Niin eli mistä uskovainen nainen löytää itselleen elämänkumppanin? Vinkkejä kiitos.
Mistä uskovainen nainen löytää kumppanin?
11
236
Vastaukset
- Anonyymi
Se riippuu aika paljon siitä kuinka paljon olet valmis katsomaan läpi sormiesi miehen touhuja. Kai sinä baarissa käyt? Onko uskovaisilla tapana omata sellaiset omat piirinsä joissa he voivat tutustua toisiinsa? En tiedä yhtään onko asia näin koska en ole uskossa. Pakanaksi en sentään ryhdy.
- Anonyymi
Varmasti. Vanhan liiton uskovaisilla on paikkoja esimerkiksi kirkko. Uuden liiton uskollisilla on enemmän paikkoja. Suosittelen uutta uskollista liittoa.
- Anonyymi
Minuun otti yhteyttä eräässä deittipaikassa "kristillinen" nainen.
Kyseli sitten omaan uskonnollisuuttani. En oikein ymmärtänyt miksi. Mutta vastasin oman näkemykseni.
Minua ei haittaa uskonnollinen vai pitäisikö sanoa kristillinen nainen kunhan terve järki pysyy kohdallaan. Ei sitä raamattua tehty vaan lukemalla luettavaksi vaan sen sisällön ymmärtämisen suhteen.
Mutta tää on sen verran henkilökohtainen asia että missään deittipalvelussa en lähde niistä kirjoittamaan. - Anonyymi
Tartteeko mun taas alata tyrkyttään tota Harria tuossa kumppaniksi, pysyy takuulla hengissä vielä ainakin tämän elämän loppuun asti. Kumma juttu ku hyvä mies ei meinaa kelvata kumppaniksi kellekkää? Ei Harri ees pahalle tuoksahda vaikka joskus toi pesulla käynti tuppaa unohtuun näitten harrastuksien puitteis, ne kun ovat toisinaa semmosia 24/7 tyylisiä viikon mittasia...toisaalta liikekin on vähissä joskus, kun toi kroppa menee siihen pisteeseen ettei tottele enää liikkeelle-käskyjä, siitä selvii kyllä kun ottaa parin vuorokauden torkut ensihätiin. Eihän toi käsidesin tuoksahtelu ärsytä nenää mitenkää? Jotku on vähän kranttuja sen tuoksun kanssa...ihan turhanpäite. Harri käyttää sitä vain just sen verran että maksa ja munuaiset pysyy kondiksessa, homma hanskassa. 👍
Kokeile vaikkapa kristillistä deittipalvelu Valo:a, siitä oli taannoin laajemminkin kirjoituksia mediassa:
https://valoapp.io/fi/?gclid=CjwKCAjwhNWZBhB_EiwAPzlhNumrRMxcxmmq9vsSFrKhIw1j4LQmeKtpV1NI5uWrLeSnm7-RC1nPFRoCnAUQAvD_BwE- Anonyymi
Älä ihmeessä! Siellä ei naiset ja miehet eivät eroa Tinderin käyttäjistä mitenkään. Eli samat naamat esiintyvät siellä.
- Anonyymi
Löysin tuolta hyvän miehen, nyt elellään yhdessä ja ollaan aviossa. Käydään yhdessä seurakunnassa ja mökkeillään ja puuhaillaan kaikkea yhdessä.
- Anonyymi
Kokeile Suomi24, Happypancake. Uskovaisena sinulla on ehkä kaksi mahdollisuutta. Olla tiukkanutturainen tai toisen huomioiva, seksuaalinen ja suvaitseva Jälkimmäisenä löydät varmasti nopeasti, kuten kuka tahansa nainen, ehkä paremmin.
- Anonyymi
Noista paikoista ei löydy varmaankaan yhtään mitään.
Se että nainen on passiivinen lopettaa kaikki aloitukset.
Siinä ei uskonnollisuuden maininta vaikuta yhtään.
- Anonyymi
Kokeile Aurinkokivi Deittiä.
- Anonyymi
Ei kai uskovainen ole sen kummempi kuin normaali muukaan ihminen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 683159
Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)753057Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.682912On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle632584Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli442112- 601667
Hyvää huomenta
Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.181639- 351625
Huomenna heitän järjen
romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,241622- 591556