Mitä tehdä kun naisen pylly haisee

Anonyymi-ap

Suhde on aika tuore, ja minua on alkanut etomaan, kun aina seksin yhteydessä, haistan että naisen pylly haisee paskalta, ja usein hänen pikkuhousuissa on vielä pyykkikoneen jälkeenkin ruskea pinttynyt raita. Joka kerta kun hän riisuutuu seksin yhteydessä, niin tulee sellainen paskan lemahdus. En ole tätä tietenkään viitsinyt sanoa, kohteliaisuus syistä. Mutta miten asiasta voisi edes sanoa, ilman että loukkaa toista. Pitäisikö antaa pieniä vihjeitä?

19

2379

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voisit antaa rakkaallesi esileikkinä kunnon analnuolut. Tällöin tietäisit rakkaasi olevan raikas ja puhdas ennen varsinaista aktia.

    • Anonyymi

      Paskanhaju on helppo pestä. Ongelma on pari piirua vaikeampi, jos etupuoli haisee valkovuodolle. Ota asia varovasti puheeksi.

    • Anonyymi

      Outoa, ettei nainen itse tee asialle mitään, ellei sitten ole kyseessä jokin terveysongelma. Itse peseydyn joka kerta vessassa käynnin jälkeen, sillä en haluaisi, että kumppanini haistaisi tai näkisi mitään. Itseänikin ällöttäisi, olisi likainen olo.

      Ihan oikeutettua sinulle ainakin on mainita asiasta, ja oikeastaan välttämätöntä, sillä ei tuollaista varsinkaan pidemmän päälle kestä. On myös hyvä kertoa tyytymättömyytensä syystä, eikä vaan suoraan vaikka erota. Antaa suhteelle mahdollisuus kehittyä. Nyt vain tosiaan täytyy pohtia sitä tapaa, kuinka asian ilmaisee, jotta toiselle aiheutuisi mahdollisimman vähän vahinkoa. Kuten juuri teetkin.

      En ainakaan itse keksi, millaisia vihjeitä sitten voisi antaa. Luulen, että paras olisi ihan vain kysyä, että: "Hei voisitko käydä pesulla sen jälkeen kun olet käynyt vessassa?". Jos kysyy perustelua, niin voit vastata sellaisella pahoittelevalla tyylillä, että muuten haistat sen. Eli äänenpainollasi kerrot olevasi ymmärtäväinen, että ymmärrät hänen mahdollista häpeäänsä, mutta että sinun oli siitä huolimatta aivan pakko mainita asiasta sen häiritsevyyden vuoksi, ja että haluat helpottaa hänen tunnettaan kaikin tavoin. Voi myös tosiaan varautua siihen, että syynä olisi jokin terveysongelma, jonka vuoksi puhtaana pysyminen olisi mahdotonta.

      Hyvää harjoitusta suhteeseen, sillä suhteen elinkelpoisuudelle on tärkeää, että myös vaikeista asioista pystytään puhumaan, ja niin, että toiselle aiheutuu mahdollisimman vähän haittaa. Lempeällä ja ymmärtäväisellä tavalla puhuen se yleensä onnistuu

    • Anonyymi

      Alapää on pestävä aina, kun käy vessassa isommalla tarpeella . Tämä pitäisi kai kaikille olla itsestäänselvyys.

    • Anonyymi

      Menkää suihkuun

      • Anonyymi

        Suihkussa ei puhdistu, saunaan.


    • Anonyymi

      Ostat roskiksen makuuhuoneeseen ja vauvan pyllypyyhkeitä. Sitten laitat naisen makaamaan sängylle ja pyyhit pyllyn niillä pyyhkeillä.

      • Tätä meinasin ehdottaa itsekin.


