Aivan uskomattomia nuo tumman pojat tuolla isossa maassa. Hannibal on varmasti kaikille tuttu mutta entä tämä 70 vuotias joka aloitti 40 vuotiaana:
https://www.youtube.com/watch?v=g0GYBHD7KUQ
Itsekin olen hurahtanut tuohon omalla painolla treenaukseen kun ei enää maistu kauheasti painoilla harjoittelu. En ole minkään lajin harrastaja vaan teen tätä vain ja ainoastaan että pysyn kunnossa.
Kyykyä tulee tehtyä edelleen painoilla ja joskus teen rinnallevetoa ja saatan käyttää näissä omalla painolla tehtävissäkin lisäpainoa.
Luulin ensin että homma on erittäin helppoa kun olen tehnyt paljonkin leukoja ja muita liikkeitä, mutta jo 3 sarjaa leukoja, dippiä ja etunojapunnerruksia ilman taukoja sai mielen muuttumaan ja ajattelemaan: voinko olla näin huonossa kunnossa kaikesta siitä huolimatta mitä on 20 vuoden aikana tehnyt. Mutta nopeasti kehittyy kun vaan tekee.
Kehonpainolla harjoittelu
8
238
Vastaukset
- Anonyymi
Kehonpainoharjoitteita tekee helposti, kun oma paino on alle 70 kiloa. Esimerkiksi leukojen vetäminen ei olekaan enää niin yksinkertaista yli 130-kiloisena. Ei voi tuosta noin vain hypätä lämmittelemättä tekemään.
- Anonyymi
Läskien tekosyitä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Läskien tekosyitä
Alle 70-kiloiset ruipeliinit pysykööt kehonpainoharjoittelussaan, niin ei tule pipi. Me isot äijät nostetaan rautaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Alle 70-kiloiset ruipeliinit pysykööt kehonpainoharjoittelussaan, niin ei tule pipi. Me isot äijät nostetaan rautaa.
Et taida koskaan olla yhtä vahva kuin 60 kiloiset aasialaiset painonnostajat.
Läskit aina jaksaa selittää laiskuuttaan läskeillään. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Et taida koskaan olla yhtä vahva kuin 60 kiloiset aasialaiset painonnostajat.
Läskit aina jaksaa selittää laiskuuttaan läskeillään.No jokaisessa painoluokassa on huippunsa, mutta tiedötkö ketään kevyen sarjan parasta, joka olisi parempi kuin raskaan sarjan paras?
- Anonyymi
130kg ei jaksa juosta enää mitään turhaa massaa..miehen ei tarvii 100kg painaa tai sit liikaa turhaa
- Anonyymi
Ikuinen kesä Afrikassa hioi afrikkalaisten henkiset ja fyysiset kyvyt huippuunsa. Euroopassa pitkät jääkaudet eikä me osata hyppiä ja pomppia yhtään.
- Anonyymi
se mitä tekee säännöllisesti elämänsä aikana varmasti näkyy olemuksessa.
Ryhtinä, jykevyytenä ja askeleen kimmoisuutena,
Itse olen sellainen 67 vuotias ukkeli. Aina tykännyt päivittäin voimailla, jumpata ja treenata. Burpee tyylisesti . Joka päivä jotain pientä jumppaa tulee tehdyksi ja varioiden monin eri tavoin. Varmaan elämäni aika tullut tehdyksi 1/2 miljoonaa leuanvetoa. Todennäköisesti reilusti enemmänkin. Etunojapunnerruksia samalla tahdilla. Pienet asiat kumuloituvat määrällisesti. Suosin monipuolista kehonpainotreeniä koskapa vammautumisriski pienenee silloin huomattavasti. Toki rautapainotkin on lisänä. Varsin kimmoisessa voimakkaassa kropassa elän nyt 67 vuotiaana vaikken koskaan ole kilpaurheilut mitään lajia. Suosittelen. Aloita jo tänään liikunnallinen iloa tuottava elämäntapa. Tänäänkin tulee kopastua ilossa mielin 30-40 leuanvetoa. /Jimmy
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.2110845- 408097
- 1235211
- 693538
- 1123538
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi343498- 613390
- 333137
- 532474
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak341976