Paastotavoite 74-70kg

Anonyymi-ap

Aika, jona suoritan 10 päivää, tai vähemmän.aion syödä 2 terveellistä ruokaannosta per päivä.huominen tavoite 73,5kg.

6

315

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sä et nyt taida tietää ettei paaston aikana syödä mitään.Paasto tarkoittaa syömättömyyttä.Jos syöt kiinteää ruokaa on kysymys laihduttamisesta ruualla ei paastosta.

    • Anonyymi

      En tiedä tarkoitatko pätkäpaastoa?
      Mutta tarkoititpa mitä vain niin ei tule tuloksia ilman pysyviä muutoksia.
      Pätkäpaasto ihan pysyväksi elämäntavaksi niin saat pysyviä tuloksia.
      Tai voihan sitä muuttaa pysyvästi syömistottumuksia, sokeri pois, rasvaa vähemmäksi, annoskoot pienemmiksi, jne.

      Itseä vähä arvelutti kun vähensin fyysistä työtä.
      Aikaisempi työ olli erittäin raskasta ja pitkiä päiviä, söin kuitenkin vain kerran päivässä mutta paljon.
      Nyt pari kuukautta kevyemmässä työssä ja huomaan ettei kroppa vaadi niin paljoa ruokaa, syön edelleen kerran päivässä mutta vähemmän.
      Paino oikeastaan laskenut vähäsen.

      • Anonyymi

        Joo!tuo pätkäpaastoilu sitten kun se on 70kg tavoitteissa on melko kehityskelpoinen idea.kaksi paastopäivää viikossa... kilo per viikko pois.joten 7.11 65kg.158cm olen..

        Niin ... nukkuminenkin kuluttaa grammoja, mulla sellaisen 500g per yö.
        Sä oot syönyt vähät välittämättä ruokarytmistä ja silti oot pärjännyt.ettei tuu edes nälkä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Joo!tuo pätkäpaastoilu sitten kun se on 70kg tavoitteissa on melko kehityskelpoinen idea.kaksi paastopäivää viikossa... kilo per viikko pois.joten 7.11 65kg.158cm olen..

        Niin ... nukkuminenkin kuluttaa grammoja, mulla sellaisen 500g per yö.
        Sä oot syönyt vähät välittämättä ruokarytmistä ja silti oot pärjännyt.ettei tuu edes nälkä.

        Eli sä paastoat nyt syömällä?Kun paastoamisen aikana ei syödä mitään.Ymmärrätkö.Jos et kerta vielä pätkäpaastota niin sinun tapasi ei ole paasto jos syöt kiinteää ruokaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eli sä paastoat nyt syömällä?Kun paastoamisen aikana ei syödä mitään.Ymmärrätkö.Jos et kerta vielä pätkäpaastota niin sinun tapasi ei ole paasto jos syöt kiinteää ruokaa.

        Nyt tosiaan söin illalla ja tarkoitus on ihan todellakin paastota huomiseen iltakuuteen, jolloin syön lohta. No on mulla smoothieta jääkaapissa, sen nappasen kahvien lisäksi jossain välissä.
        Kaloreita kuluu suunnilleen samanverran kuin pätkäpaastossa, noin 500? Tätä 10 vrk.
        Painan nyt 72,5kg, eli joka päivä -0,5kg painoa pois.huomenna 5/10päivä ja puoliväli.74,5kg-72,0kg syömättömyydellä.
        Mutta nyt vasta vaivaiset -2,5kg mutta only 4 days behind.


    • Anonyymi

      Minulla on kokemusta laihduttamisesta, olen pudottanut edellisvuonna painoa n. 20 kg eikä kiloakaan ole tullut takaisin. Oikotietä onneen ei ole ja ainoa oikea tapa laihtua ja hallita painoaan pysyvästi on ruokailutottumusten muutos, liikunnan ottaminen mukaan päivärytmiin ( vaikka kävelyä puoli tuntia päivää kohden 5 päivänä viikossa, voi olla myös hyötyliikuntaa) sekä riittävän pitkät yöunet (7-8tuntia). Vaihda kovat rasvat pehmeisiin ja syö lounas ja päivällinen lautasmallin mukaan ja välissä vähäkalorisia välipaloja ja syö myös iltapala, sillä tyhjällä vatsalla ei kannata mennä nukkumaan. Riittävän pitkillä yöunilla on yllättävän paljon vaikutusta painon hallintaan, kokeilin pärjätä viikon 6 tunnin yöunilla ja painoa tuli lisää melkein kilo. Herkuttelupäiviä voi pitää silloin tällöin myös laihdutusaikana kunhan ei syö silloin itseään ihan ähkyksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      144
      4007
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      366
      3084
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      14
      2018
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1715
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      5
      1148
    6. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      975
    7. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      974
    8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      861
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      71
      839
    10. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      804
    Aihe