Vai ruokitko häntä samoin kuten itseäsi, makkarapainotteisesti?
Miten suunnittelet vaimosi ruokavalion?
10
130
Vastaukset
- Anonyymi
Saapi olla nälissään, jos ranskalaiset ja makkara ei kelpaa. Minä sentään tuon rahankin taloon.
- Anonyymi
,
aamupala - ruisleipää ja suolamuikkuja
aamiainen- pottuja läskisoosilla
päivällinen- pottuja läskisoosilla, tuplana
iltapala- lohileipiä ja pannaria, reilusti
sitten sängyssä- yökynttilän sydäntä, ainaki kaks kertaa
,
- Anonyymi
pullalla ruokkisin😊 naiset tykkää pullasta
- Anonyymi
Juu kyllä kaakut näkyy maistuvan.
- Anonyymi
Yhteisissä sapuskoissa otan huomioon vaimoni rajoitukset.
K-vitamiinia niukasti.
Rautapitoisia raaka-aineita vähän.
Silakka-allergia ja laktoosi-intoleranssi.
Minun raejuustohini, rahkohini ja protskujauheeseeni hän ei tunne vetoa. - Anonyymi
Herne keittoo ja laihaa ilman lihaa. tää setti koko arki viikon ja viikonloppuisin. keitettyjä perunoita 2-3.kpl. sekä nokare aitoo kirnu voita..
- Anonyymi
Koiranruokaa ostan ison säkin aina tarjouksessa. Luulis kelpaavan akalle sinne lattialle kippoon. Me syödään koiran kanssa pöydässä filettä ja kerma-juustoperunoita. ☺️
- Anonyymi
Aloituksen aktivoimista vouhkaajista voi päätellä, etteivät he tee ruokaa vaimoilleen.
Minä olen hoitanut ruokataloutemme alusta loppuun, eli likaisiin astioihin saakka yli 20 vuotta.
En vaimoni avuttomuuden vuoksi vaan siksi, että olen parempi, taloudellisempi ja se on harrastukseni. - Anonyymi
Uunimakkara, juustolla, nakkistroganoffia, pastaa ja keitettyjä nakkeja, lämmin leipä, johon tomaattia, makkara viipale ja päälle juusto raastetta. Maksamakkara on kans hyvää leivän päälle, kun haluaa vaihtelua. Pannulla voi myös paistaa makkaraa, johon sitten juustoa päälle sulamaan. Lihapiirakan väliin myös sopii hyvin makkaran siivu, sinappia ja ketsuppia paljon. Eiköhän noilla viikon pärjää? Viikonloppuna ruokajuomana olut, arkena vesi. Bon appetit!
- Anonyymi
Lisään, en ole helppo, enkä kelpuuta ketä tahansa. Pitää olla laatu vimma. Oikean kanssa arki on juhlaa ja juhla on arkea, ei ole paljon eroa, kun viihdytään yhdessä ja nautitaan hyvästä ravinnosta ja toisistamme.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467565
- 334173
- 573685
- 503170
- 172856
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons572471- 542388
- 402329
- 452322
- 162266