Käynyt mielessä

Anonyymi-ap

Täällä näkee paljon kertomuksia, että naisen vaihdevuosista ja siitä, että ei silloin enää kelpaakaan miehelle.

Toisin päin voi katsoa asiaa myös. kyllä miehellä on vaihdevuodet ja vielä pahemmat kuin naisella monesti. Mies ei enää pysty seksuaalisesti tai ainakin hänen aivonsa toimivat niin, hän kuvittelee saavansa jonkun nuoren tytön kanssaan seksiin, sillä tuo seksuaalisuus on juuri se mitä miehet sairastaa.

Kun katson samanikäistä miestä, useimmat ovat melko ränsistyneitä, vaatteet roikkuu päällä, mutta usko omaan pippeliin on uskomaton, muissa vika aina on.
Alkaa selvästi olla jo jonkinasteisesta dementiaa, enää ei muutkaan asiat oikein suju, entisetä osaavasta miehestä on tullut hymytön ja saamaton ja ymmärtämätön.

No alkaa olla tilanne että tarvitaan enemmän omaishoitajaa, ei silloin tule kuitenkaan ensimmäisenä mieleen avioero, sillä ei se johda mihinkään. Välittävä ihminen ei jätä raihnaista miestä , vaikka hän on aivan eri henkilö kuin aikaisemmin. Näin ajattelen.

1

205

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eieiei. Kyse on vaan mielen häiriöistä. Sdp punikkien tuotos.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      472
      1366
    2. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      64
      1136
    3. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      61
      852
    4. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      61
      815
    5. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      18
      767
    6. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      100
      733
    7. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      72
      704
    8. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      49
      681
    9. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      30
      677
    10. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      62
      664
    Aihe