niin se tarkoittaa että niitä alueita hallitsee kristinusko?
Vai olisiko sittenkin niin että niitä alueita hallitsevat väkivaltaiset huumekartellit eli rikollisjärjestöt eikä kristinusko?
Jengit toki hallitsee, mutta taustalla hallitsee islam. Seuraan jatkuvasti Ruotsin puolen juttuja, kun siellä ennen asuin. Ja näissä muslimilähiöissä(niin voi sanoa)mennään ihan islamin lakien mukaan, ja kaduilla esim. vahtii "moraalipoliisit" sitä, että naiset pukeutuu oikein jne.
Ruotsissa vallitsee kristinusko sillä poikkeuksella, että mamulähiöissä hallitsee islam tai ääri-islam miten vaan.
Lisään vielä sen, että fiksummat musliminaiset tai jopa islamista luopuneet jotka ovat päässeet pois noista ghetoista, myös itse kertovat kuinka noissa paikoissa mennään sharialain mukaan.
Kristinusko on hiipuva uskonto sielläkin. Tilalle tulee islam
Jeesus ennusti oikein.
Se menee näin:
Jossei kristinuskoa arvosteta, Jumala antaa muuta tilalle, jotta sittemmin taatusti arvostetaan.
Islam on lakiuskonto ja säätelee muslimien elämää täysin.
No punavihreät ovat ateisteja.
Islam leviää Ruotsissa vahvasti.
Oon ja lattiaan kans.
Ruotsissa vallitsee demokratia, mamulähiöissä ääri-islam.
Ruotsi on maailman turvallisin maa, toteaa Kokoomuksen Alexander Stubb ja haluaa Kokoomuksen, vasemmiston, demarien ja vihreiden kanssa Suomeen saman.
Naulan kantaan.
Ruotsissa ei tosin hallitse venäläiset niinkuin suomessa tilanne tulee olemaan seuraavien vuosien aikana. Ryssiä valuu solkenaan rajan yli jo nyt ja Suomi on parin vuoden sisällä omassa sisällissodassaan missä valtamäärä matuista koostuu venäläisistä .
Ja vihreille.
Ruotsissa on muuten ennätysampujaiset, tänä vuonna jo lähes 50 ammuttua.
Itse olen asunut Lontoossa pitkään ja voin kertoa sen, että siellä on myös alueilta joissa saaria on laki ja valtionlaki sekundakamaksi miellettyä. Ihan ku lähi-idässä olisi jossain suuremmassa kaupungissa; alueita joihin poliisit taikka edes armeija ei astu! Siis aivan täysin jäistä menoa.
Menin sinne ensimmäisen kerran 2007/08. Ja muutin sinne 2010; vuonna 2020 nimitimme sitä jo londonistaniksi.
kristinusko tarkoittaa sivistystä, uskokaa huviksenne vaa.
Pakko olla vahingoniloinen ruotsalaisia kohtaan. Suomalaiset varoitti että lähi-idän ja afrikan sarven sakki ei sovi kehittyneiden ja sivistyneiden ruotsalaisten sekaan.
Demarit ovat tapettavaa perselimaa. Heidät olisi pitänyt tappaa jo vuosikymmeniä sitten.
Punavihreä unelma
Ja tätä vihervasemmisto, varsinkin myrkynvihreät ja vasemmistoliitto haluavat Suomeenkin? Sääli että eduskuntavaalit ovat vasta keväällä.
Parempi niin sillä heidän kannatus ehtii laskea vielä enemmän uniperinkin takia.
Vasemmistohallitus on luomassa Suomeen samaa polkua kuin ruotsiin muuttamalla lakeja juuri sellaisiksi mitkä aiheuttivat ruotsin kammottavan tilanteen. Ihme että kepuloiset ovat mukana tässä saastassa.
Voi vain ihmetellä miksi tietyt suomalaiset haluat samaa myös meille? Myrkynvihreät ja entiset kommunistit, nykyiset vasemmistoliittolaiset eturivissä?
suomidemokratiassa voi 5% kannatuksella päättää