Siis toi on oikeasti suorastaan kuvottavaa. Ei voi mitenkään välttää siltä mielikuvalta, että Venäjän touhu on kuin toisen maailmansodan ajalta natsisaksasta. Aivan samanlaista. Toihan on kuin suoraan Hitlerin natsisaksasta.
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000009104405.html
T. miksuh
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000009104405.html
T. miksuh
Vastaukset 6
Vanhimmat
Putin ja Venäjä pitää pysäyttää ihan samalla lailla kuin Hitleri ja natsit oli pakko pysäyttää. Putin ja Hitleri ovat ihan samanlaisia seinähulluja mielenvikasia hirviöitä jatoi touhu on ihan samanlaista kuin natsien touhu oli toisen maailmansodan aikana.
T. miksuh
Juurikin venäläiset pysäyttivät Hitlerin, joka teki itsemurhan kuultuaan, että neuvostojoukot olivat vain muutaman kilometrin päässä hänen bunkkeristaan.
Samoin samassa bunkkerissa juutalainen natsiäiti Magda Göbbels tappoi itsensä ja 6 lastaan syanidilla ennen venäläisten saapumista "sillä hän ei halunnut, että hänen lapsensa joutuisivat elämään maailmassa, ilman ja ulkopuolella (harvainvaltaisten elitistien paratiisimaisen) Kolmannen valtakunnan".
Tällainen ajatus kuvotti niin paljon jopa tuota jiddishe mamea, että kielsi omilta lapsiltaan elämän, ilman tuota niin taivaallista Kolmatta valtakuntaa ("Tre kronor", på svenska).
Demokratiassa he eivät olisi olleet muita, gojimeja kummempia ja saahan jo tällainen ajatuskin jiddukan vatsan sekaisin!
Tuon bunkkerin paikalla muuten on tällä hetkellä muuan kerrostalon autojen parkkipaikka.
Soviet march - Velvollisuuden kutsu:
https://youtu.be/To9xL7_AmkA
*
Hitlerin takia kuoli 50 miljoonaa siviiliä ja 20 miljoonaa sotilasta. Toivottavasti Putin laitetaan ruotuun heti alkuunsa eikä päästetä tekemään omaa maailmanvalloitustaan.
Aloitus on Suomen juutalaisen tekemä ja typerä. Voisiko aloittaja perustella missä kohdin eli millä tavoin Venäjä ja Natsisaksa muistuttavat toisiaan?
Väitän, etteivät missään suhteessa. Olivat aikoinaan peräti sodassa toisiaan vastaan, mistähän tämä johtui?
Te pelaatte, eli manipuloitte ihmisiä mielikuvilla ja moni on niin yksinkertainen, että, mikäli väittämä vetoaa hänen omiin ennakkoasenteisiinsa, hän vastaanottaa sen, tarkistamatta / edes piittaamatta, onko väite tosi vai ei.
Älä Moskovan trolli edes yritä vaikka saatkin ruplia tästäkin oksennuksesta. Puttepossun nimipäivät meni jo.
Kyllä Putinin toimissa on niin paljon hitleriä, että vertaus on täysin oikein. Venäjähän on pyrkinyt laajentumaan joka suuntaan, ja yritti estää Suomeakin liittymästä Natoon. Kansalaiset ovat vain tyhmiä, kun lähtevät sotimaan toisiin maihin jonkun pikkuhitlerin käskystä.