      • Anonyymi

        Tulipa makiat naurut 😁


    • Anonyymi

      Eihän tuo maata kaatava ongelma, voitte käydä suihkussa yhdessä ennen sänkyyn menoa. Tottakai pylly tuoksuu, toisia se etoo ja toisia kiihottaa. Hygienia on naisilla tärkeää mutta jos on vaivaa alapäässä niin tuoksut korostuu.

    • Anonyymi

      Mene naimisiin niin tilanne vakiintuu Saat seksiä korkeintaan kerran viikossa saunan jälkeen,mutta silloin on ainakin paikat pesty.

    • Anonyymi

      Suihkun kautta petiin

    • Anonyymi

      Itselläni oli emännän kanssa sama ongelma. Meillä seksihommat on loppuneet jo vuosia sitten ja nykyään hoidankin niitä nuorenmiehen kanssa. Hän tykkää, kun panen häntä ja aina on ollut pylly pyhdas. Emäntähän ei luonnollisesti tiedä tästä mitään ja hänen oma hygieniansa on vain vuosien varrella huonontunut entisestään.

    • Anonyymi

      Ehkä nainen haluaa tällä osoittaa, että älä työnnä nokkaasi joka paikkaan?

      • Anonyymi

        Mitäs nuuhkit liikaa.


    • Anonyymi

      Pane vähemmän, ehkä naistasi kiinnostaa enemmän kokonaisuus.
      Tarviiko sitä joka välissä jumppailla, yleensä vasta treenin jälkeen mennään pesulle eli ehdottaisin hieman enemmän mielikuvitusta ja romantiikkaa mikä ei vaikuta väkisin tehdyltä.

    • Anonyymi

      Joo pesulle vaan. Ite sanoin ex-avopulisolle, kun hänellä oli tapana silloin tällöin sotkea wc-istuin rinkkaa myöten, sonnalla, että menehän pesemään wc, kun kerran sotkit. Olen kuullut, että anaali seksiä harrastaessa naisella on mennyt rinkula rikki ja se alkaa vuotamaan. On kuulemma erittäin vaikea ongelma korjata.

      • Anonyymi

        Voi olla myös perianaalifisteli korjattu silkkilangalla, joka tavallaan kuroen halkaisee sulkijalihaksen. Sulkija jää sitten hiukan emtistä löysemmäksi. Ei dieltä paska vuoda, mutta joskus ennen isoa asiaa voi haiskahtaa hiukan pahalta. Kiusallinen vaiva etenkin kantajalleen.


    • Anonyymi00020

      Jos käyttää vieteriä pyllyssä ja sitte etupyllyssä, voi vieteristä mennä etupyllyyn bakteereja jotka sit siellä muhii ja tarttuu takas vieteriin ja siittä naapurin etupyllyyn....

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Petteri Orpo on satusetä

      Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
      Maailman menoa
      134
      3794
    2. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

      Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
      Maailman menoa
      65
      2675
    3. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      34
      2629
    4. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      82
      2457
    5. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      29
      2326
    6. Olitkin liian hyvää ollaksesi totta nainen

      Ihastuin ja rakastuin, mutta se on minun ongelma. Ei sinun.
      Ikävä
      105
      1428
    7. Kaste pelastaa ihmisen

      Kristittyjen kirkkojen toimittama yksi Kaste on Jumalan tekemä pelastusteko, jossa perisyntiin hengellisesti kuollut ihm
      Kaste
      631
      1285
    8. SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero

      Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past
      Perussuomalaiset
      81
      1201
    9. Elisalla ja MTV:llä lihava riita - MTV:n kanavienlähetykset ovat katkeamassa Elisan asiakkailla

      Kaikkien MTV:n kanavien televisiolähetykset ovat katkeamassa Elisan kaapeli-tv-asiakkailta. https://www.is.fi/digitoday
      Maailman menoa
      158
      1121
    10. Uskon todistus

      Oikean uskovaisen ja nimikristityn erottaa siitä, että Jeesukseen uskova korottaa Jeesusta ja uskoa Häneen, mutta nimik
      Kaste
      261
      1056
    Aihe