Myöhempien Aikojen Pyhät seuraavat kahta niistä seitsemästä sotapäälliköstä jotka johdattivat 130000:n joukkoineen muut nefiläiset (490000) tuhoon 385 jKr Kumoran kukkulalla.
Kaksi noista seitsemästä sotapäälliköstä eli 1829 ja saivat Joseph Smithin uskomaan että hänelle 1823-1827 ilmestynyt Moroni oli Mormonin poika Moroni kun kyseessä oli Nefin kansan johtajana noin 70 eKr elänyt Moroni.
Jeesus varoitti noista eksyttäjistä sanomalla että " kolmas sukupolvi tästä sukupolvesta lähtien minua huolestuttaa, sillä sen saa vangikseen itse hän (Lucifer) joka kahlitsee tuon kadotuksen pojan (Kain).
Yksi näistä seitsemästä sotapäälliköistä oli 17.12.1936-04.03.2019 Metzingenissä, Saksassa elänyt Klaus Kinkel niminen mies. Toinen näistä 7:stä sotapäälliköstä syntyi 17.08.1959 Houstonissa, Texasissa nimellä Vernon Wayne Howell, eli ”David Koresh”, joka johti Daavidin-oksa nimistä lahkoa Usa:ssa ja kuoli 19.04.1993. Kolmas näistä 7:stä sotapäälliköstä eli Amerikassa 12.11.1934-19.11.2017 nimellä Charles Milles Manson. Neljäs näistä seitsemästä sotapäälliköstä eli 13.05.1931-18.11.1978 USA:ssa nimellä James Warren Jones.
Seitsemän sotapäällikön seuraaminen
3
137
Vastaukset
- Anonyymi
Kun olen yrittänyt kertoa MAP-kirkon jäsenille että he seuraavat kahta noista seitsemästä nefiläisestä sotapäälliköstä heidän juonineen, jopa yksi kirkon piispa on nuhdellut minua siitä.
- Anonyymi
Me tiedämme että MAP-kirkkoon kuuluvat etsivät sellaista (tietoa) mitä he eivät voi käsittää. Sellaisesta tiedosta he iloitsevat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Me tiedämme että MAP-kirkkoon kuuluvat etsivät sellaista (tietoa) mitä he eivät voi käsittää. Sellaisesta tiedosta he iloitsevat.
MAP-kirkkoon kuuluvat seuraavat Aku Ankkaa. Tai jotain saman tason viihdekirjallisuutta. Ja ovat tehneet sen seuraamisesta itselleen uskonnon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit896082KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3475470Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja222737Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522629Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521021982Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071738- 1141601
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro181573seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1241474Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1351433