SUOMI JA PUUN POLTTAMISEN RAJOITTAMINEN

Anonyymi-ap

Nyt EU-ssa ollaan suunnittelemassa ILMASTOTEKOA johon kuuluu PUUNPOLTTAMINEN.
Voi saatana, oikein yrittää katsoa kuinka suomalaisia MEPPEJÄ...EDUSTAJIA viedään Euroopan unionin talutusnuorassa.
Tällä hetkellä suomalaiset kasvavat sähköstä täällä Suomessa Saksalaisten kaasutariffien mukaan, meillä ei sähkön tuotantokustannukset ole nousseet MUTTA SILTI MAKSAMME TOISTEN EU- MAIDEN TÖPPÄILYT....HIENOA SUOMALAISET MEPIT, TEETTE TÖITÄ JOLLA ON TARKOITUS MUTTA EI SUOMALAISTEN EDUKSI....KOKO PORUKKA VAIHTOON TAI ULOS EU:sta !
Nyt ovat suunnitelleet EU:saa ettei saisi polttaa puitakaan, koska metsät häviävät.
Ovat huomanneet että suomalaiset korvaavat kalliin sähkön puun poltolla....JA SUOMALAISIA MEPPEJÄ VIEDÄÄN TAAS KERRAN 6 - 0.
VOIVATKO MEIDÄN EU-EDUSTAJA OLLA TOSIAAN NOIN TUMPELOITA, SAAMATTOMIA, OSAAMATTOMIA, TAITAMATTOMIA, YMMÄRTÄMÄTTÖMIÄ, TYHMIÄ JA ISÄNMAATTOMIA hyvien etujen tavoittelijoita.
En ole koskaan äänestänyt Eu- vaaleissa enkä tule. On aivan sama ketä siellä on, heillä ei ole mitään virkaa siellä, eivät hoida asioita Suomen ja suomalaisten eduksi, ovat yksinkertaisesti vain juoksupoika....sorry henkilöitä !

5

86

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jotta hinta pysyy varmastu korkealla saksassa on kolme ydinvoimalaa kylnillään, reservißä. Kysytäänkö niiltäntuhansilta ihmisiltä joilla on maksuvaikueksia mitä ovat mieltä??

    • Anonyymi

      Tulkoot komissaarit tyhjentämään minun puuliiterini, jos haluavat.

    • Anonyymi

      Aiheeseen liittyen edeuskunnan kyselytunnilla tunteet kuumeni EU.n aikoman "ylikävelyn" ohittaen Suomen päätökset metsien ja maatalouden osalta. Kestääkö Keskustan kärsivällisyys loppuun asti. Puunpolttokin oli mukana kiivaassa keskustelussa. Myös Kokoomuksen meppien käytös aiheen parisssa piti keskustelun kiivaana. Hajoaako hallitus paljonkin ennen vaaleja?

    • Anonyymi

      Se miksi EU:ssa Suomen etuja ei tässä asiassa voine oikein edistää on se vähäinen edustuston koko joka Suomella EU:ssa on... se määräytyy asukasmäärän mukaan, ja on vähäisempi kuin monilla Euroopan mailla, kuten siis se painoarvo myös.

      Mielestäni eräät aikaisemmat näkemykset "Eu ytimessä olosta" ovat tosiasiassa valheellista mielipide-vaikuttamista, mutta tosiasiassa jossain ytimen reunoilla olevan
      kiukuttelijan sijainti voisi olla osuvampi.
      Eu säätelyn voi todeta olevan varsin harvoin hyödyttävää muutoinkin, mutta kyllähän kansallisesti omia etuja pitäisi tietoisesti tunnistaa ja tilanteita tunnistaa, jotka ovat omien etujen vastaisia.
      Kaikissa yhteisöissä se oma etu pitäisi olla etusijalla, ainakin niin pääosin muutkin toimivat.

    • Anonyymi

      Nyt pitää muistaa että mepit ajaa ensisijaisesta omaa uraansa ja sen jälkeen omaan puolueen etua. Viimeinen asia on Suomen etu.

      Ehkä mietimme kahdesti ketä sinne seuraavaksi äänestetään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      151
      10964
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5240
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2453
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      30
      2143
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1711
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1564
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      30
      1251
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1186
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      935
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      892
    Aihe