Onko kenelläkään vastaavasta kokemusta? Mieheni kerää leffoja ja nyt on homma lähtenyt käsistä. Olen keväästä asti ihmetellyt miten voi kokoajan olla rahat niin tiukilla. Selvisi että useampi tuhat euroa läjähtänyt huutonettiin...mies ei oo sanonu sanaakaan vaikka useampaan kertaan olen ihmetellyt. Ei ole vaikuttanut vaikka huoli tulevan talven sähkölaskuista painaa. Oli 30 vuotishääpäivä kesällä ja tarkoitus juhlistaa nyt syksyllä pienellä kaupunkilomalla tms. No rahalle ollut parempaa käyttöä. Olen niin raivoissani,pettynyt,ja loukkaantunut ettei voi kuvailla....Äitinsä tililtä siirtänyt rahaa että saa auton korjauksen maksettua, puhumattakaan että otettiin pankista pieni laina helpottamaan akuuttia rahatilannetta. Empä olis suostunu jos olisin tiennyt. Mitä ihmettä tehdä? Olen vaatinut laittamaan myyntiin kuvia että osa rahasta saataisiin pois....epäilen vaan ettei laita.
Keräily addiktio?
Anonyymi-ap
2
323
Vastaukset
- Anonyymi
No niimpä näyttää, että kyseessä on riippuvuus - rahat menee addiktion mukaan , ei sen mukaan mikä olisi järkevää tai tärkeintä.
MInkäpä sinä tuolle voit, miehesi tarvitsee ammattiapua.- Anonyymi
Addiktio mikä addiktio...pahinta tässä on toisen epärehellisyys. Tunnen itseni täysin kusetetuksi. Otetaan lainaa kun ei rahat riitä😡 maksetaan sitä nyt sitte pari vuotta. Mutta kiva että hyllyt notkuu elokuvia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2422111- 1881627
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461282Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50992- 41816
- 14790
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30771Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21750Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .24735Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46637